Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jó-e okosnak lenni?

Jó-e okosnak lenni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 01:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy a gyogyósok vannak itt...


Én egy témához, egy fiúshoz eléggé értek, és pont azért vagyok itt. Sokszor tudok segíteni az embereken...

És nem hülyeségeket nézek a TV-ben és nem leiszom magam valahol.


Ez erős volt, de bocs, az(ok) is erős volt(ak), ami(k)re ezzel reagáltam...


;)

2011. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A 02-13 02:01-sel egyetértek,kivéve azt az első mondatot.Ez manapság egyáltalán nem így van.Ha én például nem lennék ennyire okos és komoly,bármilyen munkát képes lennék elvégezni,nem kéne arra gondolnom állandóan,hogy ilyen ésszel azt nem lehet!Mert aki szép és okos az állandó ingázásban van,hogy melyik legyen inkább.Mert a szépségből is meg lehet élni,de ha okos vagy,akkor nem vagy képes "feláldozni" az eszedet.De a többivel egyetértek.:)
2011. jún. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Jó-e okosnak lenni? Igazából ennek az éremnek is két oldala van, bár inkább rossz, mint jó.

Engem okosnak tartanak mások (a haverjaim, a tanáraim, a szüleim és a komplett rokonságom), de én nem mindig érzem annak magamat. Azonban az ember valójában akkor szembesül saját szellemi képességeivel, mikor összezárják egy rakat (állítólag) átlagos értelmi szinttel bíró egyénnel. Olyankor úgy érzem magam, mintha tudatlan majmokkal lennék körülvéve. (Természetesen mindig akad egy-két ember, akivel egy hullámhosszon vagyok, de a nagy átlagra sajnos az előbb leírt mondataim vonatkoznak.)

Viszont ha egy külső szemlélő fejével akarok gondolkozni, azt kell mondanom, az a jó a magas intelligenciával való rendelkezésben, hogy az emberek egy bizonyos része felnéz rád. Persze van egy olyan réteg is, melynek képviselői inkább lenéznek, mert nem bírják elfogadni, hogy okosabb vagy/vagyok náluk, vagy csak azt hiszik, vered/verem a nyálad/nyálam.

Jó még benne az, hogy értelmes emberekkel (sajnos kevesen vannak) jókat tudsz/tudok beszélgetni, netán vitatkozni (persze kultúráltan), ha nézeteltérés adódna. Továbbá jó érzés tudni, hogy különb vagy/vagyok az átlagnál, csak ezzel az a baj, hogy senkit sem érdekel.

Szóval ha törődsz/törődök másokkal és a véleményükkel, akkor inkább sz*r, de azért vannak benne jó dolgok is, amiket egy síkagyú (elnézést a kifejezésért) ember soha sem fog megismerni.

2011. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!