Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy behajtó cég kikapcsoltatha...

Egy behajtó cég kikapcsoltathatja az áramot?

Figyelt kérdés
Férjem áramtartozása miatt ki volt kapcsolva az óra fél évig.Decemberben sikerült visszaköttetnem,azóta én fizetem,az én nevemen van.Férjem meghalt.A behajtó azzal fenyeget,hogy kikapcsoltat,ha nem fizetem ki a tartozást.Megteheti ezt?
2012. jún. 24. 01:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Hazudnak.

Csak a szolgaltato kapcsolhat ki.

2012. jún. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meglep,hogy visszatudtad köttetni,mert addig nem engedték még más nevére sem íratni a villany amíg a tartozást nem egyenlítették ki. Amíg tartozás van rajta,nem is kötik vissza. égül is neked hogy sikerült visszakapcsoltatni,és a nevedre íratni?

Ha úgy,hogy rendezted a férjed tartozását,akkor a behajtócég nem követelhet semmit.

Egyébként azt sem értem,hogy mi köze a behajtócégnek az áramszolgáltatáshoz.Az nem az ő hatáskörük.

2012. jún. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nehezen,sok utánajárással sikerült.160.000 volt a tartozás,ebből 100.000 át lett adva a behajtóknak.A fennmaradó 60.000 at kellett kifizetnem és így sikerült visszaköttetnem,és átíratnom az én nevemre.A behajtók ezt a 100 at akarják,naponta kétszer hívogatnak,már nagyon unom.Főleg azért,mert reggel beszélek egyel,aztán délután hív egy másik,és gőze nincs róla,hogy ma már beszéltem egy másikkal.Amikor erre felhívom a figyelmét,hogy ez már szerintem zaklatás, akkor elnézést kér és leteszi.Egy hónapja elküldtem a halottit nekik,ma kérték,hogy küldjem.Mondtam,hogy nem mert már ott van.Válasz:Ja látom már,elnézést.Ezek miből dolgoznak?Nem tudja a bal kéz,mit csinál a jobb?
2012. jún. 24. 03:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos. Ne vedd fel nekik, és kész.
2012. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na akkor kedves kérdező. Nyugodj bele,ezt fogják nagyon sokáig csinálni veled.

Most adok egy jó tanácsot. Ha elküldted a halotti anyakönyvi kivonatot,akkor küld el a közjegyző által írt hagyatéki végzésről szóló papírt is,amibe nincs bele írva a behajtócég követelése. Írj mellé egy levelet,hogy ez az utolsó hogy te hivatalos papírt küldesz nekik,ezért a közjegyző által írt papírt vegyék figyelembe( főleg ha nem örököltél semmit) hogy halott után már nem követelhetnek tőled semmit.Részedről lezártnak tekinted,és amennyiben a továbbiakban is zaklatnak,panaszt fogsz tenni a megfelelő helyeken. Innentől kezdve ne vedd fel a telefont,ne reagálj a levelekre.

Nekem 2001-ben halt meg az apósom. Mi is elküldtük többször is a halotti anyakönyvi kivonatot, a közjegyzői végzést és tavaly vagyis 2011-ben még mindig küldték a levelet,hogy pénzt követelnek. Holott pár évvel ezelőtt már elmondták,hogy lezárták az ügyet,mert elévült,és nem behajtható..

De valamiért mintha nem tudnák..Én hajlok arra,hogy a behajtócégeknél is állandó munkaerőváltás van,és az új dolgozóknak jutalom reményében odadobják az elévült, nem behajtható ügyeket,hátha ők sikeresebbek lesznek. Én több évi idegesség után ,már nem reagálok rájuk..Nem érdekel mit csinálnak..Felőlem bíróságra is mehetnek,de nincs az a bíró aki 2001-ben elhunyt halott után érvényt adna a követelésüknek.

Szóval kedves kérdező, készülj fel,hogy évekig fognak még zaklatni..De ne fizess ha nem jogos a követelés.

2012. jún. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

még valamit.

FONTOS! Mindenről másolatot küldj,és tértivevényes levélben. Én elkövettem azt a hibát,hogy az eredetit küldtem el,és hiába tértivevényesen,letagadták,hogy nincs náluk.. Így nekem került pénzbe a másolatok kikérése.

2012. jún. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!