Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért pontoznak le mostanában?...

Miért pontoznak le mostanában? Én rájöttem. Érdekelne a véleményetek!

Figyelt kérdés

Csak akkor válaszolok egy kérdésre, ha biztos vagyok abban, hogy nem írok hülyeséget. Eddig mindig 95% fölött voltam. Mostanában azonban belefutottam néhány olyan kérdésbe, ahol elkeseredett, bizonytalan emberek vártak választ. Hát itt rájöttem, hogy van 2 témakör, ami nagyon ingoványos.

1. Homoszexualitás - Egy példa: 18 éves lány kért tanácsot, hogyan mondja el a szüleinek, hogy 4-5 éve tudja, hogy leszbikus. Az emberek zöme hihetetlen hangnemben alázta, próbálta átnevelni. Én persze a másik oldalon álltam, le is húztak érte rendesen. Hát még amikor leírtam, hogy 4 gyerekes anya vagyok.

2. Örökbeadás vagy abortusz? - Még rosszabb. Ha a kérdező örökbe akarja adni a babáját, azért alázzák, miért nem veteti el, ha egy másik el akarja vetetni, az örökbeadást forszírozzák nála. Én azt gondolom, mindenkinek magának kell ezt a döntést meghoznia, és nekünk kívülállóknak max. terelgetnünk, megértenünk, segítenünk szabad.

Szóval nem értem, miért kell lemínősíteni azt a válaszadót, aki nem mocskolódik, és nem megy a falka után.


2010. dec. 31. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

A válaszod hangnemétől és tartalmától függetlenül azt is vedd bele hogy az emberek nem bírják elviselni ha valaki több és jobb náluk. Az iskolában is ha valaki tanul és jól teljesít az rögtön a stréber és kiközösítik. Munkában is aki normálisan csinál mindent, előbb utóbb őt fogják kifogni, mert biztos ő nyalis.


Én ezt az oldalt azért tartottam jónak, mert gyorsan és egyszerű módon találhat választ a problémáira mindenki. Emiatt nem is tartom hasznosnak a humor kategóriát, vagy egyáltalán a mindenből viccet csináló vagy unatkozó, trollkodó embereket oldalon, mert kiszorítják a normális és segíteni akarókat. A kérdezők is sokkal kevésbé motiváltak újabb kérdések feltevésére, mert vagy nem kapnak normális hangnemű vagy objektív választ, vagy egyszerűen szétbarmolják páran az egészet. A kieső kérdéseket meg mások teljesen értelmetlennel pótolják.


De próbálj meg egyáltalán rosszat vagy jót szólni, vagy a többi válaszoló húz le, mert nem azonos a vélemény, vagy a kérdező mert megsértődik egy olyan reakción, amivel jelzed neki hogy a kérdése annyira alapvető, hogy arra egy keresőben is választ talál. Én is egyre inkább azon vagyok hogy inkább nem is válaszolok bizonyos kérdésekre, miután még sosem szálltam be semmilyen poénos vagy felesleges kérdés válaszolásába, mindig pontos, korrekt és használható választ adtam, csak éppen annyi volt a baj hogy ezt a kérdezők mindig jónak értékelték így 100%-on álltam. Egy-két hét után el is kezdték lefelé húzni, pedig továbbra sem tettem másképp. Szóval még csak nem is kell kényes témákban megnyilvánulni, elég ha sikeres vagy, és a legalja magával fog húzni, ahol a többség most van (olyan 60-90%-ra).


Amúgy nem hiszem hogy bármilyen változás is beállna ezentúl, valószínűleg csak rosszabb lesz az egész. Nagyon sok unatkozó ember húzza lefelé a színvonalat. Amúgy a moderátorok helyében én mindenkinek adnék tíz esélyt, a tizedik bejelentett válasz meg kérdés után simán ki lehetne dobni az olyanokat akik tényleg csak unalomból, szándékos kamukérdések feltevéséből vagy sima trollkodásból vannak az oldalon, de semmi hasznos válasz nem származik tőlük. Vagy az olyan kérdéseket össze kellene vonni, amikre egyértelműen van válasz google-ben, vagy éppen minden nap arról szólnak hogy meg lehet-e nézni a látogatókat a két közösségi oldalon. És akkor tényleg csak az olyan kérdések maradnának láthatóak és lennének szem előtt, amiknél szükség van az emberek tapasztalataira, és tudására ahhoz hogy megfelelő válaszokat kaphasson a kérdező. Ha ilyen lenne, teljesen jobb lenne az alap hangulat, és mindenki arra használná az oldalt amire tervezték.

2010. dec. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Engem is lepontoznak, ha más a véleményem mint a többségnek, de nem tud már izgatni...


Te pedig elég felnőtt vagy már - 4 gyerekes anyuka - hogy ne izgulj azon hogy nem vagy már 95% feletti.


Az emberek nem tűrik meg ha valakinek önálló gondolata van...


Nekem is megvan a véleményem a fent említett dolgokról, és hát nem igazán találkozik a többség véleményével :D:D

2010. dec. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék arra, hogy mire jöttél rá.

Nagyon különbözőek a Gyk-ek látogatóinak a tábora. Szerintem a 95%-ot elérni csak akkor lehet, ha nagyon szűk témát választva levelezel.Aki ettől eltér,szerintem a reális"teljesítmény" 70-80 %. Minél idősebb valaki, vagy tapasztaltabb, mint te is a négy gyermeked mellett, annál nehezebb jól "teljesíteni".Van itt nagy élettapasztalattal rendelkező, korrekt tanácsokat adó válaszoló, aki 60-70 % között "teljesít".

2010. dec. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Hasonlóan látom a kérdést, mint Te. Engem sem a Kérdező minősít le, hanem az Őt elítélő tömeg.

Kedves második! Hidd el, nem az izgat, hány %-on állok, egyszerűen nem értem, miért van ekkora lincshangulat ezen az oldalon, miért kell támadni a másként gondolkodókat, vagy akár csak az empatikus embereket.

Kedves Harmadik! Nem hiszem, hogy a tapasztalat függvényében romlanának a válaszaink. Én igyekszem figyelni arra, hogy a gyakorlati kérdések közül csak arra válaszoljak, amiben határozottan biztos vagyok, az érzelmieknél pedig a támogatásra, megnyugtatásra törekszem.

2010. dec. 31. 20:49
 5/6 A kérdező kommentje:

Leírom nektek, mi verte most ki nálam a biztosítékot. Adott egy 16 éves lány, akinek az anyukája újra babát vár. Amúgy is meg van ijedve, bizonytalan a jövőt illetően, fél, hogy elveszíti szülei szeretetét. Erre a rokonság még rátett egy lapáttal. Ezen a fórumon próbált meg tanácsot, segítséget kérni, de legfőképpen kikiabálni a fájdalmát, bizonytalanságát.

Hihetetlen válaszokat kapott. Az önző, életre méltatlan volt talán a legkíméletesebb.

Leírtam neki a saját történetünket, hátha erőt merít belőle. Hálás volt érte, kicsit megnyugodott. Aztán jött a többi mocskolódó, 1-2 kivételtől eltekintve. Nem az az érdekes, hogy engem mennyire minősítettek le emiatt, hanem az, hogy a kislány utolsó kommentjében azzal fenyegetőzött, hogy begyógyszerezi magát. Kiröhögték. Két napja nem jelentkezik, privát e-mail-re nem válaszol.

2010. dec. 31. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Ok, akkor örülök vagy inkább mégsem, hogy nem a százalék a lényeg.


Hát figyelj, a tinik sokszor fenyegetőznek ilyenekkel, de nagyon elenyésző százalékuk teszi meg igazán.

Amúgy pont szerencsétlen hogy itt kért tanácsot.


A baj az hogy itt ugyebár nem rendes választ fog kapni, hanem a balga nép összvéleményét... aminek egyértelmű hogy többsége pocskondiázó lesz, mivel nálunk - de azt hiszem máshol is- ilyen az átlagember...


Megérteni ne próbáld őket.


És reméljük, hogy minden rendben lesz Vele, egyébként úgy figyeltem meg ismerősöknél ha az anyának lesz új gyereke akkor nem tesz különbséget köztük. Az apukáknál új csaj új gyerek viszont már másabb eset... Vagy egyáltalán elváltak a szülei? Mert ha nem akkor is persze hogy nagy figyelem fogja körülzsongani a kicsit, de őt is szeretni fogják, csak van ez az emberi reflex, hogy jajj pici és gyámoltalan automatikusan vigyázzák, dédelgetik, és ezt a nagyobbak érezhetik úgy hogy őket nem szeretik...

2010. dec. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!