Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utálom magam. Hogy is van ez?...

Utálom magam. Hogy is van ez? (16/L)

Figyelt kérdés

Egyszerűen elegem van. Már 11 évesen is csupa pattanás volt a hátam, vállam, a fejemen is volt pár, utáltam a tesiöltözőben mutogatni a szétpattogott hátamat, utólag értesültem is róla, hogy kibeszéltek, ujjal mutogattak rám. Hát nem volt kellemes. Alapvetően úgy gondolom, hogy kislányként voltak páran akiknek tetszettem (gyerekszerelem), de a bőröm mindent elrontott. 6 osztályos gimibe mentem, frufrut vágattam hogy eltakarja a homlokomat. Elkezdtem alapozót használni, azóta se tudok elszakadni tőle, pedig nem vagyok a túl sok smink híve. Soha nem vettem fel olyat ami akár kicsit is többet mutatott a bőrömből, hiszen csupa ragya. Ez nyáron érdekes volt, amúgy is olyan típus vagyok aki vagy nagyon fázik, vagy nagyon melege van. Az arcom sokat javult azóta (a frufruval is felhagytam hogy "szellőzzön" a fejem) magától is, meg elkezdtem egy krémet használni (jó drága), ami csodát tett velem. Végre vehettem fel toppot táborban, kicsit csinosabb, picit ki van a hátam felsőket, voltam strandon, és bálba is el tudtam menni. Pár fiú is megkörnyékezett, csinosnak éreztem magam. Aztán abba kellett hagynom, mert drága is volt plusz gyógyszeres kenőcs volt, tehát nagyon sok kémiai anyag került a szervezetembe. Kb. egy hónapja hagytam abba (már rosszabbodott a bőröm, és mást krémeket próbáltam), amikor randira hívott az egyik fiú, akibe beleszerettem, majdnem egy éve együtt vagyunk. Imádom őt, tényleg mindent ami vele kapcsolatos. Ő is patis, de úgy érzem neki még jól is áll. Plusz nekem még mitis, tág pórusú, foltos, heges is a bőröm. Az alapozó se tesz neki jót, de nem tudok mit tenni, nem merek nélküle kimenni az utcára, egyszerűen szörnyű vagyok nélküle. Már nem annyira rossz a hátam mint a legelején volt, de attól még undorító, foltos, pöttyös, nem tudom milyen. Utálom látni a suliban a velem egyidős bababőrű lányokat, szép mellekkel (ha az enyémet borogatnám, el is tűnne), szőrtelen testtel ( persze nekem ezzel is van problémám, nagyon erős, sötét, plusz ha leszedem, be szokott gyulladni, benőni a bőr alá, pedig fertőtlenítem, mindent csinálok vele). Striáim is vannak, pedig életemben nem voltam túl kövér, vagy túl sovány, nem fogytam, nem híztam hirtelen. A hajam is gyorsan zsírosodik, egy nap egy csomószor meg kellene fésülnöm hogy normálisan álljon. A barátom ettől függetlenül nagyon szeret, mindennap elmondja rengetegszer hogy gyönyörű vagyok, és ez nagyon jól esik, de nem tudok hinni neki. Látott már smink nélkül a nyáron, és azt mondta úgy is nagyon szép vagyok, de olyankor azért mégis más ha éri nap a bőrömet, plusz benti fényben nem volt olyan szörnyű...

Úgy érzem sokkal könnyebb lenne az életem ha szép lenne a bőröm. Tudom, hogy az élet nem kívánságműsor, de annyit küzdöttem már ellene. Gyűlölöm magam, úgy ahogy vagyok! Most lenne esedékes lefeküdnöm a barátommal, akarom is, de nem merem. Nem azért, mert nem vagyok rá kész, hanem nem akarom hogy lássa, hogy milyen a hátam, vállam a ruha alatt, még akkor sem ha már javult. Szeretném szeretni magamat, de nem megy. A sok ember között akik nem tanulnak, minden hétvégén bulizni járnak, a sárga földig isszák magukat, anyagi gondjaik sincsenek, népszerűek és persze tökéletesek, egy jelentéktelen nullának érzem magam.

Valaki segítsen :( Bocsi a regényért.



2013. jan. 19. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Örülnék, ha nekem csak ilyen problémáim lennének...
2013. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

velem is ez a helyzet..csak nekem a testemen egy darab sincs..

..viszont az arcom.én mostanába többször radirozom és hetente egy arcpakolás.és nagyon sokat javult..

a hátadra probálj ki vmi testradirt az a barátnömnél nagyon bevált..(az oriflames)


hidd el énis csak egy leheletnyivel kezdtem el vele törődni jobban (előtte is rengeteget) és máris csodát tett

2013. jan. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Ivan Iljics ***** válasza:

Ez talán kegyetlennek tűnik de ez a biológia.


A lányok korán érnek, nálad is ez történt. Korán beindult a hormontermelés. Ez a szervezetet felfokozott működésre készteti. A bőröd kipattogzik, a hajad korpás és zsíros, hevesebb a természeted, meg ilyesmik.


Ez elmúlik. Ha nem piszkálod túl sokat a pattanásaid akkor nem fognak heget se hagyni és amikor kicsit (végre) alábbhagy a hormontermelés nagyon szép bőröd lesz.


Lesz pár apróbb hiba, mint mindenkin, de azt egy egész apró adag alapozó el tudja fedni.


Ez 18-23 éves korod között lesz valamikor, amikor alábbhagy.

2013. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Biztos vagyok benne, hogy vannak olyanok - bizonyára sokan - akiknek ezeknél sokkal nagyobb problémái vannak. De ettől függetlenül én ezektől érzem magam a világ legrondább emberének nap mint nap, ami azért nem valami kellemes.

Második: El se tudod képzelni, hogy mennyi mindent tettem/teszek érte. Rendszeres tisztítás, radírozás, fertőtlenítés, hidratálás, különféle kencék, étrend...

2013. jan. 19. 19:34
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igazad van, és ebben én is biztos vagyok, de nem akarom "valahogy túlélni" ezt az időszakot, főleg, hogy másokon meg látom (meglepően sok lányon és fiún), hogy a bőre még a pattanás lehetőségével sem találkozott. Igazságtalanság, és ilyenkor elkap a depresszió. :(
2013. jan. 19. 19:41
 6/13 anonim válasza:

második vagyok..

akk talán probálj valami nem bolti hanem házi készitésű vegyszermentes dolgokat..énis ezeket használom és jobb a hatása mint a boltiaknak!! ha ez sem segit ne aggódj..el fognak mulni..már énis beletörödtem!!!

ja..és ha nem stresszelsz annyit ezen akk TALÁN csökken:)))


sok sikert..

2013. jan. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Bírom az ilyen sztorikat.Én nekem 12 évesen ugyanez a bajom volt, kezdtem egy gyógyszerkúrát, amit bőrdoki írt fel, és el is múlt 13 éves koromba.Aztán még egyszer elkezdtem szedni (3-szor lehet egy életen át szedni) ami olyan rossz tüneteket mellékelt a szép arcom mellé, hogy egyszerűen nem érdekelt már a bőröm se. Egyetértek az első válaszolóval, meg ha mondjuk kicsit többet is törődnél másokkal, és nem magaddal az sokat javítana a helyzeteden!

14L

2013. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most én is itthon kutyult szereket használok, lehet hogy beválnak nem tudom. Köszi a segítséget:)

Utolsó: Azt hiszem egyszer már leírtam, hogy biztos vagyok abban hogy másnak sokkal nagyobb problémái is vannak. Tudom, örüljek, hogy van családom, szerelmem, barátaim. De szörnyű érzés hogy mindenhol, szó szerint mindenhol, a kislábujjam hegyéig pattanásos vagyok, a bőröm is csúnya úgy ahogy van, pattanások nélkül is, és ez megkeseríti a szeretteimmel töltött időt. Ha egy órára megfeledkezek róla, és a tükörbe nézek véletlenül, szinte érzem, hogy szaltózni kezd a gyomrom. Nem olyan mint másoknak, hogy egy-két pati, de a bőre attól még viszonylag normális és csak az arcán van. Nekem sokkal összetettebb. Nagyon durva szereket pedig nem szeretnék használni, mint ahogy te tetted (gondolom vmi olyasmi volt amit nekem is ajánlottak), mert semmi kedvem megvakulni meg hasonló mellékhatások. Ja és nem érzem úgy, hogy neked kellene megmondanod hogy mennyit törődjek másokkal, hiszen nem ismersz, és nem biztos hogy igazad van.

2013. jan. 21. 16:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Igen, amit én szedek, annak a megvakolás is mellékhatása, meg a szájszárasság.A fiatalok ezért nem szedik ezt a gyógyszert, DE! Én is így szenvedtem a pattanásoktól mint te, és nem vakultam meg, a szájszárasságom miatt, meg mindig csúfoltak, de elviseltem, hogy szép legyen a bőröm.Áldozatot hoztam érte, és még mindig nagyon boldog vagyok a bőrömbe, mert nem hiába! :) Csak egy vélemény...
2013. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Kedves kérdező, én is ajánlom a házi készítésű kencéket. Viszont szeretnék a figyelmedbe ajánlani egy oldalt: www.meska.hu, itt van nagyon sok "házi-boszi", akik bármilyen kencét kikevernek Neked. :) Sok alapanyaguk van, hiszen ezzel foglalkoznak, hátha egyikük kréme bejön Neked. :) Emellett elmennék bőrgyógyászhoz is, akitől gyógyszeres kúrát kérnék és antibiotikumos krémet. Először gondolom egy gyengébbet fogsz kapni, nem rögtön a roaccutannal kezdenek.

Fel a fejjel, a barátod előtt igazán nem kell szégyellned magad, idegenekkel pedig ne foglalkozz....

2013. jan. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!