Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg tilthatja anyám hogy...

Meg tilthatja anyám hogy tetoválást csináltassak? (többi lent)

Figyelt kérdés
15éves vagyok és barátommal szeretnénk közös tetoválást csinálni nekem:K&D(Krisztián&Dorina) neki:D&K(Dorina&Krisztián)csak az a baj hogy anyám nem engedi pedig a barátommal már 7hónapja együtt vagyunk a tetkónkat a barátom apukája fizetné..! Mit tegyek hogy anyám meg engedje? Esetleg ha ez engedélye nélkül megcsináltatnám mit szólna?

2012. aug. 12. 19:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Úgy látom nem érted amit itt egyesek mondani akarnak.7Hónap az édes kevés a te korodba még soknak számít elhiszem...De később megbánod úgy is,ezt még most nem hiszed el majd rájössz akkor ha már mást fog bolondítani a barátod.Egyébként is ha már az anyádra nem vagy tekintettel,hogy nem engedi meg akkor a barátod apjára lehetsz mert komoly ügyek lehetnek ebből itt a rendőrségre gondolok.Már magába az otthoni tetoválás bűncselekmény mivel nincs működési engedély,plusz a 18 év alatti személyekre tetoválni szülői engedély nélkül megint bűncselekmény,amiből feljelentés születhet és a kanod apja mehet majd a hűvösre..
2012. aug. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Azért 7hónap az mégis csak 7hónap! Engem sem bolondít hanem tényleg szeret és én tudom hogy nem bánnám meg a tetoválást! Ezért anyám nem jelentené fel se a barátom apukáját és se a Robit! Nem a kanom hanem a barátom és az apuja,bátyja,nagynénje,unokatesói szóval így az összes családtagja úgy viselkedik velem mintha én is a családhoz tartoznék! ;) Múltkor apuja is azt mondta hogy úgy szeret mint ha a lánya lennék! ;) Szóval ez a kapcsolat szerintem örök mert ő is tiszta szívéből szeret.. ahogy ő mondaná szeret,megbecsül,tisztel..!
2012. aug. 13. 14:01
 13/30 anonim válasza:
Ha kiderül, hogy a tetováló 18 éven aluli személyt varrt, úgy megbüntetik, hogy akár börtönbe is kerülhet, de az biztos, h többet nem tetoválhat! Ha a szüleid engedélyt adnak, szintén megbüntetik őket, ugyanis 18 éven aluli személyt tetoválni csonkításnak minősül, ezért NE csináltasd meg, mert a kockázat nem csak annyi, h te megbánod, hanem másokkal is kicseszhetsz!
2012. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Szalonba is meg csinálják 18éven alulinak..!
2012. aug. 13. 15:03
 15/30 SzilKa ***** válasza:
A 16 év alattiak tetoválását büntetik, 16-18 év között már lehest szülői engedéllyel.
2012. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
Fiatalok vagytok még ilyet bevállalni, meg a kapcsolat is viszonylag friss. Ilyet inkább házasság után szoktak tetováltatni, nem 7 hónap után...
2012. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:

Akkor íme néhány érdekesség:


„...A 18 évesnél fiatalabbak esetében a tetoválás is jogtalan, a törvény még azoknak sem kedvez, akik rendelkeznek szülői beleegyezéssel. [...] Minderről a 2007-ben megjelent 1136-os törvény rendelkezik."


[link]

2012. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
Először helyesen írni tanulj meg, azután csináltass tetoválást!
2012. aug. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
10:30-as képzeld tudok helyesen írni ;)
2012. aug. 14. 10:21
 20/30 anonim válasza:
100%
Akkor használj írásjeleket, és az igekötőt, ha az ige előtt áll, írd egybe! Például: "megtilthatja"...
2012. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!