Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én is öngyilkos legyek? Mi a...

Én is öngyilkos legyek? Mi a véleményetek öngyilkos-jelölt fiatalok? Két hónap alatt eltemettem édesanyámat (rákos lett) és a 24 éves fiamat, aki öngyilkos lett egy lány miatt. Itt hagytak teljesen egyedül ezen a világon és csak egy kutyám maradt.

Figyelt kérdés

Tizen-huszonéves lányok és fiúk ! Akiket az öngyilkosság foglalkoztat a szeretteitekre nem gondoltok ? Egyáltalán nem számít az együtt töltött tizen-huszon év semmit ? Hálátlan kölykök ! Eszetekbe sem jut, hogy a szüleiteket lelki nyomorékká teszitek a hátra lévő életükben ? Hogy az életük a ti halálotok után maga lesz a földi pokol és ők is csak meghalni vágynak, hogy veletek lehessenek odafenn? Mit gondoltok, milyen sokkhatás az egy szülőnek, ha ő találja meg halva az egyetlen gyermekét, akivel előző nap még beszélt ? Milyen élet az, hogy a napjainak szinte minden órájában - sokszor perceiben is - a halott gyermeke képe lebeg a szeme előtt és képtelen ettől szabadulni ? Szerintem ezt még a legrosszabb szülők sem érdemelik a gyerekeiktől. Ti, öngyilkos-jelöltek ezt teszitek a szüleitekkel, ha megölitek magatokat ! Halálra ítélitek őket is, mert élő halottakként fogják továbbtengetni a földi életüket és soha de soha nem fogják kiheverni a hiányotokat, mint ahogyan én sem fogom kiheverni a fiam hiányát. Most akkor mi legyen az én sorsom szerintetek ? Aki ha beteg lesz, még egy pohár vizet se kap senkitől, aki itt áll támasz nélkül, teljesen egyedül a világban. Nekem aztán igazán lenne okom rá, hogy öngyilkos legyek, nem gondoljátok? Mi ehhez képest egy szerelmi bánat ? Hisz millió lány és fiú van még a világon. Mi ehhez az, ha nincs állásotok ? Hát addig keressétek, míg nem lesz. Mi ehhez, ha nem ért meg a családotok ? Hát tegyetek érte ti is, hogy megértsen. Mi ehhez képest, ha nincs lakásotok ? Mindent meg lehet oldani valahogy, csak akarni kell ! De aki meghalt, azt soha többé nem lehet visszahozni és mit ér akkor akár pénz, vagyon, lakás vagy bármi, ha az ember elvesztette a fél felét ! Mert a gyermekem a fél felem volt. Ha megölöd magad kedves fiatal, akkor fél emberré teszed a szeretteidet egész hátra lévő életünkre. Gondold át, hogy tényleg ezt a kín-szenvedést, ezt a földi poklot érdemlik-e tőled ?

Ez egy végsőkig elkeseredett, volt édesanya nyílt levele hozzátok, öngyilkos-jelöl fiatalok. És ajánlom; keressétek meg az interneten Várnai Zseni: "A holt gyermek anyja", valamint "A végtelenben egy napot..." című versét és olvassátok el. Hátha elveszi a kedveteket a rémes gondolataitoktól !!!


2011. júl. 16. 01:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Én írtam, az én történetem. A fiam egy lány miatt ölte meg magát és eszébe sem jutott az anyja, aki egyedül nevelte fel és igyekezett mindent megadni. Megbocsátottam neki, mert az is lehet, hogy hírtelen felindulásból tette és semmi másra nem gondolt csak arra, hogy a lány nélkül nem akar élni. Csak nagyon fáj. Ráadásul én találtam meg, ami életre szóló sokk. Ennek tudatában szóljatok hozzá a cikkemhez.
2012. nov. 10. 13:43
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hülyén hangzik, de ez megríkatott :"(

Nem tudom mit csináljon... tegye amit jónak lát, de ne ölje meg magát. Húzza föl magát. Biztos van egy pár segítő kéz aki megragadja önt, és kihúzza a bajból. Reménykedjen.

2013. febr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
78%
Nagyon szépen megkérlek érdező, hogy ne pakold itt a marhaságokat jó? tudom és elhiszem hogy szörnyű az élet ilyen események után, de Te se törj pálcát azok felett akikről semmit nem tudsz!!! akik öngyilkosok lesznek azoknak is elviselhetetlen az élet csak nem a gyermekük elvesztése hanem vmi más miatt, ezt nem tudhatja senki ki mit mikor miért tesz, nem várhatja el senki senkitől hogy leéljen egy szar életet hogy másnak ne legyen rossz!!!! előbb kellene gondolkozni ezeken mint vádaskodásba és önsajnáltatásba menekülni, talán ha jobb lett volna a kapcsolatotok akkor előbb segítségért fordult volna pl hozzád és nem az öngyilkosságba, ebbe is bele kéne gondolni nem csak abba hogy neked milyen rossz. idióta teremtmény az ember önző mindig csak magára gondol, mindenki más problémáját elutasítja. meg is érdemlik az emberek a sorsukat....
2013. márc. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
55%
Még te siránkozol? Hát már ne haragudj de nekem az édesapám öngyilkos lett...Sikerült is neki...Depresszióban az anyám is az lett....A testvérem nevelt fel még most is...Sz ne hidd az hogy te vagy a legborzalmassabb helyzetben! -.-
2013. júl. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%

Ez nagyon szomorú,hogy egy egészséges ember ilyen baromságok miatt öli meg magát,mint szerelmi bánat.

Sajnos vannak beteg,kilátástalan helyzetbe került emberek,akik kénytelenek ezt az utat választani.

Az a baj,hogy a gyerekek azt látják,hogy az élet nem szól másról csak a szerelemről,a csapból is ez folyik,ami valójában egy múló érzés...és ráadásul 24 éves,azért az már nem tini,én úgy sejtem,hogy későn érő típus lehetett.

Kedves kérdező,te egy egészséges ember vagy,feltételezem.Sok dolog várhat még rád az életben.A múltat ugyan sosem fogod elfelejteni,de minden ember sérül élete folyamán,igaz te extrém módon sérültél,lehet hülyén hangzik,és nem viccből mondom,de ha már egy kutyád van akkor már azért érdemes élned,annyi kóbor állat van sajnos.Még az is lehet,hogy lesz új kapcsolat is az életedben,de ha nem,akkor mással is lekötheted magad,ha már van egy háziállatod az neki és neked is jó,neki is szüksége van rád,aztán lehet még ettől magasztosabb célokban is részt fogsz venni,kitudja..

Sok sikert!

2013. okt. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
76%

És szerinted kérdező az kicsit nem önző dolog tőled, hogy szerinted a fiadnak azért kellett volna életben maradnia és kínlódnia a továbbiakban, hogy téged boldoggá tegyen?

Amúgy meg ha annyira jó anya lettél volna, akkor nem öli meg magát, mert érezte volna, hogy van támasza a krízishelyzetben és van, aki még mindig szereti. Szerintem annyira nektek nem volt közeli a kapcsolatotok, legalábbis a fiad egyáltalán nem érzett ilyesmit, az pedig leginkább a szülő feladata, hogy a gyerekével jó legyen a kapcsolata és nem fordítva.

Az én anyám is folyton azon nyavalyog, hogy soha nem beszélek meg vele semmi problémát. Még jó, hogy nem teszem, mert mindig, amikor kiöntöm neki a szívemet, akkor max. legyint egyet nagy röhögve, hogy ez nem is akkora nagy baj vagy annyit mondd, hogy menjek el pszichológushoz, ha lelki bajaim vannak. Csak az a baj, hogy nekem nem erre van szükségem, hanem egy igazi anyára, aki meghallgat és segít. Amikor meg már ott tartunk, hogy miért nem mondok neki semmit, akkor jön az érzelmi zsarolás, hogy bezzeg ő mennyire szeret engem. Hányingerem van ilyenkor tőle.


Legyen ez a sajnálatos eset okulásul minden szülő számára...

2013. okt. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%
Kedves Kérdező, tökéletesen megértem az indulatodat. Családon belül felelősek vagyunk egymásért, senki sem csinálhatja ki önmagát, se gyorsan, se lassan, se szülő, se gyerek. Viszont erre rá is kell döbbenni valamikor... a gyerekek, hacsak nem nevelik őket felelősségteljessé, csak akkor kezdenek felelősséget érezni és gyakorolni a szüleikkel szemben, amikor már nemcsak életkorban, de gondolkodásban is felnőnek. Ki 22 évesen, ki 30 évesen; élethelyzettől és személyiségtől függ. Azt hiszem, ezt nagyban meghatározza a családi nevelés és a felnőttkori szülő-gyerek viszony. De igazából mindegy már ez, abban a szörnyű helyzetben, amit írtál. Talán az is mindegy, hogy jogos-e a dühöd, mivel azt érzed. Nekem édesapám csinálta ki magát lassan, titkolózva, bele is halt túlontúl korán. Eszelősen dühös vagyok rá, de magamra is, mivel egymásért kellett volna felelősnek lennünk. De lassan el kell engedni a dühöt és az önvádat is. De kívánom, hogy az, hogy leírtad a történeted, minél több ember számára legyen erős figyelmeztetés! Mert tényleg nem gondolunk bele sokszor, hogy miközben mi hű-de-függetlenek vagyunk a szüleinktől (valójában persze nem, csak van az a pár év, amikor a fiatal felnőttek leválnak a szülőkről), addig ők sokkal szorosabban kötődnek hozzánk.
2014. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%

Azt kell megerteni, hogy aki ongyilkossagra keszul, annak beszukul a tudata, nem lat ertelmet az eletben es semmi masban. Nem onzesbol teszi amit tesz, hanem megvaltja magat a szenvedestol, ami sok esetben mar szinte fizikai fajdalmakat okoz!

Ezt mondjuk megerteni nem lehet. Csak az erti, aki hasonlo cipoben jar es tudja milyen mindennap kuzdeni az ongyilkossagi gondolatok, a lelki fajdalom ellen, az ellen, hogy az elettel szemben elvesztette az erdeklodest stb...

2018. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
58%
Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Ha jobb lett volna a kapcsolatotok akkor talán feléd fordult volna segitsegert. En sem teszem mert nem bizom a szuleimben. Ezert en se maradok sokaig.
2021. júl. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!