Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kiközösítettek hogy viselitek?

Kiközösítettek hogy viselitek?

Figyelt kérdés
Ill.Mit csinálnak veletek?H kezdődött? Mik a terveitek kibírjátok v továbbálltok?
2011. febr. 23. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Huhh engem általános iskolában kiközösítettek anno:(( Emlékszem nagyon rosszul érintett, teljesen oda lett az önbizalmam azt hittem velem van a baj./megjegyzem részben velem is baj volt/. Jó sok ideig nyeltem, nyeltem aztán elkezdtem vissza szólogatni és még inkább elmérgesedett a helyzet. Nem voltak túl szép idők:S


Aztán gimiben, fősulin már más a helyzet. Sokkal több olyan emberrel kerültem egybe akik ugyanazon a szinten állnak mint én. Mai fejjel, hogy hogy viselném? Biztos, hogy zavarna de különösképpen nem érdekelni. Haza megyek, várnak otthon, vannak barátaim és ennyi elég is.


Téged kiközösítenek? Mi történt?


L/19

2011. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, Téged is azért közösítettek ki, mert mások a szokásaid/érdeklődéseid/értékrended, mint a többieknek/legtöbb embernek.

Nálam lényegében ez a helyzet, ezért azt írom le, ezt hogy lehet kezelni, én hogy próbálom/próbáltam meg.

Az a gond, hogy nem írtál túl sok részletet a kérdésben, így nehéz segíteni is.  De azért megpróbálok.

Ha erős, sértő hangnemű lesz a válaszom, akkor elnézést kérek.


Egyre többet szeretek társaságban lenni, de még mindig keveset. Szeretek otthon ülni, hosszú órákra le tudom foglalni magam, géppel. De gép nélkül is le tudnám, hírújságokkal, ismeretterjesztő lapokkal, Spektrummal, rajzolnivalóval, vagy zenével + a gondolataimmal. Szeretek egyedül sétálni. A városban a kedvenc helyeim a Népliget, illetve a hidak és a Dunapart.

Örülök, ha van hova menni, de jobban ki tudok kapcsolódni egyedül. Illetve, ha olyan adódik, nagyon jól érzem magam társaságban. De kell nekem az otthonlét is.

Kevésbé szeretek "tömeges" helyekre járni. Inkább egy vagy két barátnőmet hívom el sétálni, vagy beülni mekibe, hasonló helyre.

Olyanokról tudok és szeretek beszélni, mint a közlekedés, városrendezés, hogyan tehető élhetőbbé egy város, egészséges életmód, stb... Nagyon érdekelnek a számítógépek, pontosabban a rajta futó programok.


A kisebbségi érzetemet és a kiközösítettséget úgy próbálom kezelni, hogy próbálom elhitetni magammal, mégse vagyok olyan gáz, mégse vagyok olyan értéktelen és különc, mint amilyennek beállítanak.



Többször beszólogatnak nekem fentebbiek + egyéb más dolgaim miatt. Néhányan valóban rossz szándékkal, sokan viszont azért, hogy segítsenek. De nyilván ígyis-úgyis elszomorít, ha „belémkötnek”. Sokszor lelkiztem, hogy más vagyok, mint a többiek.

Nagyon sokszor, hosszan elemeztem magamat, a többieket, értékrend, hobbik, stb téren.


Később rájöttem, hogy ez a dolgom se, és azse, sőt, amazse rosszabb, mint amit a többiek szoktak, esetleg még jobb is.


Mondok pár példát:

Én sokat olvasok fórumot, a jobbaktól tanulok, a rosszabbaknak segítek. Mostanában számítógépes programokkal kapcsolatban – leginkább, de néha az egészség témájában. Más mit csinál ehelyett? TV-t néznek – talán a legtöbben. Nézzük csak… van olyan film, amiből tanulni lehet, de sajnos sok a romboló – vagy legalábbis nem építő – sorozat. Nem hinném, hogy rosszabb dolog a CityVille, illetve a fórumok, mint a ValóVilág és a Megasztár. Illetve esetenként építőbb is lehet.

Én délután sétálni megyek, mások este kocsmába. Lássuk csak… a kocsmában sokat lehet röhögni, dumálni, és tényleg kikapcsol. Azonban, ha sétálsz egy ligetben, ott nyugi van, nagyon jó ellehetsz a gondolataiddal, álmodozhatsz. Ezen felül egészséges is, kiszellőztetted a fejed és kicsit mozogtál. Tehát nemhogy nem gáz, hanem még jobb is a séta, mint a kocsma.


18/L



UI: Ha akarod, majd megadom az e-mail címemet!

2011. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az az igazság h amit leírál szép és jó én tisztelnélek az tuti.De én nem vagyok jobb mint más.Igaz h nem járok kocsmába nem iszok nem cigizek nem bulizok.Nem járok társaságba tényleg magamnak való vagyok.De nem vagyok jó tanuló nemhogy a legjobb idén lerontottam és velem volt tán az osztályba a legnagyobb baj mert lógtam is és lett kemény 5 igazolatlanom + ofőim.Az se biztos h ha befogadtak volna nem járnék-e én is bulizni.CSak azt tudom h nem próbáltam volna ki a cigi/pia/drog/pics@skodós dolgokat.Mert egyszerűen nem értem minek szerintem hülyeség ilyen áron nem akarok szórakozni.De ezt megértenék mert vannak olyanok az osztályba akik nem csinálják és senki nem szólt rájuk.Igazából csak isznak meg cigiznek annyit csinálnak de nem többet és 1-2 kivételével pl:(idén én is lerontottam de ez eddig nem volt így jövőre jobb leszek)mindenki jó tanuló.Nem gázos az osztály kb más osztályközösség is ilyen de nem jó a természetük annyira szerintem.Kb:úgy tudnám őket jellemezni h eldöntötték 7.-ben(6-osztályos gimi)h ki fognak közösíteni.Nem csak én voltam így.Ami abból állt h a nagyobbhangúak szivattak aki meg nem az elkerült.Még ha néhányan közeledtek is ha barátságot akartam akkor egyből megint otthagyott.Ezért meggyőztek h fölösleges barátkozni majd befogadnak ha akarnak az első évben.Utána 8.-ban vissza is fogtam magam egyedül ültem nem közeledtem senkihez csak néha beszélgettem a kedvesebbekkel de az is ritka volt.Utána 9.-ben már ugyanilyen voltam ezért már vki szerint én közösítettem ki az osztályt azért utált pedig könyöröm h barátkozzak olyanokkal akik arrébmennek nem akarnak barátkozni az is sz@r ha mellém kell ülniük?Ebbe belegondoltak? Vki pedig ugyanúgy megismerni sem akart.Most már 10.-ben úgy gondolom h kerek perec sz@rok rájuk.Sztem tettek eleget a latba.Én mindig kedves voltam mindenkivel akkoriban tán nem nyitottam ki a számat eléggé most már ha jogosan megvédem magam akkor én vagyok a köcsög h úgy mondjam.Biztos van az osztály természetébe hiba ha alapból vagy 4 embert szivattak meg kiközösítettek meg ilyenek meg klikkek vannak meg a klikken kívül kb:több olyan van aki utálja a másikat.Abból is sportot űznek h ki tudja a lehető legjobban kidumálni a háta mögött a másikat.Leginkább már csak én vagyok kiközösítve.Tudom miért azért mert egy klikkbe sem (nyaltam bele magam úgymond)meg a közösségbe sem.Engem taszított az hogy vki mindenért kb oknélkül szivat mert eldöntötték h csicska vagyok és én meg pincsikutyát csinálok magamból és akkor is barátkozok velük meg odamegyek ha a hátuk közepére kívánnak.A többiek ezt csinálták így nekem is sikerült volna de attól mert vkit kiközösítenek meg lesz@roznak nem értem miért kéne mindent eltűrni jópofát vágni meg továbbra is barátkozni?Nekem ez nem megy.
2011. febr. 24. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hatosztályos gimnáziumban kezdtem. Aztán 9.-ben átmentünk páran nulladikba. Aztán a két nulladikat összevonták. Tehát a harmadik osztályom, de 8-an még együtt vagyunk azok közül, akik együtt kezdtünk hetedikben. 12.-esek vagyunk, jövőre végzősök.


Engem kezdenek befogadni. Egyik oka, hogy annyira rég óta együtt vagyunk - már ugye 8-an. Ezt mondták is nekem, hogy "beleivódtam" az osztályba.

12.-ben már nem, vagy jóval kevésbé szivatnak, és az addig kitaszítottakat is kicsit befogadják.

Persze nem BEFOGADNAK, de kedvesebbek, többet szólnak az emberhez, kevésbé kezelik kutyának.


Tehát az idő javít majd.



Amúgy nem jobb vagyok náluk, nem ezt írtam, nem ezt akarom bebeszélni magamnak. Hanem, hogy a dolgaim, az értékrendem nem rosszabb - sőt néha jobb is talán. De nem én vagyok jobb, hanem a dolgaim. Remélem, érthető.


Próbálj meg te is ilyen dolgokat bebeszélni magadnak, meggyőzni magadat!

2011. febr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó tanács csak az azért nem megy mert bizonyos dolgok mint pl:tanulmányi átlag idén elintéztem h ez nekik alapból jobb.Meg van aki jár vhova én meg sehova.Ráadásul nekik igazolatlanuk sincs ami nekem idén lett.Azért meg nem jobb az értékrendem mert nem iszok meg nem cigizek nálam ez a baj ilyesmi téren max ha megváltozok győzhetném meg magam.Ráadásul engem sért h ki lettem közösítve a szinte semmiért és ezekután én nem leszek velük cukipofi barátságos.Ha barátkoznak is ugyanolyan közömbös leszek.
2011. febr. 25. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!