Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van-e élet a halál után?

Van-e élet a halál után?

Figyelt kérdés

Nektek mi a véleményetek erről? Ha igen, milyen lehet?

Volt már valamelyikőtök halál közeli élményben? Mit éreztetek?



2012. dec. 11. 20:34
1 2
 11/11 Kim Bo Mao válasza:

Túlságosan is szó szerint értelmezed a bibliát előttem szóló. Egyébként a fáknak is vannak "érzelmeik", ugyanúgy reagálnak a külvilágra, csak sokan ezt nem tudják, de ebbe most nem megyek bele...

Én úgy hiszem, ha elér az ember egy kellő tudati szintet (pl.: Buddha, Jézus), és tudatosan lépi át a halált akkor a tudata nem vész el. Aki erre még nem képes annak elveszik a tudata és a lelke megmarad.

Szerintem szavakkal leírhatatlan az "érzés" (inkább érzet) ami olyankor zajlik a lélekkel amikor a test meghal. Olyan mintha egy gondolat lennél a sötétben, és bár nagyon nyomasztóan hangzik rendkívül békés érzés ahogy azt érzed, hogy nincs tested, nincs mivel érezned de mégis valamivel érzed (talán a lelkeddel), hogy vagy valami, egy gondolat ami lassan szertefoszlik.

Az emberi elme egyébként nagyon bonyolult és rafinált, ha olyasmit tapasztalsz ami érzékszerveiddel nem teljesen felfogható az agyad akkoris értelmezni fogja és hogy mit látsz/érzel olyankor az egyénfüggő.

2015. júl. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!