Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az életembe...

Miért van az, hogy az életemben ismétlődnek a rossz dolgok gyakorlatilag évente pár hét eltéréssel?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak véletlen lehet? Bár ebben nem hiszek igazán. Most elég rossz. Tavaly is az volt.
2011. júl. 13. 09:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj ne a múlton gyötrődni, hanem hidd is el, hogy nem kell mindig szenvedni, és lásd azt magad előtt, mikor minden jóra fordul.

Lehet, még mindig azokon az események nyomasztanak, és ezért is találnak be újból és újból..

Legyél pozitívabb, még ha nehéz is, de tudatosan keresd a jobbat..

2011. júl. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Olvastam már erről. Azért van így, mert az Élet leckéztet. Ugyanazokat a helyzeteket éled meg időről, időre, mert nem tudod őket megoldani. Ahhoz, hogy túllépj rajtuk, meg kell oldanod őket. PL mindig a féltékenység teszi tönkre a párkapcsolatod mert->mindig olyan pasikkal jössz össze, akik uralkodni akarnak feletted megoldás-> keress szerényebb pasikat. Tehát, addig ilyen bunkókkal hoz össze az élet, amíg nem tanulsz belőle, nem változtatsz a helyzeten.Mert ugye az ember a hibáiból tanul.
2011. júl. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel!

Ahhoz még annyit: ha valamikor valamit elrontottál, nem sikerült úgy megoldanod, ahogyan azt kellett volna, az élettől mindaddig kapunk újabb és újabb lehetőségeket ahhoz, hogy helyesen cselekedjünk, amíg nem sikerül rátalálnunk a "jó" megoldásra.

Sokan mondják: "Miért ver engem állandóan ezzel az Isten?"

Pedig nem történik más, mint újabb lehetőség arra, hogy azt a valamit végre egyszer jól megoldjuk, és azután léphetünk tovább. (Ezért mondják azt, hogy az élet egy iskola, mert addig nem léphetsz tovább a felsőbb osztályba, amíg valamit meg nem tanultál)


Ezek alapján is gondold végig, hogy amikor évente ismétlődnek az események, akkor "rutinból" ugyanazt teszed-e, és valahol valamit tehetnél-e másként.

Ha úgy látod, hogy nem hibáztál, akkor viszont valóban az van, amit az előző írt, hogy saját gondolataiddal vonzod be magadhoz ugyanazokat az eseményeket.

Goldolj másra, gondolj a szépre, és akkor azt fogod magadhoz vonzani!

2011. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de mi van akkor,ha ez a párommal is kapcsolatos, mert vele együtt élem át a rossz dolgokat, akkor kit akar leckéztetni az élet? Engem vagy őt? Sok a külső tényező, ami a múlt évben is rányomta a bélyegét a dolgainkra. Most ugyanazok. Nem értem. Azt szeretném, ha ezek soha nem jönnének vissza. De ehhez elég vagyok én is, mert az ő külső dolgai adják a problémák nagy részét. Ő viszont ilyenkor nem hajlandó beszélgetni se nagyon, mert elege van mindenből. Mit tehetnék?
2011. júl. 13. 09:38
 5/19 anonim ***** válasza:

9,38-as vagyok!

Természetesen az első hozzászóló válaszát akartam kiegészíteni, de amit látom, a második válasz is szinte ugyanazt mondja neked.

2011. júl. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De utána jó volt. Próbáltam úgy csinálni, hogy jó legyen. De ebben az esetben itt, úgy érzem, két ember kell. Én kevés vagyok.
2011. júl. 13. 09:40
 7/19 A kérdező kommentje:
Mit tehetnék?
2011. júl. 13. 09:42
 8/19 anonim ***** válasza:

Ez esetben beszélned kellene férjeddel, hogy ő is próbáljon meg egy kicsit pozitívabban gondolkodni, próbálj meg bele "lelket" önteni, "belebeszélni", hogy nem lesz ez mindig így. Az élet nemcsak a rosszat szánja nektek, lesznek még szebb napok is, stb.

Próbáld meg a gondolkodásmódját átformálni, hogy ne mindig a rosszra gondoljon, "várja el" az élettől a jót, mert az nektek is jár, és bízzon abban, hogy az fog történni, amit gondolatilag elvár az élettől.


Persze, ez nem megy egyik percről a másikra, hosszú hónapok, évek is eltelhetnek, míg valami kis javulás ezen a téren tapasztalható lesz, ha egyáltalán hajlandó lesz a férjed változtatni az élet-szemléletén.


Ha meg sem hallgat, ha nem hiszi el, hogy az élet így működik, akkor viszont neked kell számotvetni életed hátralevő részével: bevállalod mellette az "örök savanyúságot", azt, hogy az életben nektek mindig csak a rossz jut, vagy esetleg úgy érzed, hogy ez az élet nem a te életed, neked a sors valami mást tartogat.

2011. júl. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Vele szeretném az életem. Csak ilyenkor olyan távolságtartó velem. Hibáztam én is, beismertem, bocsánatot kértem. Ő is sokszor, de az sose olyan,amiben ő hibázik ,megvan a miértje, persze az enyémnek is, de az az ő szemében más. Nem megcsalásról van szó. Külső környezeti dolgokról. Megint.
2011. júl. 13. 10:23
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem értem: arról nem akar beszélni, ami rosszként, problémaként jelentkezik az életetekben, vagy arról nem akar beszélni, amikor ő csinál valamit rosszul?


Ha az első variáció, akkor (magánvélemény) nem tekint társnak, nem von be téged is az ügyekbe, ő mint családfő egyedül akarja a dolgokat intézni, neked nincs beleszólásod a dolgokba.


Ha a második variáció - az ő általa elkövetett hibákról nem hajlandó beszélni -, akkor viszont (az én megítélésem szerint) ő a tévedhetetlen, senki ne merje őt kritizálni, minden úgy jó, ahogy ő azt gondolja, és ha nem azok az eredmények jöttek, amit ő is meg te is vártatok, az a "külső körülményekre" vezethetők vissza, ő a tökéletes, ő semminek sem oka.


Szóval melyik az amiről nem lehet vele beszélni?

2011. júl. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!