Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg így német...

Hogyan tanuljak meg így német nyelven?

Figyelt kérdés
Már lassan 12 éve tanulok németül, első osztályban kezdtem német nemzetiségi suliban, de ott nagyon rossz tanárt kaptunk, aki egész órán magyarul beszélt hozzánk és csak játszottunk. És valljuk be, én sem törtem magamat nagyon ott. Aztán általános iskolát váltottam és teljesen más tagozatra is kerültem. Ebben az iskolában az angol nyelv miatt már alapból háttérbe szorult a német és ráadás képen folyton új tanárt kaptunk, akiknek mind más módszereik voltak, de még ekkor sem voltam nagyon beparázva a német nyelvtudásom miatt, igazából akkor tájt voltak annál fontosabbak. Míg nem gimnáziumban német tagozatos nem lettem újból. 0-dik osztályban egész tűrhető szinten elsajátítottam a nyelvet a heti 13 órának köszönhetően, viszont én rettegek a vizsgáktól és nem volt bátorságom elmenni nyelvvizsgázni. Azonban ezek után minden összeomlott: az agresszív angol tanárom, aki az osztályfőnököm is teljesen felőrölte a német csoportot, minden csoportot -hisz eddig az egész osztály bontva volt nyelvek és szintek szerint és csak egy haladó német csoport működött, az összes többi angol volt-átrendezett úgy, hogy az angol nyelv kerüljön előtérbe. A jelenlegi német tanáromat imádom, ha problémám van tudok hozzá fordulni, de az ő személyisége nem olyan erős, mint ofőmnek. Ráadásul a csoporttársaimnak (kb. 8 vagyunk a csoportba, mert egy csomó embert kirúgtak vagy áttettek másik csoportba) is teljesen elment az egésztől a kedve és rendszeresen rendetlenkednek az órán, nem haladunk már semmit és a német órákat mindig 6. és 7. órába tették, így mindig fáradtak vagyunk. Most 12. osztályos vagyok, jövőre érettségizem és németből már ebben az évben kellene már, tavaly elmentem nyelvvizsgázni, de nagyon csúnyán megbuktam és ettől azóta nagyon depressziós vagyok, mert anyukám is lenéz érte. Szükségem van a német nyelvvizsgára, mert nem tartozom az angol tanár kedvencei, a haladósok közé, ezért nem tudok abból egy középszintű érettséginél többet letenni. Hogyan leszek így képes megtanulni ezt a nyelvet, kezdem feladni a reményt és evvel az álmaimat is :(
2012. jan. 13. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Nézz minden nap német TV-t
2012. jan. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!