Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem akarok orvosira menni!...

Nem akarok orvosira menni! Hogy értessem meg a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Tudom hogy 12 éves fejjel még van időm ilyenen gondolkozni,de... Anyukám és nagymamám fojton azt hajtogatja hogy én majd valami profi egyetemre fogok járni,és orvos leszek vagy ügyvéd. De ezek engem nem vonzanak,és a tanulás se nagy erősségem (4-es átlag,de nagyon nehezen). Szóval nem képesek felfogni hogy én zenéléssel akarok foglalkozni,a bandámmal akarok "dolgozni". Azt mondják mindig hogy abból itt nem lehet megélni,meg se család,se stb,stb. Csak példaképpen,vannak barátaim,akik most Londonban voltak valami punk fesztiválon játszani,szóval nem lehetetlen kijutni. Azt,hogy nem látom a családomat,nem is bánnám,mert anyukámnak soha nem fogom tudni megbocsátani hogy megcsalta apámat,és a házunkba hozott egy piás gödényt. Szóval nagyjából "fel vagyok készülve" arra hogy zenész legyek... Szerintetek hogyan értessem meg a szüleimmel?

2012. jún. 6. 05:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy megértsék. Nem is kell, hogy elfogadják.

Tedd azt, ami szerinted helyes, szard le mások véleményét.

2012. jún. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

tényleg korai még ezen agyalnia bárkinek.


amúgy az orvosi kissé drága, pláne, ha nem vagy színjeles zsenipalánta. Szal ne aggódj, lehet, ki sem tudják fizetni :D


amúgy meg, pár év, és totál meg fog változni a véleményed nagyon sokmindenről.

2012. jún. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden szülő nagy presztizsű, jól kereső, diplomás embernek szeretné látni a csemetéjét, ez természetes.

12 éves vagy, még fiatal. Amíg ténylegesen pályát választasz, sok minden változhat. Tedd és tanuld azt, ami érdekel.


Mellesleg az orvosi elég kemény és itthon sajnos elég reménytelen az orvosok helyzete.

2012. jún. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt 5. éves orvostanhallgatóként üzenem nekik, hogy jelenleg Magyarországon egy kezdő orvos örülhet, ha havi 90ezret hazavisz és mindezt 6 év egyetem után (vagyis 24-25 évesen kezd csak el dolgozni). Még további 5 év tanulás után (azaz 30 évesen), már 120ezeret is hazavihet havonta. K*rva nagy perspektíva! Az viszont igaz, hogy külföldön nagyon jól fizet, viszont téged már kötni fog a hallgatói szerződés...


De ismerek olyan jogászt, akinek még havi 30ezret kell fizetnie azért, hogy egyáltalán alkalmazzák valahol, hogy tudjon szakosodni, mert annyira telített a pálya (vagyis a munkáért neki kell fizetni, nem pedig ő kap fizetést!).

Az viszont igaz, hogy rengeteget kell tanulni mindkettő helyen, csak ezek után az a kérdés, hogy megéri-e, ha gyakorlatilag 8 általánossal krumplisütőként is ennyit keresel.

Már lassan 20 éve elmúltak azok az idők, amikor az orvos, ügyvéd "menő" volt Magyarországon...

2012. jún. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) nem hiszem hogy változni fog a véleményem,mert már elég jól haladunk a bandával...és ez az egyetlen dolog ami feldobja az életemet,ettől érzem jól magam :)) de nagyon köszönöm a bíztatást! (főleg 1. válaszolónak :P)
2012. jún. 6. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!