Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mindennapos testnevelés,...

Mindennapos testnevelés, kötelező tornadressz? Szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
tunya és beteges a fiatalság, ezenkívül nincsenek eléggé elfáradva, nem lehet sok helyen órát tartani. szerintem jó.
2012. aug. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Első: hány éves vagy? 30? Szerintem meg rohadjon meg a ribanc. A tornadresszből meg lószar sem lesz. Senki se fogja hordani. A sulimban nem érdekli a tanárt, miben tesizünk. Van aki át se öltözik, de ez a mindennap tesi gonosz húzás volt. Bár meglátom, hogy fogják azt az egy, pici termet beosztani a tanárok...
2012. aug. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
23, nem kell aggódni, nekem anno heti 3*2 óra tesim volt elég kemény tanárral és túléltem. nna? droid lennék?
2012. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Eddig nem volt kötelező a tornadressz? :O Mindennapos tesi meg szerintem kicsit butaság,de ez van ezt kell szeretni. :) (de nem tudom minek van torna tagozat :D)
2012. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem erről a véleményem csak az hogy egy baromság az egész, pedig már nem vagyok diák 32 éves vagyok. Amikor én suliba jártam heti 3 tesink volt plusz kötelező sport ami heti 2 alkalommal volt és kötelező volt, pedig nem sport tagozatos suliról volt szó, sima szakközép és gimnázium volt. Most oké hogy puhány a fiatalság, mert tényleg azok persze tisztelet a kivételnek. De itt a legnagyobb baj hogy nincs sportolási lehetőség sem illetve a szülőknek munka, kevés fizetés nem tudnának a gyerekeknek mindent biztosítani, ha az állam a sportköröket támogatná inkább ezzel akkor tényleg azt csinálnák amihez kedvük lenne. Egyes intézményekbe meg nincsenek meg az ehhez szükséges feltételek, gondolok itt a kis teremre, a lerobbant sportpályákra amik az udvaron vannak. Ezeken mégis hogyan sportoljanak rendesen? Meg a legtöbb tanár is úgy áll hozzá hogy sz@rnak az egészbe.

A kötelező tornadresszt szerintem a kutya ne fogja hordani, manapság már nem is kapható, csak drágább fajta amit sportolók használnak pl tornászok. Meg a sok fiatal lány nem veszi fel aztán a személyiségi jogokkal fognak sírni, ami megint baj mert már erre neveli őket a média, pedig régen ha kötelező volt felvettük ha akartuk ha nem. Most is ha ilyen lenne mindenki hozzáállása megfelelően nevelnék a diákokat akkor nem lennének olyan puhányok mint a mostaniak többsége s nem rinyálnának ha valamire rákényszerítik őket, mert igen ez nevelés, nevelés az életre, én tudom elég sok pofont kaptam már, és örülök hogy már akkor felkészítettek rá!

Kérdező csak annyit mondok hogy ki bírod!

2012. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen igazuk van had mozogjanak a többiek is, És nem azért de azzal senki ne érveljen csak mert most ilyeneket hallok hogy a tanulás rovására megy mert kevesebb idő lesz rá. Én is gimnazista lány vagyok most leszek 11. osztályos, én járok sportolni is, hétköznap heti 2-3 alkalom kézilabda, hétvégén kocogás, ha kitudom bérelni a teniszpályát úgy 2 órára akkor teniszezünk a húgommal.

Nekem a suli messze van napi 7 órám szokott lenni akkor eljárok kézire végzek durván délután 5 körül 6 kor hazaérek, eszem, aztán tanulás ezt olyan fél 9 re letudom jobb esetben aztán egy kis gépezés, tv és alvás. Nem unatkozom egész nap, jó be van osztva az időm mindenre. És ez mellett erős 4-es tanuló vagyok. A tornadresszről meg annyit hogy jó ruha az sokaknak kint van tesin a fél derekuk ami könnyen felfázhat én hordok tornadresszt tesin meg néha kézilabdán is alá öltözetnek hordom. Ez mellett télen nyáron ebbe megyek futni jó télen ráöltözök, nyáron nem veszek rá szinte semmit. Nem tudom mi bajotok van ezzel, ha megszokjátok és jól beosztjátok az időtöket és nem neteztek egész nap.

2012. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem ártana több mozgás. 2006-ban érettségiztem és a fakultációkat leszámítva maximum 6 óránk volt, és fél kettőkor már vége volt a sulinak és otthon a tanulásnál 2-3 óra után már nem tudtam koncentrálni. Szerintem jó dolog. A kötelező dresszről nem tudok nyilatkozni, volt hogy önszántamból vagy szülői utasításra hordtam, nem volt vele semmi soha semmi gondom, bár az is igaz, hogy lehet nem tetszett volna, ha megszabják mit kell felvenni, független attól, hogy az dressz vagy bármi más.


Összességében lehet nem szeretni, de ki kell bírni. Ma sokkal inkább azon aggódom, hogyan lehet ezt kivitelezni a tantervben és az iskolák erőforrásaiban, de ez egy olyan, hogy diákként ezzel nem kell foglalkozni.

2012. aug. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 delusion ***** válasza:
75%

Én csak 19 éves vagyok, túlvagyok a középsulin, és nem mondanám, hogy "tunya és beteges" a fiatalság, de a mozgás mindenkire ráfér.


Ettől függetlenül, ha most elképzelem magam a régi sulimban ezzel a programmal, akkor nem jut eszembe semmi jó. Az osztály/csoport negyede gyakorlatilag soha nem járt le tesizni, egy másik része néha-néha, a maradék az meg futott két kört, fociztunk, néha volt esetleg egy-egy felmérés.

Általánosban keményebb volt a tesiórám, de ott se kellett megszakadnom... és se középsuliban, se általánosban nem volt lehetőség zuhanyzásra. És úgy gondolom, hogy ez nem csak itt van/volt így. Ha minden reggel, az első egy-két óra valamelyike tesivel kezdődne, és utána még hat-nyolc órát a suliban kellene ülnöm, háát....

2012. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!