Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem hihetetlen ez az egész?

Nem hihetetlen ez az egész?

Figyelt kérdés
Rengeteget gondolkozok azon, hogy hogyan jött létre a világ.Tegyük fel, ha Isten teremtette a világot, akkor Istent ki teremtette, és aki Istent teremtette, azt ki teremtette?Vagy Isten a semmiből csak úgy előbukkant?Én ebben az Istenes dologban nem hiszek, de elképzelni sem tudom, hogy hogy lett a világ, ha előtte csak egy nagy semmi volt?Mert ugye a semmiből elég elképzelhetetlen, hogy csak úgy lesz valami.Meg az is hihetetlen, hogy a világűr végtelen, de ugyanúgy hihetetlen lenne az is, ha lenne vége.
2011. szept. 6. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Szó szerint ugyanezeken szoktam agyalni és 10 perc után már úgy érzem bekattanok. Ezekre a kérdésekre soha nem kapjuk meg a választ. :-(
2011. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Isten mindig létezett.

Azért nem tudjuk megérteni ezt a "mindig"-et, mert mi az időben élünk.

Ő nem. A Földdel együtt az időt is, amit mi ismerünk, Isten teremtette.


Mielőtt valaki megkérdezné: nem, nincs rá bizonyítékom,

de ha elfogadjunk Isten létezését, akkor ez a magyarázat.

2011. szept. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát igen az Istenes részen én is elgondolkodtam párszor, hogy őt ki teremthette, és aki teremtette azt ki teremtette... + Ha az ősrobbanásos dolgot nézzük akkor a legelső porszem hogyan jöhetett létre amiből aztán összerakódtak a csillagok, kődarabok, bolygók stb, vagy az üres világűr a legelején milyen volt, és az is hogyan lett.
2011. szept. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mertmiertne?? ***** válasza:
82%
Ha isten a napot és a holdat az első két nap teremtette akkor az első két napot hogy számolták?
2011. szept. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Úgy, hogy 24 óra. :)

Nem azért, mert szüksége volt rá 24 órára.

Hanem ezzel állította fel a mintát számunkra.

Nem "furcsa", hogy azóta is használjuk a hét fogalmát?

Többször meg akarták már változtatni (utánajárhatsz), de mégis ez maradt.

A "hetedik napon pedig megpihent" sem azt jelenti, hogy elfáradt, hanem számunkra volt mintha, hogy 6 napot dolgozzunk, egyet pihenjünk. Persze ez mára már inkább 5+2.

2011. szept. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krameri ***** válasza:

a napok csak szimbólumok, hogy nem egyszerre teremtette. Ahogy nem egyszerre jelent meg a földön a növények, állatok ember, hanem időbeli eltolódással, azt szimbolizálja, hogy naponként teremtette.

És Isten mindig is volt, őt nem teremtette senki, de a világot a semmiből teremtette. megteheti, mert ő Isten :D

Különben felesleges magyarázatot keresni ezekre, emberként túlságosan egyszerű ez az egész ahhoz hogy felfogd. Tapasztald meg, és fogadd el, nem megmagyaráznod kell.

2011. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mertmiertne?? ***** válasza:
48%
Szarok a szimbólumokra és a vallásra. :)
2011. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

hát igen mi emberek ezt nem tudhassuk...

egyébként az ilyeneken én is gyakran gondolkozom és engem inkább az érdekel hogy mi lesz a halálunk után..szerintem létezik a mennyország ahol az összes ember együtt van ..vagyis gondolom hogy együtt nincsenek külön hogy például keresztények külön reformátusok vagy másképp de együtt vagyunk.mivel ha például teygyük fel hogy egy református nő hozzámegy feleségül egy keresztény vagy zsidó pasashoz és boldogan élnek de egyszer ők is meghalnak.és egész életükben boldogok voltak együtt akkor a mennyben is együtt lesznek szerintem.mert mennyben meg akkor külön lennének és külön kélne tovább lennijük!? á nem hinném.bár ezt én gondolom de kitudja..szerintetek létezik mennyország vagy valami ilyesmi?

hát amugy ez nagyon jó kérdés nagyon ellehet rajta gondolokodni :)

2011. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krameri ***** válasza:

Utolsó aranyos vagy :)

Ezek a vallási csoportok, megosztott gondolkodásmódok Istenről csak emberi hülyeségek. (véleményem szerint!)

Hat milliárd emberből nincs kettő aki ugyanúgy gondolkozik, azért értelemszerű, hogy nem létezhet egységes hit sem. De ugyanez vonatkozik mindenre, minden megosztja az embereket, gondolj csak a politikai pártokra, vagy a zenére. Mindenkinek megvan a sajátja, és el nem tudja képzelni, mit szerethet a másik ember a másik fajtán.

Szóval ez emberi dolog, Istennél ilyen nincsen. Ha vallás alapján csoportosít a Mennyben, olyan alapon már az alapján is csoportosíthatna, kik szerették a rockot és kik a rappet. A zene legalább olyan meghatározó az életünkben mint a vallásunk.

2011. szept. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!