Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emberek néha-néha túlzottan...

Az emberek néha-néha túlzottan is hálátlanok?

Figyelt kérdés
Te kedves olvasó, te nem vetted észre sok emberen, hogy eszeveszettül hálátlan és a tetejébe még pofátlan is?! Sokszor tapasztalom pl. az anyámon a kevélység jeleit, rengetegszer ótvar módon le tudja szólni a másik külsejét, és bevallom őszintén, ez engem nagyon zavar, miért kell a másikra ilyen szinten "rátámadni", csak azért, mert őkelmének nem tetszik a külseje?! Vagy pl. egy másik eset, megfigyeltem, sokan feleslegesen kritizálják a jól elkészített ételt, italt, vagy egy vadiúj kocsit. Én soha ilyet nem tettem, soha, és nem értem, sokaknak ez miért okoz örömöt?! Mi a véleményetek erről?

2011. nov. 28. 02:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg kell szokni, én éppen tegnap mondtam, hogy jótett helyébe jót ne várj. :-(
2011. nov. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Most az a társadalmi divat, hogy mindenkit és mindent utálni kell. Ez egyrészt tudat alatti majmolás, másrészt a különféle nyűgök másra vetítése, hogy a problémák kisebbnek tűnjenek (mert az igazi méretűt nehezen tudná elviselni). Ha az ember reálisan látja a helyzetét és lehetőségeit, no meg egy kicsit magabiztos fajta, akkor ez kevésbé fordul elő. Másoknál leküzdeni csak úgy tudod, ha kedves vagy és néha rendkívül barátságosan és óvatosan megkérded, ugyan mi is a konkrét baja a dologgal.
2011. nov. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!