Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mostanában egyre többször...

Mostanában egyre többször olvasom itt gyk-n, hogy az emberek már próbálkoztak öngyilkossággal. Miért?

Figyelt kérdés
Miért szeretnének öngyilkosok lenni, és miért nem sikerül nekik? Úgy értem, nem azt akarom, hogy megtegyék, hanem nem értem.... Ha én megkísérelném, biztosra mennék.

2012. nov. 25. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván azért hajlanak az öngyilkosság felé, mert valamiért kilátástalannak érzik életüket.


Azért nem sikerül, mert valójában nem is akarják. Ha tényleg akarnák, akkor nem kísérlet lenne.

2012. nov. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt akarják,hogy vége legyen a folytonos/sorozatos szenvedésnek és megpróbáltatásoknak,megoldást szeretnének,SENKI sem akar igazán öngyilkos lenni. Habár az élet valóban mindenki számára tartogat kihívásokat, de ha közben valami örömöt (eredményt) nem kap cserébe azt már nem igen lehet elviselni, értelmetlen is. Kérdés az meddig várjon valaki "némi" boldogságra, ha közben erősen próbálkozik,mennyit ér meg "némi boldogság"?
2012. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azért nem sikerül, mert valójában nem is akarják"

Nem feltétlenül.Nekem például az egyik rokonom próbált párszor öngyilkos lenni.Nem hívta fel magára a figyelmet,nem mondta senkinek,hogy öngyilkos akar lenni,stb.Az volt a terve,hogy egybe lenyeli a cukrot,minden rágás nélkül,hogy a torkán akadjon,de mindegyik próbálkozása kudarc lett,mert egy idő után lement a torkán.A szülei akkor tudták meg,hogy öngyilkos akart lenni miután hisztirohamot kapott,amikor már kb. a 6.ik próbálkozásnál kudarcot vallott,mert akkor árulta el,hogy már napok óta próbálkozott,de a cukor hiába akadt a torkán mindig sikerült lenyelnie egy idő után.

Amúgy azzal egyetértek,hogy sokan a kilátástalanság miatt írják vagy akarják megtenni.Ha egy emos írja ki,hogy ő öngyilkos lesz,akkor azt nem veszem komolyan(bocs emosok),mert,aki tényleg komolyan gondolja az nem árulja el,vagy csak régebben mondta 1szer,2szer,stb.,de nem az megy mindig,hogy "most öngyilkos leszek"+az ilyenek,akik komolyan gondolják nem szokták magukat vagdosni,ahogy észre vettem(persze vannak kivételek)

2012. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hmmm. Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még.
2012. nov. 25. 20:20
 5/13 anonim ***** válasza:
volt egy illetõ itt kèrdezte meg hogy gyàvasàg az öngyilkossàg ? aztàn priviben kaptam üzenetet hogy a kèrdezõ öngyilkos lett, sztem elèg durva, mèg mindig olvashatò a kèrdèse
2012. nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
azt hiszem ez volt a kèrdèse , mièrt nevezik az öngyilkossàgot gyàvasàgnak, ha megteszem gyàva vagyok?
2012. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó ez komoly? :O Tudnád linkelni a kérdést?


Am a kérdésre válaszolva: Azért olvasod egyre többször mert egyre többen próbálkoznak. Ez (szerintem) az egyre rosszabb és kilátástalanabb helyzet miatt van. Illetve a fiatalok körében az internet is felelős lehet...

Aki öngyilkos akar lenni az az is lesz. Akinek nem sikerül az vagy meggondolja magát vagy addig próbálkozik amíg sikerül...

2012. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem tudom belinkelni de ez volt a kèrdèse; mièrt nevezik az öngyilkossàgot gyàvasàgnak, ha megteszem gyàva vagyok ?
2012. nov. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2012. nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ez az tuti, rà egy hètre kaptam az üzit hogy meghalt àllitòlag, az egyik vàlaszolò küldte
2012. nov. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!