Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha közterületen lefújok...

Ha közterületen lefújok valakit gázspray-el, akkor utána mi a teendő? Mármint elmehetek a "helyszínről" vagy hívjam ki a rendőröket, hogy ne legyen belőle bajom?

Figyelt kérdés

Persze csak akkor fújnám le,ha okom is van rá.

( Pl. 2 napja este olyan 7körül jöttem ki a boltból,és jött velem szemben egy hapsi,és odaszólt valamit,én meg nem figyeltem,csak mentem tovább a buszmegállóhoz. Erre megfordult és elkezdett követni,közben elhordott mindennek,meg hogy hogy képzelem,hogy nem hallgatom meg..Ott ordibált velem le büdös ribancozott,meg hasonlók. Én meg megálltam,mintha nem is figyelnék rá,erre leköpött,és nagy iramban elment. )

Nagyon meg voltam rémülve abban a kb 3 percben,csak szorítottam a táskámat meg a szatyromat. :(

Ilyen esetben gondolom már használhatom a gázspray-t,nem?


A barátnőm pasija is vett már a barátnőmnek.

És ő is mindig azt hajtogatja,hogy ha olyan van inkább cselekedni fog,mint hogy megtámadja egy "vadállat".



2012. nov. 18. 11:17
 1/4 belapus ***** válasza:
46%

Azt kell végiggondolnod, hogy a lefújt személy értesítené-e a rendőrséget?Ha igen, lehet, hogy az ő változata így hangozna:

- Megkérdeztem, mennyi az idő?

Ebben az esetben - ha nincs tanú - magyarázkodhatnál.

Egyébként az általad leírtak, szerintem támadásnak minősülnek.( Az USA-ban biztosan.)

2012. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És ha leköpött? Ott volt a hajamon,a kabátomon a nyála. :S :S

Amúgy volt ott egy idősebb bácsi,ő ott állt kb 3 méterre,ő szerintem látta.

Na de ez a szitu már lényegtelen.


Szóval akkor nekem nem kell kihívni a rendőröket?!?

És,ha ő kihívja,és az ő változatát fogadják el? Akkor nekem milyen büntetésem lehet ebből,hogy lefújtam?


22(L)

2012. nov. 18. 12:19
 3/4 anonim ***** válasza:

A leköpés tettleges becsületsértés.

Az nem elég a jogos védelemhez.

2012. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A jelenlegi jogszabályok alapján ez nem minősült volna jogos önvédelemnek. A leköpés nem minősül támadásnak meg az sem ha ordibál veled, hogy meg fog ölni. Csak ha megöl akkor védekezhetnél de akkor meg már nem tudsz. A Magyar jogszabályok erre vonatkozóan annyira rosszak mintha egy vicckönyvből vették volna át nem a valóságból. Bár a Fidesz azért sokat javított ezeken de még mindig a bűnözők vannak előnyben. Ha velem történne ez és úgy ítélném meg, hogy a pali igenis veszélyes akkor lefújnám azt gyorsan lelépnék. Ugyanis ha rendőrt hívsz akkor téged fognak bevinni, nem ezt az elmebeteget.
2019. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!