Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németország miért jobb, mint...

Németország miért jobb, mint Magyarország?

Figyelt kérdés
Ezt elsősorban azoktól kérdezem, akik kint élnek/éltek, de természetesen bárki más is válaszolhat.:)
2011. dec. 29. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Jobb az életszínvonal. Többet keresek. Az emberek nem irigyek és rosszindulatúak csak mert új kocsit veszek. Segítőkészebbek. A kaja viszont sz.ar:)
2011. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
csak annyival jobb hogy több pénzt keresel, meg nem dolgoztatnak orrvérzésig
2011. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Eltem Nemetorszagban, es en ezeket tapasztaltam:


Jobb, mert:

- Magasabb a fizetes.

- Tobb gondot forditanak arra,hogy kenyelmesebb legyen az elet (technika), de a termeszetet is jobban vedik,mint mi.

- Nem stresszeltem amiatt, hogy holnap majd 5 auj fajta adot behoznak, es ugy altalaban minden stabil es kiszamithato.


-Azt hittem a nemet kajak sz.rok, a nemet meg a magyar konyha alapjaban veve ha az izeket nezem szinte semmiben sem kulonbozik. Mondj meg egy orszagot, ahol tudsz venni pl. pirosaranyat,pirospaprikat? Igaz pont magyar termek,de en tudtam Nemetorszagban venni. Es a zsemletol kezdve mindennek jobb ize van, mintt otthon.


Rosszabb, mert:


- Bar egy hatalmas varosban eltem, alig lattam feher embert, ha megis ok lengyelek voltak, bizonyos varosokban, es meg tobb varosreszben szinte csak torokok, feteket vannak. Nem vagyok rasszista, de mikor a boltban mar ram neznek csunyan, mert feher vagyok,az nekem mar sok.


- A magasabb fizetesbol nem kovetkezik az, hogy jobban megbecsulnek, mert meg szellemi dolgozokent is percre pontosan megmondjak mennyit ulhetsz a wc-n, kicsit lesarkitottam, de ott tenyleg kokemenyen meg kell minden euroert dolgozni, kulonben mehetsz amerre latsz, es talalnak helyedre 100 masikat, meg mernokkent,orvoskent is.


- Ugyanugy vezetnek,mint a magyarok, es az utcak nem feltetlenul tisztabbak mindenhol.


Nos elnezest, ha leirtam a negativumokat is, az etelrol jutott eszembe, hogy azt eloszor ugy gondoltam rossz lesz, de jobb,mint otthon. Viszont most Finnorszagban elek, na ez az orszag tenyleg ultra sz.ar eteleket tekintve.

2011. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kokemenyen meg kell dolgozni a penzedert, az pont azt jelenti, hogy orrverzesig dolgoztatnak. Lehet otthon valaki 100 ezret keres csak kozsolgakent peldaul, de itt olyan nincs,hogy cigi meg kv meg mindenfele szunet. Meg a masik titkarnovel nincs lecsefecsi, ha 8 oras a munkaidod nem kavezhatsz 4 orat ,mint itthon, max 4 percet, ha szerencsed van. Mert itthon ezt sokszor tapasztaltam, tiszteletet a kivetelnek. De a legtobb szellemi munkas,meg az orvos is,kavezgat,raer, fel oraval kesobb jon, itt ilyen nincs. Egy holland ismerosom mindig panaszkodott,o ezert ment haza, jokat rohogtunk,mikor elmondta,hogy mar az usaban, briteknel,franciaknal is dolgozott, sot Magyarorszagon is. Szerinte meg ott is jobb volt,hogy idezzek tole "ott legalabb nem vertek ostorral minden egyes masodperc szunet miatt." Kicsit tulzasba esett,de Nemetorszag tenyleg csak annak valo, aki lelkileg es fizikailag is birja a megallas nelkuli munkat,es mind1, hogy szellemi vagy fizikai, faraszto lesz, az biztos...
2011. dec. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A jelenlegi állás szerint munkát fixen talál mindenki, kőkeményen dolgozni nem tudom, mit jelent, de hülyére nem melózod magad, csak teljesítsd a munkaköri elvárást.

Munkaidő tűpontos, szünetek gyakorlatban is járnak, 10 nappal több maximális szabadság, mint kicsiny országunkban, 100% fizetett TB több hétre egy évben, 13-ik havi fizetés, túlóra kifizetés/lecsúsztatás… élelmiszer nem drágább, mint otthon, a legmagasabb adókulcs 19%, tehát ruhanemű is olcsóbb. Nagyszerű egészségügyi program, az egészségkassza számos fizetnivalót átvesz, bónusz programok rendszeres szűrésekre járva.

Gyógyszerek vényre olcsóbbak, sokszor anélkül is meglepődtem, hogy itt csak ennyit fizetek?:) Jobb közlekedéskultúra, erősebb természetvédelem… Én ezekért szeretem jobban.

2023. szept. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!