Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon félek a pókoktól, mit...

Nagyon félek a pókoktól, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már kiskorom óta nagyon félek a pókoktól, és nem tudok vele mit csinálni. Jövő héten megyek a családommal evezős túrára, és a kenuk mindig tele vannak pókokkal, hiába mossuk át indulás előtt, mindig belemásznak. Ezért nekem inkább csak egy szenvedés ez az egész. Mit csináljak, hogy le tudjam győzni a félelmemet? Segítsetek!
2012. júl. 17. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Jövő hétig nem valószínű, hogy változást lehetne elérni, viszont hosszabb távon talán az segíthetne, ha először kisebb pókokat elkezdenél nézni, amik még nem olyan undik, akár először csak képen, tv-ben, aztán ha látsz élőben is, akkor azt, egyre tovább nézni, ahogy mászik, közben tudatosítani magadban, hogy nem bánt, sőt, valószínűleg jobban be van tojva tőled, mint te őtőle, végülis te vagy a nagyobb és erősebb. Meg ilyenek :)), aztán, ha kicsit megbarátkoztál a látvánnyal és úgy érzed, akkor meg is foghatod. :) De szerintem ez nagyon lassú folyamat, de ha kitartó vagy, sikerülhet. :)
2012. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is félek tőlük,nem tudom melyiküknek a csípésük halálos ,vagy bénító vagy bármi így a közelembe se szeretem őket. Nagymamámék háza tipikus régifajta , minden tele van pókokkal de minden 2 hónapban 1 hétre leutazunk oda én meg egész nap kapucnis pulcsiban meg teljesen zárt ruhában ülök egy sarokban :S
2012. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én mindig féltem a darazsaktól. Nem vagyok allergiás vagy valami, nem tudom miért de féltem. Aztán egyszer egy haverom lefújt egyet valamivel amitől nem tudott repülni és kivette a fullánkját egy tűvel és azt mondta, hogy fogjam meg. Nehezen, de rávettem magam és amióta megfogtam, megnézegettem közelebbről azóta nem félek tőlük. Mondjuk ez egy póknál máshogy van. Először kisebb pókot kellene elkapnotok, majd valami ragacsba beletenni, hogy ne tudjon mozogni. Nézegesd meg és próbáld meg rávenni magad, hogy megfogd. Ne rögtön madárpókkal kezdj, inkább keressetek valami kisebbet és fokozatosan egyre nagyobbakat. Vagy menny el állatkertbe és ott az üvegen keresztül nézd meg őket.
2012. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Írtsd a PÓKokat! Egyszerű de hatásos. Arra az egy napra leglaább nyugodtan pihenhetsz!
2012. júl. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

A pókok igen hasznosak. Ellenben veled, téged kéne írtani.


Nem tudom, Én ha látok egy pókot a lakásba rávezetem a kezemre és kiviszem az udvarra. Meg sem mer mozdulni, másrészt túl kicsik a lakásban élőek ahhoz, hogy átharapják a bőrödet.

Darázspók, kifejlett keresztes pókokat már nem szívesen fogdosok, mert allergiás vagyok a csípésekre :D

2012. júl. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"...majd valami ragacsba beletenni, hogy ne tudjon mozogni."


Azért ezt inkább ne...

2012. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Átlagosan alvás közbe életed során több mint 10 pókot nyel le egy ember. Szép álmokat!
2012. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, te tök hülye vagy. :D
2012. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5-ös ezt úgy mondtad mintha több lenne velőlem pedig hidd el csak egy vagyok! :) nem is ismersz! Különben meg Védd a fákat írtsd a hódot! Ne ítélj meg egy mondat alapján. Itt van mégegy hogy mostmár teljesen hülyének gondolj. És még mindíg nem ismersz!
2012. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nyugi, nem komolyan írom én az ilyeneket :)
2012. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!