Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám szinten tartani...

Hogyan tudnám szinten tartani az angol tudásomat így a nyár kellős közepén?

Figyelt kérdés
A kérdés adott..

2012. júl. 12. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Olvass angol nyelvű könyveket, nézz filmet angolul, keress ismerősöket angolul beszélgetni. Én is szívesen levelezek veled angolul, ha írsz egy privit.


Néhány konkrét tipp:

* A Videojug-on talász egy csomó könnyű hallásértés fejlesztéséhez használható videót. Nekem az egyik kedvencem: [link]

* Olvasd el angulul a kedvenc könyveidet. Nagyobb könyvesboltokban szoktak lenni idegen nyelvű könyvek, vagy itt, a neten is próbálkozhatsz. A Twilight, Harry Potter stb. angolul is megtalálhatóak, és könnyű olvasni őket - főleg, ha már magyarul is olvastad.

* Lehet, hogy hülye tipp: hívd fel az egyik osztálytársad, akivel jóban vagy, és telefonon angolul magyarázd el neki, hogy nyelvgyakorlás céljából angolul szeretnél vele beszélgetni. Nekem nem lenne bátorságom ehhez, de azért megpróbálhatod :)

2012. júl. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm:) Olvasni imádok, szóval ezt a könyves dolgot meg fogadom. Holnap megyek pont könyvtárba, ott meg van rengeteg angol nyelvű szépirodalom... Majd akkor kiválasztok valamit..:)


Az oldalt, amit linkeltél megnézem azonnal..


A telefonszámlám nem szeretné szerintem az utolsó tippedet.. :D

2012. júl. 12. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!