Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a világvégéről?...

Mit gondoltok a világvégéről? Nem a 2012-re gondolok, hanem igazából. A világ nem tarthat örökké.

Figyelt kérdés
Légyszi olvassátok végig, mert nem a szokásos katasztrófafilmes változatról beszélek( bár lehet h ennek sincs sok értelme) Nemtudom ti hogy vagytok vele, de engen nagyon aggaszt a mostani időjárás. Egyik nap 10 fok, a másik nap 20 fok aztán már csak 8.............nekem nagyon szokatlan, sokat is fáj a fejem, ez eddig nem volt így, csak az elmúlt 1-2 évben. Túl nagy a hőingás. Van egy elméletem h ez miért van, de lehet h tök idiótaság: mivel kilyukadt az ózonréteg, és egyre csak nagyobb lesz az a lyuk, így már nem tudja a Földet annyira védeni, mint mikor teljesen ép volt. Ezért a napsugárzás egyre jobban "be tud jönni" a földre. És mivel így van ez a nappal, mért ne lehetne így a világűrrel? amikor pl. Mo.-n éjszaka van, a földnek ez az oldala nem a nap felé, hanem arra néz ahol nincs nap.( tudom ez hülyén hangzik, de remélem értitek)szoval ekkor nem a nap sugarai "jönnek felénk" hanem a "semmié" ami nem meleg, vagyis tehát hideg. és amikor tél van, messzebb vagyunk a naptól. így kevésbé tud eljutni hozzánk a nap melege mint nyáron. és így több "semmi"/"világűr"/"hideg" jut be az ózonrétegen át. gondoljatok bele: nyáron lassan már 45 fok lesz. télen lassan -25 fok. ha ez tovább folytatódik, akkor mi lesz itt? nyáron afrika, télen északi sark? ..........................................................................................................................persze ezt csak én gondolom, lehet h semmi értelme neki. remélem azért megértitek h hogy gondolnám. légyszi NE nézzetek tök idiótának. csak gondoltam, hátha más is gondolja így:)
2012. nov. 26. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves aggódó fiatalember/kishölgy!


Az ózonréteg nem a nap melegét hivatott megszűrni, hanem a nap egyéb káros uv sugárzását. A globális felmelegedés pedig a felső légkörben felgyülemlett káros kipufogó-és egyéb ipari tevékenységből származó gázok (főleg co2) miatt van, mert ezek a gázok üvegházhatásssal vannak a Földre, vagyis a földről visszaverődő napfényt újra visszafordítja a Föld felé.


Az pedig tévedés, h a Föld télen távolabb van a naptól, mint nyáron, éppen ellenkezőleg, télen vagyunk napközelben.A nap körül elliptikus pályán keringő Föld a a téli napfordulókor van legközelebb a Naphoz.

Ezért van az h ha télen van egy napfogyatkozás, akkor az gyűrűs napfogyatkozás lehet csak, mert a napkorong a közelség miatt jóval nagyobb télen, mint az őt eltakaró Hold.

Nyáron viszont fordítva van, a Holdkorong tűnik nagyobbnak, ezért ha nyáron van teljes napfogyatkozás (mint ahogyan azt 1999. 08.11.-én láthattuk)akkor a Hold teljesen kitakarja a Napot.

Télen azért van hideg az északi féltekén, mert a napsütés lapos szögben éri a Földet.

2012. nov. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tök 8 mi lesz? 70 éven belül úgyis meghalunk.
2012. nov. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. de, nekem mindegy mert 70 év múlva megfogok valszinű halni, de attól még élni fognak más emberek is a Földön.

értem. írtam, h lehet h tök hülyeség az egész, csak gondoltam, de kössz a fölvilágosítást. de am sztem akkor is aggasztó az időjárás.....................főleg a nyári kánikulák

2012. nov. 30. 14:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

mai ember buta, hiába mondják neki hogy ne szemeteljen csak azért is azt teszi, hiába mondják hogy ne dohányozzon csak azért is azt teszi.


Majd felnő 1-2 vagy 4-5 generáció, és azok megoldják amiket mi elcsesztünk.

2012. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
remélem akkor még meg lehet oldani............
2012. dec. 1. 20:10
 6/7 anonim válasza:
Szerintem nem lesz még nagyon sokáig vége az emberiségnek. Még ha a Föld elpusztul is, szerintem az nagyon sokára lesz, addigra már odáig fejlődünk, hogy el is költözhetünk innen. Szerintem annyi bolygón fog élni az emberi faj, hogy utódaink végül el is felejtik, honnan indultunk ki.
2012. dec. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Föld pusztulása lassú folyamat, elõbb jön egy nagyobb katasztrófa ami ( mint a korábbi már kihalt fajokat is) elpusztítja az emberisèget vagy elõbb jön el a Nap csillaghalála, mint hogy a Föld maga pusztuljon el.
2013. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!