Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen a "tökéletes" ember?

Milyen a "tökéletes" ember?

Figyelt kérdés
Tudom,nincsen tökéletes.De milyen az,aki a lehető legközelebb áll hozzá?

2012. márc. 23. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben jó, ennyi.
2012. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Chuck Norris.
2012. márc. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Ezt nagyon nehéz meghatározni. És mindenkinek más a tökéletes. De nagyjából talán az lehetne a tökéletes emberke akiből "hiányoznának" az általában idegesítő kategóriába sorolt emberi tulajdonságok..gondolok itt pl ezekre: irigység, bunkóság, hiúság, egoizmus, túlzott szerepelni akarás, bezárkózottság és még sorolhatnám...De sokszor észre sem veszi az ember, hogy egy-egy kijelentésével ami neki semmit sem jelent..csak úgy elhagyja a száját és belőle semmilyen érzelmet nem vált ki az a szó, mondat vagy reakció...az a másiknak lehet,hogy rosszul esik, csak nem mondja...szóval tökéletes..legalábbis mindenkinek tökéletes ember nem nagyon van...

Szerintem pl ami kéne(legalábbis nekem) ahhoz hogy "létrejöhessen" a tökéletes ember ezek kellenének: céltudatossá..(pl. a tanulmányait sem rontja el, tudja, hogy mit vár az élettől)..., érdeklődés az egyéb hobby-k és egyéb más, inteligencia és kultúrális fejlesztő dolgok iránt, el lehessen vele értelmesen beszélgetni nagyjából minden témáról, ne legyen bunkó , legyen kis humora, megértő és önzetlen legyen...nem szeretem pl az olyan embereket akik első ránézésre ítélnek és nagyjából minden egyes hétköznapi tevékenységek és egyéb számukra még idegen körökből felhozott témákra kb flegma, és lenéző tekintet a reakciójuk...gondolok ezek alatt pl arra ,hogy ha vki mondjuk nem gitározik, vagy sportol és egy olyan ember keveredik közéjük aki ebben a világban otton van ..beszél róla és ők meg lenézik emiatt...szerintem ez csak építő lehet:)

Én úgy vagyok vele, hogy mindenről jobb legalább egy kicsi infót tudni, így kicsit műveltebbek lehetünk. És ki tudja lehet h a kedvünk is meg jön hozzá hogy új dolgokat kipróbáljunk :)

Háát...nagyjából ennyi..:D

Szóval ez elég tág "fogalom" és nehezen meghatározható...nagyjából mindenkinek más róla a véleménye..

De persze ez is csak egy ember véleménye a sokból ;)

16/L

2012. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi,harmadik!:)

Várok még válaszokat,érdekelnek a különböző vélemények.

2012. márc. 23. 19:41
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

A helyes értékítélettel rendelkező emberek tudják, hogy melyek a rossz tulajdonságok és melyek a jók és a tökéletes ember az volna, aki rendelkezik az összes jó tulajdonsággal, viszont egyetlen rosszal sem. A rend kedvéért valami ilyesmi : Bátor, határozott, céltudatos, kitartó, hűséges, empatikus, önzetlen, önfeláldozó, nagyvonalú, udvarias, barátságos, kedves, közvetlen, korrekt, igazságos, széles látókörű, intelligens, művelt, okos, szorgalmas, tettre kész, erkölcsös, elvekkel rendelkező, humoros és komoly mikor, melyik.



És hogy milyen lehet az az élő ember, aki ehhez a legközelebb áll? Nos szerintem az, aki rendelkezik reális világnézettel, erkölcsi szemlélettel és persze kellő önfegyelemmel, hogy a szükséges helyzetekben SZÁMOS rossz tulajdonságának sugása ellenében, mégiscsak jól döntsön.

2012. márc. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bordács de ottó ***** válasza:
83%
A jelenkori társadalmi paraméterek szerinti tökéletes ember ideájához közelíteni egyenlő a spontán sikereken szárnyaló teljesen naív és megközelíthetetlenül büszke ember létrejöttén merengeni, akit ha egy sivár szigetre kitennének, lelki okokból halna meg kb. 2 órán belül. A tökéletlenségben rejlik a világegyetem összes csodája. Röviden ennyit.
2012. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
43%
A tökéletes ember nem jöhet létre természetes úton. mint tudjuk, van civilizációnknak egy bizonyos íratlan törvénykönyve, az erkölcs. ebben benne van, hogy egy "normális" ember mit tart jónak és rossznak. ám ezek egyensúja nem alakul ki az emberben. a jószívūt b ecsapják és kihasználják. a gonoszt nem fogadja be a társadalom. a tökéletesség nem arról szól, hogy mindenben profik legyünk. az 50-50%-ot kell elérni erkölcsi szinten. ám ez az ember alacsony intelligenciája mellett sajnos elérhetetlen. logisztikai képességünk kevés a tökéletes döntéshozatalra. bár az ember tökéletlennek született, de képes tökéleteset létrehozni. idõvel lesz tökéletes ember, hála a génmanipulációnak. csakhogy az már nem lesz ember. nem homo sapiens, hanem homo perfectus.
2014. febr. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A tökéletes ember már nem ember.


A jó és a rossz felett van.


Emberi mércével sosem lesz senki tökéletes, mert ami az egyiknek megfelelő, az a másiknak megvetendő.


Az a tökéletesség, az emberben belül van. Talán valamiféle kiteljesedés. De ez már nem emberi mérce.


Hamarább gondolnám, hogy egy olyan ember, aki a hegyekben egyedül éli mindennapjait, minimálisra szorította az emberekkel való kommunikációt, mondhatni csendben van, az inkább közelebb áll a tökéletességhez. Szerintem.


De ha már megjelenne a "civilizált" életben, ott már elveszítené azt a bizonyos tökéletességet kívülről szemlélve.


Nem akarok okoskodni, de aki a másikat elítéli az a bizonyos ítélet ott van saját magában.


Az az ítélet ő maga, közben a másikra vetíti ki.

2016. nov. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tökéletesség szubjektív. De mindenkiben van valami hiba.
2018. dec. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!