Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a tudatos álom?

Mi az a tudatos álom?

Figyelt kérdés
Hallottam a tudatos álomról,de csak annyit, hogy az álmodat Te irányítod.Részletesebben elmondja valaki?

2012. nov. 20. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor önálló gondolataid vannak benne, valósan tudsz gondolkodni, és oda mész/ azt csinálsz amit akarsz. Nálam félálomba szokott ilyen lenni, amikor bár milyen pici zajra fel riadok,
2012. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod :) és nem tudod hogy hogyan lehetséges ezt megcsinálni/kipróbálni ?
2012. nov. 20. 18:52
 3/9 anonim ***** válasza:

"A legegyszerűbb, leggyakoribb és egyben leginkább sikerrel kecsegtető módszer az úgynevezett „valóságteszt”. Az alany a mindennapi helyzetekben, például vásárláskor, utcán sétálva, táplálkozás, tisztálkodás közben stb. megvizsgálja saját magát, gondolkodását és környezetét, hogy olyan körülményeket találjon, amit esetleg csak álmodás vagy épp nem álmodás közben tapasztalhat.


Ez a szokása előbb-utóbb álmában is előjön, ahol álom állapotra utaló jeleket fog felfedezni, s ez előidézheti a tudatos álmot.A valóságteszt során az alanynak érdemes felidézni az aznapi dátumot, visszaemlékezni, milyen ruhát vett fel, mit evett, felidézni, mi vár rá még aznap. Az álmodás során valószínűleg ezekre nem vagy csak nehezen emlékszik, és azonnal rájön, hogy épp álmodik. Ha viszont a valóságtesztet könnyelműen, figyelmetlenül végzi, akkor álmában a tesztelés során szintén könnyelmű lesz, és hamis adatokat fog felidézni, így a tudatra ébredés nem fog sikerülni."


A leggyakoribb hibák melyeket elkövethetsz: feladni pár nap után, illetve nem gyakorolni az első siker(ek) után. Amivel vigyázz az első sikered alkalmával, az a téves ébredés. Ilyenkor felébredsz, teszel veszel, elmész dolgozni, vagy bármit csinálsz, és egy idő után rájössz hogy fel sem ébredtél, hanem még mindig álodsz :)

2012. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az utolsóhoz annyit,hogy erre mindenki képes, ez nem humbuk! Ajánlom még figyelmedbe Paul Tholey - Alkotó álom című könyvét, valamint a tudatos-alom.hu nemsokára megjelenő könyvét.
2012. nov. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti:

én tegnap álmodtam tudatosan, de szörnyű volt mert mikor felébredtem, álomba ébredtem xD szóval mikor ott történtek fura dolgok, tényleg megijedtem..

2012. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.és van valami mellékhatása?
2012. nov. 21. 19:07
 7/9 anonim válasza:

Nem vettem észre, hogy írtál. Melléhatása van.

Technikától függetlenül ébredésed után fáradt leszel mert ugyebár az agyad dolgozott éjjel is amennyire tudott.

Amivel vigyázni kell és ami előjön az első tudatos álom elérésekor, az a téves ébredés.

Ez annyit tesz,hogy te felkelsz, fogat mosol stb. elindulsz munkába/iskolába és észreveszed hogy még mindig alszol :D Ez után kapkodsz hogy ne késs el XD Ez elkerülhetetlen legalább egyszer, de nem veszélyes. Ugyan úgy álmodsz. Nem lehet tőle semmi bajod. Amivel még vigyázni kell, hogy tudj kitörni az alvásparalízisből, ami olyan jelenség, hogy félig az álmodban van, látod az álom környezetet de az ágyadban fekszel nyitott szemekkel. Ez rémálomkor nem jön jól. Ettől maximum megijedsz de ettől sem lesz bajod, szóval csak bátran! Ha segítségre van szükséged, írj privátot!

2012. nov. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Még annyit, hogy a valóságteszt akár több hónapba is telhet mire sikerhez juttat. Ezért közvetlen technikákat ajánlok AMELLETT!!!!, hogy valóságtesztezel, mert nem felesleges!
2012. nov. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ok :)
2012. nov. 26. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!