Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyakori, ha valaki öngyilkossá...

Gyakori, ha valaki öngyilkosságban is gondolkozik, de le tudja beszélni magát róla?

Figyelt kérdés
Akkor valószínűleg az illető depressziós igaz? És mennyire gyakori, hogy bármilyen segítség nélkül le tudja magát beszélni az öngyilkosságról? Tehát senkinek sem beszél róla, egyik ismerősének sem, csak ő tud az egészről.
2011. szept. 17. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy depressziós az, aki öngyilkosságon gondolkozik, az öngyilkosságnak rengeteg oka lehet és abból csak egy a depresszió.

Az, hogy le tudja beszélni-e magát, az az októl függ. A depressziós embernek az agyában van probléma, tehát orvosi segítség nélkül nagyon nagyon nehéz a gyógyulás.

Egyébként hála Istennek elég gyakran le tudják beszélni magukat, mivel azoknak az embereknek, akiknek eszébe jut az öngyilkosság, csak igen kis része lesz tényleg öngyilkos... de ez nem azt jelenti, hogy ha ilyen személy van a környezetedben, nem kellene odafigyelned rá.

2011. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
nem értem mit kérdezel mind1,ha valaki reklámozza az öngyilkosságot az egy kis figyelmet szeretne maga köré esze ágában sincs megtenni,legtöbbször elmúlik a gond nagy ritka ha nem sikerül magára vonni a figyelmet és tényleg megteszi,van olyan is hogy próbálkozik de igazából nem akar meghalni,pl begyógyszerezi magát majd mentőt hív,vagy megkarcolja a karját mondván fel akarta vágni de nem sikerült bla bla, de aki magába fordul senkihez nem szól ki van kattanva az lesz öngyilkos.
2011. szept. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

én így vagyok, néha elkap a depresszió, és az öngyilkos hajlam is, de aztán sikerül magamat lebeszélni, egyenlőre.

eddig senki sem tud róla, és nem is látszik rajtam, h arra készülök.

2011. szept. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

20:40 ne terjeszd itt a baromságaidat légy szíves!

Az öngyilkosok 95%-ánál van az öngyilkosság előtt valamilyen formában "cry for help" azaz segítségkérés. Csak erre a barom mentalitás miatt, amit te is leírsz, nem figyelnek oda! Igen is nagyon fontos és oda kell figyelni rá!

És azt is elmondanám, hogy a sikeres öngyilkosságot végrehajtók 2/3-ának volt már előtte sikertelen kísérlete! Tehát az, hogy sikertelen kísérlete volt, az egyáltalán nem bizonyítja azt, hogy nem akar meghalni.

2011. szept. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem magamról beszélek és nem is tudok senki ilyesmiről, csak kíváncsi voltam... Egyébként köszi a válaszokat! :)
2011. szept. 17. 20:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Sőt, igazából a sikertelen kísérlet egy rizikófaktor, azaz akinek volt, arra nagyon oda kell figyelni, mert sokkal nagyobb az esély rá, hogy másodjára lesz egy sikeres öngyilkossága... persze van egy-kettő, aki unalmában felvágja az ereit, nálunk is volt olyan a kórházban, nem túlzok, 21-szer hozták eddig be felvágott erekkel! Ő szerintem se akar meghalni, de akinek volt 1-2-3-4 kísérlete, arra nagyon oda kell figyelni!
2011. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!