Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sokan súlyos helyesírási...

Sokan súlyos helyesírási hibákat vétenek. Mi a véleményetek róluk?

Figyelt kérdés
A súlyos hibákra értem. Pl. lessz, akor, meni.. sőt, olyat is láttam már hogy elkezdni hogy megy alludni. Engem a hideg kiráz ezektől. Főleg hogy a legtöbb közösségi oldalon már kijelöli pirossal amit rosszul írtál. Bennem van a hiba, vagy Ti is előítéletesek vagytok az ilyen emberekkel?
2011. júl. 23. 00:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Büntiből egész nyáron helyesírási tankönyveket olvastatnék az ilyenekkel.Csak enni,üríteni,fürödni engedném ki.
2011. júl. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De azt nem értem hogy vannak felnőtt 25-30 éves emberek, akik iskolát végeztek, és nem tudnak helyesen írni. Hát istenem, már általános iskolában tudtam. :)
2011. júl. 23. 01:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondolsz h tudatosan írnak így?
2011. júl. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem ezek az újabban elterjedő "ien, mien, meik" szavak tudnak kiakasztani. Na meg az E/2 felszólító módnak szánt "mond"...
2011. júl. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem biztos hogy tanulás kérdése! Beteg is lehet az illető. Egyébként bevallom, nekem is szúrja a szemem, de nem érdekelnek, hisz az ő problémájuk ez nem?


:-)

2011. júl. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló vagyok.

Tudatosan írnak így? A legtöbb ilyen 'embernek' nincs saját tudata...

2011. júl. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Engem ki tudnak akasztani vele esküszöm :) Pl. a teccik, aszt... áááá :) Ezek nem direkt írják így. Egyszerűen ennyire nem fér bele az agyukba, ennyi megfigyelőképességük nincs, hogy azok a szavak amiket minden nap látnak, valahogy az ő képzeletükben nem stimmelnek. A másik meg az, hogyha írok egy közösségi oldalon, és kijelöli pirossal, rögtön kijavítom, mert idegesít. Aztán lehet csak én vagyok ilyen, nem tudom. :)
2011. júl. 23. 01:20
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én öt emberkategóriát ismerek.


1)Aki a legtöbb szót le tudja írni helyesen, nem vét szarvashibákat, talán csak az affélék okoznak neki nehézséget, mint "Szent János téri". (Ebben én sem vagyok biztos, hogyan is kell leírni.)


2)Azok, akik valami oknál fogva nem hallják a dupla mássalhangzókat, vagy betegség miatt nem érzik, hogy hova mit kell írni. (Van ilyen ismerősöm) "itam, etem, látam, kelem, szelem, stb."


3)Olyanok, akiknek van valamilyen betegsége, de meg tudják, meg akarják tanulni, mikor, hova, mit kell írni.


4) Azok, akik nem magyarul tanultak meg először. Ilyen barátom is van. Ő sokszor nem tudja, ely vagy jé-e a helyes, és sokszor ír szó végi i helyett y-t.


5)Akik figyelmen kívül hagynak mindent, így jönnek az olyan szavak, hogy "biblia, Budapesti, Magyar, ien, oan, mien, waklárma, tely".

2011. júl. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!