Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítség vízkő! Mit tegyek?

Escalus kérdése:

Segítség vízkő! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy nálunk én és anyum vezetjük a háztartást. És mivel már a WC ben elég nehezen megy le ami benne van, ezért már pumpával kell rásegíteni. Nos én vettem a bátorságot és kesztyűvel benyúltam alulra, s mind kiderült elég vastagon le van rakódva már a vízkő. Kérdésem, hogy mit tegyek, van esetleg hatásos, és elég agresszív szer a vízkő ellen, mert én találtam egyet de azzal legalább 6, 8 szor meg kellene ismételni a folyamatot, vagy pedig új csészét kellene venni. Előre is köszönöm a válaszokat!


Üdv Peti


2011. szept. 13. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sósav hatásos szokott lenni. Ha ez sem használ,akkor hívj valakit, aki csőgörénnyel rendbe rakja.
2011. szept. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát attól félek, hogy a sósav totál szétmarja, de hallottam már erről a módszerről. Am a vízkő ott van ahol a bűzzáró nyílás van, gyakorlatilag a csésze torkolatában. Mert egyébként úgy csinálom, hogy kiszedem a vizet szivaccsal, és felmosó rongyal, és a nedved részt ( gyakorlatilag ez egész torkot ) teli öntöm ezzel a szerrel, hallani h pezseg stb, és le is szedett azért belőle, csak ahogy elnéztem még legalább 5 6 szor meg kellene ismételni.
2011. szept. 13. 10:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor ismételd meg annyiszor,hogy jó legyen . Érdemes éjszakára benne hagyni.
2011. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát szét nem marja. Elöször is onnan valahogy pumpáljátok ki a vizet és éjszakára valami ipari vízkőoldót ajánlok, vagy keress hugykőoldót az erősebb. de az már meg mar mindent szóval azzal csak okosan max egy 10 percig legyen rajta utánna szedd le ami le jön és ismételd ujra.
2011. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! Hát most eléggé adok neki, mert öntöttem bele vízkőoldót, meg egy kicsi sósavat is, tehát dolgozik, mert elég csúnya vízköves hab jött fel, tehát dolgozik szépen. Szerintem....
2011. szept. 13. 11:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz mit mivel keversz!
2011. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze4 de már le is öblítettem, am elég szépen megbontotta, nagyobb réteg van lerakódva mint gondoltam.....
2011. szept. 13. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!