Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Különleges helyekről fotózás....

Különleges helyekről fotózás. Kit kell, hogy megkeressek?

Figyelt kérdés
Tudom, sok helyre kellene, hogy sajtóba dolgozzak, de gondolok itt az Aréna pláza tetejére, vagy más nagyobb épületek tetejére. Kivel kell, hogy beszéljek, kit kell megkennem?:-)

2012. júl. 21. 10:01
 1/3 2xSü ***** válasza:
Mondjuk az adott hely tulajdonosát, vagy akit az ilyen jellegű döntésekben kijelölt. Nem kell megkenned senkit, hanem esetleg meg lehet egyezni egy árban. Ha „megkensz” valakit – mondjuk egy biztonsági őrt –, és esetleg a tulaj meglátja a képeket, akkor megütheted te is, a tulaj is a bokád, ha amúgy olyan helyen történik a fotózás, ami nem nyilvánosan látogatható.
2012. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. júl. 21. 11:38
 3/3 anonim válasza:

Az egészben nekem csak az a borzasztó, hogy olyan világban élünk, hogy egyből úgy gondolkodsz, hogy "valakit meg kell kenni".



Amúgy nagyon egyszerű a dolog. Írni kell egy levelet az adott épület üzemeltetőjének, titkárságának /ők majd továbbítják az illetékesnek/, hogy szeretnél írásos engedélyt kérni a fotózásra.


Nagyon fontos, hogy írásos engedélyed legyen, pontosan azért, hogy meglobogtathasd a különféle - kenőpénzt váró - biztonsági őrnek, okoskodónak.



Az engedélykérő levélbe feltétlenül írd bele, hogy milyen célból szeretnél fotózni (publikálás újságban, háttérfénykép, csak látkép és a hely nem is látszik, vagy akár kiállításra szánt művészi fotók alapjai lesznek stb.)


Van egy ismerősöm, aki a budapesti bérházak fotóit felhasználva fantasztikus fraktálképeket készített, amiből kiállítás is volt.

[link]



És, hogy hogyan találod meg az illetékest?


Társasházak esetén (pl. ha budapesti látképet szeretnél egy pesti bérház tetejéről) a közös képviselőt kell keresni.

A házban kötelező kifüggeszteni az elérhetőségét, így ott megtalálod.


Középületek esetén - pl. a portás, telefonközpontos stb. - megmondja, hogy ki az igazgató vagy igazgató titkárnője vagy az üzemeltetésért, marketingért felelős személy, és ahhoz kell fordulni.


A bürokráciát is lehet hasznosan, jó módon használni.


Ha van írásos engedélyed, akkor minden további nélkül publikálhatod a fotókat, pénzt kérhetsz érte stb.



Sok sikert a fotókhoz és remélem javul a nézeted és a jövőben az egyenes út jut előbb eszedbe és csak ha az járhatatlan akkor a görbébb (bár a mai világban egyáltalán nem meglepő ez, én is van, hogy kénytelen vagyok ferde utakon járni, csak szomorú).

2012. júl. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!