Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek szégyen a szegénység?

Szerintetek szégyen a szegénység?

Figyelt kérdés

szerintetek szégyen ha valaki szegény?

mert az a ember aki szegény épp hogy meg tud élni gazdag pedig lenézi pedig az lehetne ilyen helyzetbe

szegény ember nem tehet róla hogy szegény.


szerintetek??


2011. aug. 2. 05:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Egyáltalán nem szégyen, csak kellemetlen. Pont az ilyen dolgok miatt, hogy lenézik.

Sajnos családon belül itt egy példa:

Sógornőm elvált 2 gyerekkel. Megismerkedett a jelenlegi férjével, 2 hét ismeretség után, mint kiderült első éjszakájukon lefeküdtek, terhes lett. A pasi tele van pénzzel, NEM VAGYOK FAJGYŰLÖLŐ: zsidó

Szóval van pénz bőven és vagyon is.

A lényeg a lényeg, hogy azóta nem a földön jár! Míg ezelőtt 2 évvel zsíros kenyeret evett, meg örült, hogy lyuk van rajta és szelel, most olajsütőben süt mindent és extra szűz olíva olajat használ, mert az egészséges.

A számláit örült, hogy tudta tolni egymás előtt, most ha bele szerelmesedik egy 30.000 ft-os táskába, már meg is veszi. Anno csak turiból öltözött, most fel nem venné azokat a ruhákat, mert büdös!

Minket pedig lenéz azért, mert nem veszek minden nap húst, nem csorgatok minden hülyeségre a gyereknek nesquik szirupot, stb;stb.

Szóval érezteti nagyon az anyagi különbséget!

NEM VAGYOK RÁ IRIGY! De jó lenne néha egy picit gazdagabbnak lenni!

2011. aug. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs' az lemaradt, hogy meg is szülte a gyereket és természetesen az a szent gyerek. Az előző házasságából a 2 fiú, olyan, mintha mostoha lenne!

Szerinted milyen életük van?

2011. aug. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%
Egyrészt tehet róla hogy szegény, másrészt ha nem is, akkor meg tehet azért hogy ne legyen az, ezer módja van, hogy ha nem is milliomos legyen, de legalább normális anyagiakat teremtsen magának. Csak kicsit kreatívnak, ügyesebbnek kellene lenni, és nem benne keseregni a szegénységben, és inkább ez az utóbbi a szégyen, ha valaki rinyál folyton de nem tesz az égvilágon semmit (márpedig általában nem tesznek).
2011. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
47%

Nem szégyen!!!!!Én is szegény vagyok,De BOLDOG és BECSÜLETES!!!!Hiába vagy tele lével,ha a becsületed a béka segge alatt van!+ gyereket nevelek,2 munkahelyen dolgozom,de havonta épp annyi jön be,hogy a rezsit kifizetem,meg van mit ennünk!

De Boldogok Vagyunk!!!!!!

A gazdag meg KAPJA BE!!!!!!

2011. aug. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Az a szegény a szégyen, aki segélyből és stb-ből él, és nem dolgozik, a többi meg amíg nem árt a másiknak, nem érdekel, hogy mennyire szegény... így is barátkozok vele bármennyire szegény. Ha kell még segítek is, ha elvárhatom tőle ugyanezt.
2011. aug. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 szamóca.. ***** válasza:

az a szégyen ha valaki tudna dolgozni, csak lusta és nem akar. na az szégyen. az is szégyen ha valaki tudna dolgozni, el tudná tartani magát, de más tartja el.

úgyhogy én dolgozni el, sokat nem kapok érte, de legalább nem édesanyámon élősködöm mint sok korombeli.

2011. aug. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

szamóca és Aragog!

Tudjátok nem mindenki lustaságból vagy nem akarásból nem dolgozik...!

Nem vagyok lusta, akarok dolgozni, világ életemben szerettem munkába járni és a túlórázásért sem nyafogtam úgy, mint egyesek, főleg gazdag társaink...

De egyszerűen mén nem volt olyan munkahelyem, ahol legalább 3 évet folyamatosan tudtam volna dolgozni. Mindenütt elégedettek voltak velem, soha sehonnan nem rúgtak ki. Egyszerűen csak mennek tönkre cégek, vagy jól működő cégeket szüntetnek meg egyik napról a másikra.

Akarok dolgozni, de már rohadtul unom, hogy mióta dolgozom (10éve), folyton az álláskeresést kell hobbimnak tekinteni, amely ugye sokszor nem csak hobbi. Ezen megy el az egész fiatalságom. Anyámnál élek, igen. És nem vagyok élősködő. De csak nem fogom az eddig összespórolt pénzemet albérletre kidobni, vagyis a gazdag két/több lakással rendelkezőknek a zsebébe juttatni...


Ha valaki tud HOSSZÚTÁVÚ irodai munkát kereskedelmi területen (nem ügynök melót), akkor írjon!


Nem szégyen a szegénység. Nem kell azzal törődni, hogy mit gondolnak a gazdagék. Amíg tisztességes és becsületes vagy, nincs miért aggódnod.


30as diplomás...

2011. aug. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
06:48-as, Mar bocs,de nem mindenki jo helyen szuletik. Nem olyan egyszeru az hogy valaki Miamiban szuletik,vagy eppen Afrikaban. Ezt ugy ertem,ha a szulok szegenyek akkor a gyerek biztos nem megy majd egyetemre (mert ugyebar a konyvek is penzbe kerulnek,stb) es a gyerek is szegeny marad.Esetleg komuveskent dolgozik valahol,de nem fog eljutni peldaul Milanoba hogy markas ruhakat vegyen,es az emberek felnezzenek ra.Sajnos a mai vilagba az embereknek csak a kulsosegek fontosak.
2011. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem a vagyon halmozása a szégyenletes.

"A világ erőforrásai elegendőek ahhoz, hogy kielégítsék mindenki szükségleteit, de nem elegendőek ahhoz, hogy kielégítsék mindenki mohóságát." - Mahatma Gandhi

2011. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 szamóca.. ***** válasza:
28%

ma 08:52 azzal a diplomáddal és a 30x éveddel megpróbálhattad volna megérteni amit írtam. az a szégyen, ha tudnál dolgozni, de inkább vakarod a s*gged. igen, napjainkban nehéz állást találni. tudom, mert én sem találok rendeset, csak ilyen alkalmi meg diák meg efféle szerencsétlenségeket, amik kb csak az energiám veszi el de pénzem alig marad belőle.

az a szégyen, mikor - és élő példát fogok írni - 24 évesen, érettségivel a zsebében, de nem felsőoktatásban, még mindig otthon van mondván nem talál munkát - lassan hat éve! nem nem talál ő, csak neki ugye nehezére esik beállni a pénztárba, vagy akár árufeltöltősködni, de anyuci még a kis pénzecskéjéből nagy nehezen megoldja a kajáltatását.

a kényszerű munkanélküliség létezik, de van aki szimplán lusta. én ezeket az embereket ítélem el, sosem mondtam hogy szégyen ha valaki rövid ideig nem talál munkát.

2011. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!