Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A barátom 3 hónapja nem...

A barátom 3 hónapja nem kapott fizetést a Meló-diáktól. Mit lehetne még tenni?

Figyelt kérdés
Karácsony előtt volt taghosszabbítás, ekkor egy napos késéssel tudta megmutatni a diákigazolványát, iskolalátogatásit nem kértek, át sem vették tőle... Más munkatársa több nappal a határidő lejárta után vitte be az igazolásokat, ő mégis megkapta a fizetését. Azt hazudták, hogy dec. 21-ére megkapja a pénzt. Nem kapta meg azóta sem!!! Február 22. van, 3 hónappal vannak elmaradva!!!! Folyamatosan bejárkál hozzájuk, azt hazudják, hogy meg fogja kapni már, legyen türelemmel. A szép szóból, kérésből, de már a felülvizsgálattal való fenyegetőzésből sem értenek semmit. A főnök, akinek barátom dolgozik már hívta őket legalább háromszor, hogy mi van a pénzzel, miért nem küldik szerencsétlennek, de ők csak annyit mondanak, hogy meg fogja kapni a pénzét. A bankszámla száma egyébként jól szerepel a rendszerükben. Nagyon kéne már neki az a pénz, kérlek segítsetek, hogy mit lehetne tenni, hogy mielőbb megoldódjon már végre ez az ügy.

2013. febr. 22. 18:16
 1/6 anonim válasza:
Sajnos segíteni nem tudok, mert én is ugyanígy jártam a Meló-Diákkal, sosem fizették ki a munkám. Hónapokig csak ígérgették, hogy most már biztosan megérkezik a pénz a számlámra, majd a végén beadtak egy mesét, hogy a munkáltató nem fizetett, ezért nem tudnak utalni. Csak azt tudom javasolni a barátodnak, hogy keressen más munkaadót, mert a Meló-Diák engem is csúnyán átvágott, és nem adtak lehetőséget felülvizsgálatra, mert persze a papírjaimnak is nyoma veszett hirtelen.
2013. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, hogy veled is ugyanez történt. Számomra teljesen érthetetlen, hogy nem adnak lehetőséget felülvizsgálatra. Ha a munkavállaláshoz van joga mindenkinek, akkor a fizetéshez is. Csak nem a "kedves" munkaszervezők zsebében landolt a te fizetésed is?... Felfoghatatlan, hogy mit meg nem tehetnek és még a papírjaidat is eltüntették, nagyon durva.
2013. febr. 25. 10:07
 3/6 anonim válasza:
Igen, valószínűnek tartom, hogy náluk landolt. Tudod, mi a baj, felül se tudják vizsgálni, ha nincsenek meg azok a papírok, amiket munkakezdéskor/munkavégzéskor ki kellett töltenem. De a barátodnak megvannak, nem? Mert akkor nem reménytelen a helyzet, csak meg kell találni azt a szervet, ami ilyen ügyekkel foglalkozik. Azt ne várd, hogy a Meló-Diák javasoljon egyet, mert magukkal szúrnának ki. :D Szerintem olvassatok utána, hogy kihez fordulnak azok, akiket nem diákmunkával csaptak be, valószínűleg ott a megoldás.
2013. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neki megvannak a papírjai, most elvileg végre beszélhet egy "főnökkel" az ügyben. Igaz, ezt is elnapolta a kedves felettes, holott már megvolt beszélve egy időpont. Megkerestük a megyében lévő szervet, akik elvileg foglalkoznak az ilyen esetekkel. Remélem kifizetik már végre, és nem kerül sor rá,hogy hozzájuk kelljen fordulni, mert szerintem az ilyen "piti" ügyekkel ők sem foglalkoznának...A bank részéről egyébként mindent rendben, nem ott történt a mulasztás, ezt az eddigiekből kihagytam. Nagyon sajnálom a te ügyed, tudom, h nem megoldás, de egy kiadós meggyepálás nagyon kijárt volna nekik...
2013. febr. 27. 19:16
 5/6 anonim válasza:
Remélem, végül megoldódik az ügy. Sok sikert és kitartást kívánok nektek!
2013. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! Neked is minden jót! :)
2013. márc. 1. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!