Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tilos alkoholt fogyasztani...

Hol tilos alkoholt fogyasztani (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Van az a hülye szabály, hogy közterületen tilos alkoholt fogyasztani. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

- hol tilos? Mit számít közterületnek. Ha például egy eldugott helyen iszok, az is olyannak számít, mintha a főtéren piálnék?

- ha kólásüvegből vodka-kólát iszok, azt a rendőr ellenőrizheti, hogy mit tartalmaz az üveg?

- ha 18 év alatti üvegben alkoholos italt visz az utcán, azért szólhatnak?


Komoly kérdéseket várok.


2012. nov. 17. 11:19
 1/3 A kérdező kommentje:
* komoly válaszokat várok. Nem kérdéseket. Elírtam
2012. nov. 17. 11:21
 2/3 2xSü ***** válasza:

A közterület az közterület. Annyit tesz, hogy az adott terület önkormányzati, állami tulajdonban van. Teljesen mindegy, hogy ez egy sikátor, vagy egy főtér. Nehéz is lenne törvényileg meghatározni, hogy akkor most mennyire eldugott helyen lehet alkoholt fogyasztani. Egységesen tiltják a közterületen az alkohol fogyasztást.


Hogy ellenőrizheti-e a rendőr, hogy mi van az üvegben? Amennyiben bűncselekmény, vagy szabálysértés gyanúja merül fel, akkor átvizsgálhatja a ruházatodat, csomagjaidat, járművedet. Illetve fokozott ellenőrzés esetén akár a bűncselekmény gyanúja sem szükséges. Én legalábbis így tudom.


18 év alatti nem juthat legálisan alkoholhoz. A törvény nem azt mondja, hogy 18 év alatt nem birtokolhatsz alkoholt. Önmagában ez nem tilos. De aki 18 év alatti személynek alkoholt (el/át)ad, az követ el törvénysértést, így ő ellen fog fellépni a hatóság. Ha boltban vetted, akkor a bolt ellen, ha a szüleid adták át neked, hogy „vidd át Józsi bácsinak ezt az üveg bort”, akkor ellenük lépnek fel, ha nem huny szemet a rendőr a dolog felett.

2012. nov. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ugyan olyan mint közterületen pisilni, èn mutltkor 10000 ft èrt pisàltam :-)
2012. nov. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!