Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elment, és engem itt hagyott...

Elment, és engem itt hagyott örökre. Hogyan vészeljem ár?

Figyelt kérdés

A kommunisták kitoloncolták hazánkból, megjárta a francia idegenlégiót, Afrikában gyakorlatozott, majd Angliában dolgozott szökése után, és a Skandináv hegyek mellett lelt egy kis békére. Mikor hazatért, a gonosz, pénzéhes rokonok kiforgatták, kihasználták őt; azt, hogy neki sok pénze van és hatalmas lelke.


Rengeteget beszélgettünk. Sokat mesélt nekem sokszínű, nemegyszer életveszélyes kalandjairól. Ő volt az az ember, akire felnéztem, akit tiszteltem, és akire példaképként tekintettem; az örök túlélő, aki bejárta a világot, és bármilyen helyzetbe is került, végül megoldotta.


És most elment, hirtelen. Annyi mindent elszalasztottam, annyi mindent nem kérdeztem meg. Fáj, éget belülről, máris hiányoznak a beszélgetések a kiskonyhájában, miközben rumos kávét ittunk nevetve...


Segítsetek, kérlek, hogyan lehet egy ilyet átvészelni? A családom, barátaim mind itt vannak, de az nem lehet, hogy Ő, akit mindenhol tisztelet övezett, bármerre is járt; hogy pont Őt ragadja el tőlem az Isten.


Bocsánat, ha valakit untattam, de nagyon jól esett leírni.


2011. aug. 3. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki volt az az Ő?

Átvészelni úgy tudod, hogy egy kicsit nosztalgiázol mindennap. Leülsz magadban, megiszod a rumos kávét amit vele is innál és a régi szép emlékeidre gondolsz. Járj ki a temetőbe is hozzá, csak úgy tedd fel neki a kérdéseidet. Hidd el, valamely módon választ fogsz rájuk kapni! Részvétem.

2011. aug. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, fogadd részvétem.

Mondanám, hogy az idő majd enyhíti a fájdalmadat, de ahhoz tényleg hosszú idő kell.. őrizd a kalandjairól hallott meséit, és a mosolygós arcát magad előtt, és gondolj rá szeretettel..

2011. aug. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sógornőm apukájának a bátyja volt. Mindenkit nagyon szeretett, pedig tudta, hogy csak kihasználják. Mikor sógornőm délután felhívott, hogy közölje, mi történt, az volt a kérdése, hogy szerintem elmenjen-e akkor 3 napra Gyomaendrődre nyaralni 20 000 ft-os szállodába. Eddig is csak azért foglalkozott a Kisöreggel (mindig így hívtam.. :)), mert tudta, hogy a halála után az övé lesz a pénz, amit a Kisöreg a havi 600 000 ft-os nyugdíjából felhalmazott. Egy számító, pénzéhes, hideg nőszemély...


Bocsánat, megint elkalandoztam, de ezt is jól esett leírni. A részvéteket pedig köszönöm, és a nosztalgiát is ki fogom próbálni (bár a rumos kávét úgyse tudom úgy elkészíteni, ahogy ő).

2011. aug. 4. 00:13
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Elaludtam a gép előtt?!? Olyan,mintha egy mesébe csöppentem volna...
2011. aug. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Fogadd őszinte részvétem!
2011. aug. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
76%

Valami „okosat” szerettem volna írni, de ilyenkor nem megy…Csak azt tudom elmondani, hogy nekem mi segített: A fájdalom teljes megélése. Nem csillapítás nyugtatókkal, altatókkal, hanem megélés. Szerintem. Ha úgy éreztem zokognom kell, hát zokogtam, de csak otthon, egyedül. Levelet írtam Neki. Leírtam, miért volt ő fontos nekem, milyen történetekre emlékszem vele kapcsolatban, és mi az, amit el szerettem volna neki mondani. Mi az, amit esetleg elrontottam, vagy miért van lelkiismeret-furdalásom vele kapcsolatban és mi az, amit ezentúl másképp csinálok az ő hatására az életemben, mi az amiben örökre megváltoztatott. Leírtam, miért vagyok neki hálás, hogy mi mindent köszönhetek neki. (Az érzéseimet leírtam vele kapcsolatban sok-sok oldalon át, annyira, hogy a végén már remegett a kezemben a toll és hulla fáradt voltam. Egyszerűen hagytam, hogy előtörjenek az érzések.) Mindezt felolvastam a sírjánál.

A barátok, a család nagyon sokat tud segíteni ilyen helyzetben.

Tudom, hogy ez nem vigasztal, de a hála érzete nagyon sok mindenen átsegít! Légy hálás a sorsnak/Istennek (amiben/akiben hiszel), hogy az utadba sodorta őt, hogy része lehettél az életének, hogy tanulhattál tőle, hogy talán jobb emberré váltál általa. Erőt kívánok! Sok-sok erőt!

2011. aug. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem Nagypapám volt ilyen. Mi is sokat beszélgettünk a kiskonyhában. Mikor Mama meghalt, még alig ismertem a Nagyapámat. Amíg Mama beteg volt, minden héten 2-szer elmentem hozzájuk. Mikor meghalt, azt mondta Tata, úgyse jössz te már ide többet. Azt gondolta, csak Mama miatt jártam. Igaz, jobban kötődtem Mamához. Rámosolyogtam Nagyapámra, és azt mondtam neki: - De buta vagy!

És onnan kezdve minden vasárnap és minden csütörtökön meglátogattam őt. Eleinte féltem, miről fogunk beszélgetni, Mama nélkül. Mindig vacsorával várt. És elkezdett mesélni. A 3 éves katonaságról, az oroszokról. Éhezésről, szegénységről. Arról, hogy nem akarták hazaengedni amikor megszületett az anyám. Rengeteg mese, amit félálomban hallgattam a konyhában ülve, sokszor azon morfondírozva, hogyan álljak fel, hisz menni kéne már, vár otthon a sok dolog, de nem akartam őt félbeszakítani. Néha elgondoltam, fel kéne venni magnóra amiket mesél. Sajnos sosem vettem fel és a félálomban hallott történetek szanaszét hulltak a fejemben. Sokszor riasztott engem hajnalonta, amikor rosszul volt. A telefon csengőhangját egy idő után át kellett állítanom valami másra, mert akármikor szólalt meg, egy idő után automatikusan összeugrott a gyomrom tőle. Nem tudom megmondani hányszor töltöttem a hajnalt a kórház várótermében - sok éven át.

Mikor meghalt, fel se fogtam, hogy megörököltem a háza felét, mivel anyám se élt már akkor. Nem érdekelt már a ház, felé se néztem 1 évig. Időm se sok volt, Őt meg hiába kerestem volna. A házat nehéz volt eladni, több évbe telt. Sokan irigyelnek, mert végül is csak eladtuk.

Jópár évre megszűnt a létbizonytalanság, amiben éltem már nagyon régóta. De az utolsó fillérig visszafizetném mind az egész pénzt, ha cserébe visszakaphatnám a Nagyapámat.

2011. aug. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem nektek. Ilyenkor nem lehet sem jót, sem vigasztalót irni sajnos, de azt azért mégis leirom, hogy jó látni, hogy ebben a sivár világban mégiscsak fellelhető a legeslegnagyobb kincs, ami csak létezik. Ez a kincs pedig a szeretet.
2011. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
basszus gyerekek, munkhelyen vagyok, és megkönnyeztem a történeteket. az összeset! Részvétem mindenkinek! Én is hasonlót csináltam, mint aki kiírta magából, csak én fennhangon meséltem neki, sírva, de mégis elnevettem néha magam, ha olyan történet jutott eszembe. szerintem ez segít
2011. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!