Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leküzdeni ezt a...

Hogyan lehet leküzdeni ezt a félelmet?

Figyelt kérdés
Már napok óta nem tudok rendesen aludni,mert folyton a halálra gondolok..Hogy egyszer csak nem leszek..Nem tudom hogy..mit kéne tennem. :/
2012. dec. 17. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne gondolj ilyenekre mert elpazarlod az idődet. Éld az életed amíg tudod, ha ilyeneken gondolkodsz megbolondulsz. És tessék már ott tartunk hogy nem tudsz aludni. Sürgősen fejezd be! Inkább igyál egyet a haverokkal
2012. dec. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

1. Fogadd el, hogy tényleg meg fogsz halni te is, azok is, akiket szeretsz. Persze nagy valószínűséggel nem most, nem is holnap. Ez egy fontos felismerés, ennek a belátása, tényleges megértése szerintem lényeges dolog. Régen ez könnyebb volt, mert a halál közelibb dolog volt, a népszokásokban ott is megjelent, ahol látszólag semmi keresnivalója nincs, pl. lakodalomban. A mai világunk kicsit arról szól, hogy élj a mában, ne gondolj a jövőre. #1 reakciója ebből a szempontból érthető, de nem természetes és nem is helyes.


2. Nézd meg, hogy miben változtat ez a tény a gondolkodásodon, értékrendeden. Mit tennél máshogy, ha tudnád, hogy holnap meghalsz. Ha más tennél, mint amit teszel, akkor valamit nem jól csinálsz, és általában ez az, ami valóban félelmet okoz, még ha nem is tudatosul. Töltsd hasznosan az életet, és akkor nem fogsz a haláltól sem félni, hiszen bármikor tiszta lelkiismerettel tudnál meghalni, ha a „sors” úgy hozza.


Persze nem tudjuk, hogy mi van még esetleg a háttérben. Mi történt veled, ami miatt ez az érzet kialakult, mennyire súlyos a dolog. Ha izzadva forgolódsz halálfélelemben az ágyadban, attól félve, hogy most halsz meg, akkor annak lehetnek mélyebb okai. Ebben az esetben esetleg nem árt, ha keresel egy pszichológust. De ha csak simán álmatlan vagy, akkor gondolkozz el ezeken a dolgokon, és idővel minden nyugisabb lesz.

2012. dec. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igazatok van.Egyik nap beszélgettem egy barátommal a halálról és azt mondta hogy olyan mintha aludnék.Most már sokkal nyugodtabb vagyok.Persze azért előfordul,hogy egyszer-kétszer rágondolok,de akkor azt mondom magamba,hogy a szeretteim akik már meghaltak ők is ott vannak fent,és várnak.. :)) Még egyszer köszönöm a válaszokat! :)
2012. dec. 19. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!