Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Keresek egy kutyahűségről és...

Keresek egy kutyahűségről és a gazdája közti kapcsolatról szóló filmet már évek óta? Még gyerekkoromban láttam (kb.15-20 éve) és sajnos nem tudom a címét, de a storyját igen, mert VHS-en többször is megnéztem.

Figyelt kérdés
Stori: Ha jól emlékszem harci kutya volt, és amikor a gazdája, aki vadász volt és egyedül élt befogadta még az is félt tőle, majd idővel megszelidítette, és többet elszakíthatatlanok voltak. Mindenhova együtt mentek. Városba féltek a kutyájától, ha valaki csak hangját felemelte a gazdájára a kutya már támadt (ha jól emlékszem kocsmai jelenet). A vadászatban is a legjobb társra talált, kiváló vadászkutya lett belőle. A kutya volt a mindene, az élete, barátja stb. (mivel egyedül élt, és ha jól emlékszem, azért is mert a környékbeliek se szerették ---> de ez nem biztos) A férfi megismerkedik egy nővel, amit a kutya nem tud feldolgozni, hogy kettőjük közé állt egy nő, "új barát", kicsit hanyagolta is a kutyát. Erre a kutya féltékenységből megszökik, és az erdőbe összetűzésbe kerül a farkasokkal. Gazdája keresésére indul, megtalálja, hazaviszi, de mire felépül látja, hogy megveszett. Sokáig próbálja lecsillapítani hatással bírni rá, de már nem lehet megszelidíteni. Nagy lelkiismeret furdalással de a saját vadászpuskájával le kellett lőnie. Sajnos már arra nem emlékszem hogy akkor került-e összetűzésbe a farkasokkal mikor megszökött a kutya a nő miatt, vagy amikor egyszer vadászat alkalmával megmentette az életét a gazdájának a farkasokkal szemben, és később már megveszve szökött el otthonról. A lényeg egy, megveszik és le kellett lőnie. A férfi még a nővel is összeveszik, mert annyira érzi, hogy kutyáját a nő miatt hagyta cserben, jobban szerette az életénél. Majd kibékülnek és vége. Szóval ezt a filmet keresem, de nagyon, mert nagyon megható kis film, gyereknek sokat bőgtem miatta. Az égész film az ő kapcsolatukat mutatja be; megszelidítéstől a barátságig. A végkifejlett meg az amit leírtam. Köszönök minden segítséget előre is mindenkinek! Ha valaki látta az is írjon, és javítson ki ha valamibe rosszul emlékeznék!
2013. jan. 19. 18:05
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Ami még 90% hogy biztos, hogy a környéken élőemberek féltek/tartottak a jószágtól, mikor bementek a városba pl. vásárolni. Agresszív megjelenése, időnként agresszív viselkedése miatt.

Szóval vagy valami harci kutya, vagy nagy testű kutya, vagy nem tartom kizártnak azt sem hogy farkas/kutya volt.

2017. ápr. 26. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!