Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki az akit még kiakaszt ez az...

Ki az akit még kiakaszt ez az oktatási rendszer?

Figyelt kérdés
Már a költségtérítéses szakokra a fősulin is egyre emelik fel a minimum ponthatárt.Az egyik pontszámító kalkulátor szerint meg van a pontom, a másik szerint nincsen, úgyhogy már elegem van tényleg! Ha most nem jelentkezem akkor már soha nem is tudok, mert minden évben megemelik a pontokat 20 ponttal. Az a röhely az egészben, hogy a pénzem meglenne rá, de így nem biztos, hogy föl is vesznek. Ja és még az OKJ-t is csak akkor számítják plusz pontnak, ha a minimum pont megvan. Legalábbis úgy vettem ki a szavaikból, meg abból amit olvastam. Pedig már van egy szakmám és mégis. nőként pedig ha nincs diplomám akkor valószínűleg leírhatom az egész életemet, hiába van szakmám, ha egy csomó helyre diploma kell. Nem mehetek el kőművesnek, amivel könnyen kijuthatnék külföldre. Alkoholista leszek komolyan már! :D
2013. febr. 16. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért diploma nélkül is sok lehetőség van egy nő előtt is. Anyum pl masszőz, sógornőm pincérnő, volt osztálytársam anyja fodrász, egy nőismerősöm nő létére autószerelő. Egyikhez sem kellett diploma, mégsem élnek rosszul abból, amit csinálnak.
2013. febr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát rendben van az oké. De akkor is felidegesítettem magam. Most ha egy 3-4-es tanuló ha kifizeti miért nem mehet el tanulni? Úgy is ha nem bírja kibukik, de legalább megpróbálta! Menjenek a fenébe!
2013. febr. 16. 19:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Mondtam is anyumnak, hogy az ásványvizes üvegembe pár év múlva már házi pálinka lesz, ha ez így folytatódik :)
2013. febr. 16. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!