Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság? Akinek már volt...

Öngyilkosság? Akinek már volt ismerőse öngyilkos, és ha tud róla beszélni, elmondaná nekem, hogy miért lett az? Ha tudja. És hogy lett az, meddig bírta, mikor adta fel? Mennyi idős volt?

Figyelt kérdés
Nem azért kérdezem, mert öngyilkos akartam lenni, csak észrevettem, hogy egyre többen lettek öngyilkosak mostanában (vagy csak a környezetemben) és nagyon megijedtem ettől, hogy ilyen világban élünk, amiben az emberek azt hiszik, nincs más megoldás.... borzalmas.
2011. márc. 12. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nekem a férjem lett öngyilkos 5éve,36 éves volt.A miértet a mai napig nem tudom.A munkahelyét el veszítette és ezt nagyon nehezen dolgozta fel,főnöke csődbe vitte a céget.Depressziós lett és epilepsziás rohamok.A mai napig keresem a magyarázatot és nem találom,magamat okoltam sokáig,hogy nem vettem észre semmit.Sokan ismertek, ismernek és nem kérdezte meg senki, hogy miért.Jól éltünk,jó, azért voltak gondok mint más házasságokban,de szerettük egymást.Néha azt gondolom hogy itthon van.Ezt az érzést nem kívánom senkinek.Azóta egyedül élek a gyerekeimmel szeretetben.

2011. márc. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 a_maestro_főnök ***** válasza:

sajnálom. -.-"

ne haragudj megkérdezhetem hogy hogyan lett öngyilkos ? persze ha nagyon zavar akérdés, akkor ne válaszolj.

2011. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Már könnyebben beszélek róla. Fel akasztotta magát és Anyukám találta meg.
2011. márc. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia

Igaz, én őt közvetlenül nemismertem, de apám iskoláskori legjobb barátja volt. Szerelmi-bánatban felgyújtottamagát és leugrott egy emeletes ház tetejéről.

18-25 között volt, pontosan nemtudom.

2011. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 MarlaSinger ***** válasza:
100%

Ez nem hit kérdése. Aki ilyen 'állapotba' kerül, szinte 100%, hogy előtte mélydepresszióban volt. A depresszió meg igen komplikált terület.

Az én családomban tavaly pont ilyenkor történt egy eset, az illető nem tudta feldolgozni, hogy elveszítette a munkahelyét. Korábban is volt, mármint régen több öngyilkosság a családunkban. Többtényezős dolog szerintem, amiért vki ezt az utat választja, és nem hit, vagy nem hit, nem menekülés, nem gyengeség.


Írod, hogy megijedtél? Mitől? Hiszen pont avval érvelsz, hogy annak ellenére "amilyen" világban élünk, ezek az emberek mégis "azt hiszik", hogy nincs más megoldás...szóval most vagy megijedsz, vagy te te teljesen szilárd meggyőződésű optimista vagy. Ezt a gondolatmenetemet kérlek, ne vedd piszkálódásnak, inkább csak elgondolkodtam.

2011. márc. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még. Nem tudom, utolsó válaszoló, lehet én fogalmaztam meg rosszul a kérdésem. Annyi a lényege, hogy sokan azt gondolják (hiszik), hogy nincs más megoldás, nem tudja így élni az életét tovább és inkább feladja. Mindkét oldalról lehetne nézni; 1. erős, bátor, hogy meg merte tenni, hogy itt hagyja a biztos életet egy olyan dologért, amivel sokan foglalkoznak, hogy mi is az a halál. 2. gyáva, hogy feladta és hogy itt hagyta a szeretteit, fájdalmat hagyva utána.


Azért is tettem fel igazából a kérdést, mert én is sokszor gondolkoztam már azon, hogy legszívesebben eltünnék, felszívódnék, nem léteznék. Valamikor nagyon erősen gondolok erre, de megtenni nem merném. Félek a fájdalomtól, gondolok azokra az emberekre, akik kedvelnek, szeretnek. Olyat meg nem akarok tenni, hogy megteszem és aztán valahogy túlélem. Az a legrosszabb szerintem. Mindenki sajnálna, nem értené. :S Szóval nem tudom, hogy van valakiben annyi bátorság, hogy meg meri tenni..

2011. márc. 13. 09:02
 7/11 MarlaSinger ***** válasza:
63%

Én úgy gondolom, hogyha vki azon a ponton van, olyan hihetetlenül sz**ul érzi magát, amit szavakkal leírni nem lehet. Ezek nem "csak" olyan "érzések" amit a kívülállók gondolnak, vagy azok a szerencsések, akik hírből sem ismerik pl. a depressziót. Mert ez nem "csak" érzésekről szól, hanem vmi egészen más. Tehát, ha vki ott van, már nem számít senki és semmi más.

Igen, ez már nekem is eszembe jutott, hogy túlélni egy ilyen próbálkozást...

Akiről írtam, ő pl. a '70es években is megpróbálta egyszer. Aztán a '90es években is volt komoly mélydepresszióban, amiből a nagymamám húzta ki. De sajnos tavaly megtette, nem írom le, hogyan. Ő a nagyim húga volt.

2011. márc. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Hát nem bátorság kell hozzá, van arra módszer, ami nem fájdalmas. Önzés, az kell, nem gondolni a rokonokra, netán gyerekekre, akiket itthagy. Neki tul. ez a dolog közömbös, ha belegondolsz. Nekem is vannak ilyen gondolataim, nyomós indokkal, csakhogy gyerekeim is...
2011. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Olyan módszer, ami nem fáj? Én nem tudok olyat. Érfelvágás-fáj, leugrani valahonnan-fáj, vonat elé ugrani, kocsi elé-fáj, gyógyszert bevenni, alkoholt inni rá-szintén nem kellemes és az, hogy utána az ember bepisil, besz@rik-megint nem szép, áramütés-fáj... nem akarom, h tippeket adj, hiszen, ha annyira akarnám már megtenném akármikor, de ha az ember a fájdalomtól is fél a célja érdekében, akkor nem gondolja teljesen komolyan... sajnálom amúgy, hogy a gyerekeid nem adnak elég örömöt, hogy élni akarj! :(( őszintén.
2011. márc. 17. 17:26
 10/11 anonim válasza:
nekem a nagyim testvére lett öngyilkos. Bi 58 permetsszert ivott. Valószínűleg a felesége készítette ki vagy nem bírta a családi viszályokat. Valami ilyesmi. Kb 2-3 éves lehettem amikor meghalt. most 14 vagyok. a halála előtt ivott, rendesesn. bort. a depresszióját senki sem vette észre. Eleve egy csöndes visszahúzódó engedelmeskedő ripus volt.(aki önygilkos akar lenn IGAZÁBÓL az sosem hangoztatja/mutatja a jeleit) );
2011. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!