Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Haverom lopott vasat szállítot...

Haverom lopott vasat szállított, én 1x segítettem neki felpakolni/lapakolni a kocsiról, szóval 1x elvittem vele a telepre. Neki ügye lett belőle. Kérdés lentebb?

Figyelt kérdés

Ügye lett a dologból, ami kárt okozott, az állítólag 200 ezer ft. Mivel én is ott voltam (most folyik a telepesek kihallgatása), így én is gondolom gyanúsított, bűnrészes leszek.

Kérdés...

Én nem ott élek, a hely 130km-re van tőlem.


Ha beidéznek, lehet kérni, hogy itt hallgassanak ki és ne kelljen 130km-t utaznom?

Mi lehet a következménye ennek? Mondjuk haveromra és rám nézve (ő vagy 10X vitt ilyen lomokat, annak az össz értéke állítólag 200ezer huf).

Ill vallomást meg lehet tagadni? Mondjuk, hogy nem mondok semmit. Mert nekem ehhez eleve nincs kedvem meg elmesélni azt, amire már nem is emlékszem, főleg nincs...


Csak azért kérdem, mert 1x átvertek neten, abból ügy lett, igaz nem gyanúsított voltam, de vallomást vagy mit kellette tennem és sokáig tartott a hülyeség. Gondolom ez még tovább tart. Így ha lehet, nem tennék és ennyi.

Köszönöm


2011. aug. 2. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A vallomást csak annyiban tagadhatod meg, amennyiben magad vagy a törvényben definiált hozzátartozóidat vádolnád.

Ha a haver nem definiált hozzátartozód, akkor ellene bizony vallanod kell. Persze azt mondhatod, hogy "nem emlékszel", de olyan alapvető kérdésekre ez nem lesz jó válasz, hogy vitted-e a vasat, vagy tudtál-e arról, hogy az honnan származik.

2011. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. És mit lehet egy ilyenért kapni?
2011. aug. 4. 12:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Remélem sokat.
2013. okt. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!