Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az 1940-es 1950-es években...

Az 1940-es 1950-es években (úgy értem régebben) is a tizenévesek jártak meg csókolóztak egymással? Bőv. Lent 16/L

Figyelt kérdés
Anyukám szerint még a barokk vagy a reneszánsz(esetleg középkor) korban is volt a tizenévesek között csók meg szerelem.És a lányok akkor is szerettek maguknak udvaroltatni, nem csak otthon segítettek. Akkor nem tudom, hogy én melyik korban ragadtam le, hogy ennyire béna vagyok. Nem is csókolóztam meg sem érintettem 1 fiút sem. Anyukám azt mondta, hogy megöregszem majd mellette, és megkeseredett depressziós ember leszek. Van egy két fiú akinek tetszem, meg olyan is aki szerelmes belém. De én annyira béna vagyok, hogy nem tudok velük úgy viselkedni, mint a mai lányok, és ezért nagyon furának gondolnak.
2011. jún. 20. 07:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyukád rosszul tudja. Az 1940-50-es években a lányok nem jártak fiúkkal,és nem is csókolóztak. Külön osztályba,de sok esetben külön iskolába jártak a lányok és a fiúk. Nem voltak diszkók,és nem is jártak szórakozó helyekre. Ha egy lánynak komoly udvarlója volt,az is csak hétvégén ment a lányos házhoz. Ha elmentek tánciskolába,vagy moziba,. a lányokat az anyjuk vagy egy idősebb nő mindig elkísérte.

Ha egy lány sokat foglalkozott fiúkkal,akkor azt nagyon megszólták,és rendes fiú nem is udvarolt neki.

Diákszerelem persze volt akkor is,de az csak plátói volt inkább. Max. megfogták egymás kezét,de több nem történt.

A fiúk inkább idősebb nőkkel szereztek tapasztalatot, a lányok pedig szüzen mentek férjhez.

Aki nem volt szűz,annak nem sok becsülete volt a férje előtt. De még az is előfordult,hogy a férj a nászéjszaka után otthagyta a lányt.

Nem fogsz te sem egyedül maradni amiatt,hogy nem követed a mai divatot. Várj a fiúzással addig,amíg nem találsz olyan fiút,akivel szeretitek egymást.

2011. jún. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
valaki válaszolna még?
2011. júl. 15. 11:53
 3/4 anonim válasza:
Ez nem teljesen igaz, sőt sok részre rá is cáfolnék. Régen is voltak táncházak, meg a falvakban olyan közös programok ahol a fiatalok együtt lehettek. És régen is léteztek ösztönök, ha titokban is, de találkoztak a fiatalok. Az tény, hogy annyi lehetőségük nem volt, mint ma, de nem egy teljesen zárt, homogén rendszert kell elképzelni. Például nagyimnak sok udvarlója volt, mégsem tartották szólták meg.
2011. júl. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
akk bróbálkoz lányokal vagy írj
2012. júl. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!