Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Keresek egy kutyahűségről és...

Keresek egy kutyahűségről és a gazdája közti kapcsolatról szóló filmet már évek óta? Még gyerekkoromban láttam (kb.15-20 éve) és sajnos nem tudom a címét, de a storyját igen, mert VHS-en többször is megnéztem.

Figyelt kérdés
Stori: Ha jól emlékszem harci kutya volt, és amikor a gazdája, aki vadász volt és egyedül élt befogadta még az is félt tőle, majd idővel megszelidítette, és többet elszakíthatatlanok voltak. Mindenhova együtt mentek. Városba féltek a kutyájától, ha valaki csak hangját felemelte a gazdájára a kutya már támadt (ha jól emlékszem kocsmai jelenet). A vadászatban is a legjobb társra talált, kiváló vadászkutya lett belőle. A kutya volt a mindene, az élete, barátja stb. (mivel egyedül élt, és ha jól emlékszem, azért is mert a környékbeliek se szerették ---> de ez nem biztos) A férfi megismerkedik egy nővel, amit a kutya nem tud feldolgozni, hogy kettőjük közé állt egy nő, "új barát", kicsit hanyagolta is a kutyát. Erre a kutya féltékenységből megszökik, és az erdőbe összetűzésbe kerül a farkasokkal. Gazdája keresésére indul, megtalálja, hazaviszi, de mire felépül látja, hogy megveszett. Sokáig próbálja lecsillapítani hatással bírni rá, de már nem lehet megszelidíteni. Nagy lelkiismeret furdalással de a saját vadászpuskájával le kellett lőnie. Sajnos már arra nem emlékszem hogy akkor került-e összetűzésbe a farkasokkal mikor megszökött a kutya a nő miatt, vagy amikor egyszer vadászat alkalmával megmentette az életét a gazdájának a farkasokkal szemben, és később már megveszve szökött el otthonról. A lényeg egy, megveszik és le kellett lőnie. A férfi még a nővel is összeveszik, mert annyira érzi, hogy kutyáját a nő miatt hagyta cserben, jobban szerette az életénél. Majd kibékülnek és vége. Szóval ezt a filmet keresem, de nagyon, mert nagyon megható kis film, gyereknek sokat bőgtem miatta. Az égész film az ő kapcsolatukat mutatja be; megszelidítéstől a barátságig. A végkifejlett meg az amit leírtam. Köszönök minden segítséget előre is mindenkinek! Ha valaki látta az is írjon, és javítson ki ha valamibe rosszul emlékeznék!
2013. jan. 19. 18:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még apróságok amik eszembe jutottak.... Otthon több napon keresztül veszetten volt a kutya elzárva, állatorvos is azt javasolta, hogy el kell altatni, nem lehet meggyógyítani, de a gazdája hallani se akart róla. Napokig bízott abban hogy rá tud hatni, őt soha nem bántaná... De a kutya dühöngő őrült lett, habzik a szája stb... (itt voltak nagyon megható jelenetek mikor a férfi társalogni próbál vele közelről, színte látszik a kutyán hogy ő is kűzd a betegsége ellen mikor a szemébe néz... de nem tud uralkodni magán a kutya, pedig próbál---> ez nagyon átjött!!) Napról napra rosszabb lett az állapota, majd jól berúgott a pasi, hogy erőt tudjon venni magán, és lelőtte, hogy ne szenvedjen tovább a jószág. Teteme felett még ott zokogott, simogatta, stb. majd eltemette. Hasztalannak érezte már az életét, ős is meg akart halni, de az öngyilkos hajlamairól a nő tudta lebeszélni. The end
2013. jan. 19. 18:23
 2/11 anonim válasza:
A kutya vagy a hölgy nevére nem emlékszel?
2013. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem sajnos :(

Ezek közt a leírások közt is lehet hogy, egy két dolog kicsit másképp volt, de sztory az ez.

Sajnos nagyon rég láttam :(

2013. jan. 19. 18:56
 4/11 anonim válasza:
Még szülőkkel is végigolvastattam de nekik sem ismerős :( Pedig engem is érdekelne, szívesen megnézném.
2013. jan. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt találtam most, ezek közt keresgélek, hátha itt rábukkanok, de egyenlőre még semmi...

[link]


Addig is itt van még egy kutyás megható film...

Címe: Hacsi - A leghűségesebb barát

Most találtam, még én se láttam, de sok kommentelő szerint nagyon jó. Nézzétek meg ezt is. De amit én keresek az tényleg mély nyomokat hagyott bennem gyerekkoromból, azt is csak ajánlani tudnám...

2013. jan. 19. 19:06
 6/11 anonim válasza:

Ezt az oldalt én is megtaláltam de sok cím nem volt ismerős sem. Viszont egy szintén megható történet könyv formájában: Enzo, avagy az emberré válás művészete.


[link]

2013. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem a Hachiko A leghűségesebb barát (2009) című filmet és az eredeti változatot is, amit 1987-ben adtak ki, ez is nagyon szép film..., de amit én keresek, az sokkal megrendítőbb volt számomra, bár ez sem volt rossz. Kezdem már feladni a film keresését, megmarad az emlékeimben... Nem is értem ilyen jó film, hogy veszhetett el ennyire a feledésbe... Barátnőmnek is ismerős amúgy a film története, de azonkívül semmi. :(
2013. jan. 20. 11:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem "Betyár, a hűséges tolvaj?"
2013. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Betyár, a hűséges tolvaj (Old Yeller)

színes, magyarul beszélő, amerikai családi film, 84 perc, 1957


A történet a festői Texas-ban, 1860 táján játszódik Egy kamasz fiú, Travis, összekülönbözik egy hosszú lógófülű kóbor kutyával, amit az öccse, Arliss befogad. A tekintélyét féltő Travis mindent elkövet, hogy elkergesse a háztól a nemkívánatos ebet. De betyár bizonyítja hűségét, amikor megvédi a családi farmot és megmenti Travis életét. Ettől fogva, a fiú és a kutya elválaszthatatlan barátok lesznek, de a fiú azon a nyáron még sokat tanul az életről…


Megnézem majd a filmet, már nemsokára meg lesz, de biztos hogy nem ez a film az amit keresek, sajnos. :(

De azért köszönöm az ötletet. :)

2013. febr. 19. 23:50
 10/11 A kérdező kommentje:

Ennyi idő eltelte után adnék még egy esélyt a film nyomozásában.


A fenti film leírását kérem ne vegyék készpénznek emlékeim hiányosak ill. még gyerek voltam.


Amik biztosak:

* Megveszett a kutya és a gazdi lerészegedett állapotában tudta csak lelőni hőn szeretett társát.

* A jószág valóban elszökik egyszer féltékenységből.


Lehetséges:

- Lehet nem is kutya volt hanem farkas??? Talán :S

- A gazdi a jószággal való első találkozásuk előtt mogorva, zárkózott, magának való, elhatárolódó ember volt.

A körülötte élő emberek se nagyon szerették, a kutyát is csak nehezen tudta elfogadni/befogadni, de természetesen majd aztán a film haladtával a kapcsolatuk lesz majd minden boldogsága. Sülve főve együtt.

2017. ápr. 26. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!