Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szódásszifont lehet tisztítani...

Szódásszifont lehet tisztítani? Tiszta vízkő, meg vas-oxid.

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
2L-re számítva 60dkg citromsavat kell bele tenni felönteni a nyakáig vízzel és a mosogatóba állítani 24 órára. Ha nagyon pezseg 10 óra után lehet még 15 dekát utánaszórni.
2011. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
60 deka??? nem gram?
2011. jún. 25. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:
60dkg! az 30% körüli, a vízkőoldásnál a reakció közben a saverősség meredeken csökken gyengül, azért ís írtam hogy lehet utána tenni ha nagyon pezseg.Egy része az oldatnak úgyis kipezseg.Gyenge savval nem lehet vízkövet oldani pláne ha vasoxidos mert az még nehezebben lép reakcióba a savval.A vasas vízben egységnyi idő alatt több vízkő képződik mert a vasion katalizálja.
2011. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vegyész vagy? :) Nálam már nagyon a homályba vesztek a kémiaórai ismeretek..., nagyon köszönöm! (amúgy én ecetre gondoltam először)
2011. jún. 25. 12:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam ez ecet tökéletesen bevált, 20%-osat beleöntöm a kávéfőzőbe /szifonom már nincs, de régen azt is így pucoltam/, hagyom állni míg pezseg. Utána kiöntöm, hagyom megszáradni, ha vízköves marad, akkor mégegyszer.
2011. jún. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vegyész vagyok, az ecet se rossz de a citromsavnak nem szívod a gőzét és jobban oldja a vízkövet több fajtát old.Azonkívül a citromsavból lehet 50%-os oldatot is csinálni minél erősebb annál jobb mert ahogy írtam a vízkőoldáskor a sav ereje rohamosan csökken
2011. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!