Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit szoltok hozzá? ( cigány...

Mit szoltok hozzá? ( cigány kérdés )

Figyelt kérdés

Van egy ismerösöm aki cigány ( így írom mert ö ìgy szereti ) és a fiát nem hajlandó abba az iskolába íratni ahol csak cigányok vanak, mert azt mondja fél hogy megverik, és rossz lesz.

Ez így még rendben is volna, de tudom hogy GYÜLÖLI a magyarokat.

És azt is tudom hogy szándékosan árt is olyan magyaroknak akivel kapcsolatba kerül.

Ha ilyen gyülölni való a magyar a gyerekét mért nem meri a cigány iskolába íratni??

Mi lesz ennek a vége?



2013. márc. 14. 17:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
nem irtál az ismerősödről, hogy milyen, de gyanítom jobb anyagi helyzetben van, mint a legtöbb cigány... A cigány iskolákba zömmel a legszegényebb családok járatják a gyerekeiket. Sok esetben az ilyen helyeken az oktatás kritikán aluli, a gyerekek alulszocializáltak, sokszor olyan higéniai problémák is előjönnek, amik már egészségügyi kérdést is jelentenek pl.: rüh, fejtetű... Éppen ezért azok a cigány családok, akik egy kicsit is tehetősebbek, jobb anyagi helyzetben vannak, és szeretnék, hogy a gyerekük is vigye valamire, azok ugyanúgy elkerülik a cigány iskolát, mint a magyarok...függetlenül attól, hogy amúgy szereti e a magyarokat, vagy sem!
2013. márc. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Értem, de itt a cigány iskolában nem jelmzö a rüh, tetü.

Amugy is már egy cigány is beìrathatja gyermekét akár hova, mivel fizetniük ott is csak annyit kell mint a cigány iskolába. Szóval nem értelek.

2013. márc. 15. 15:33
 3/23 A kérdező kommentje:
És az oktatási színvonal a második legmagasbb. Szóval ezért se értelek.
2013. márc. 15. 15:40
 4/23 A kérdező kommentje:

És ha már ennyire gyülöli a magyarokar akkor mért nem íratják a "testvérek" közé.

Ez a cigány iskola jó, nem retkesek a gyerekek, elég jò az oktatás jó a konyhájuk is.

Itt azért nem meri szerintem, mert pusztán félti a gyerekét a többi cigánytól.

De még is ö a legelsö ha egy magyart tönkre kell teni, vagy meg kell alázni, vagy épp haverkodik egy magyaral és a többit meg ráuszìtja.

Egy gusztustalan ember, ha valamelyik magyartól kap valamit szépen megköszöni, a háta mögött meg azt mondja: adjon csak az faj gyülölö paraszt.

Értitek??? kapnak valamit és akkor is rasszisták a magyarok.

De még hozzá tartozik az is hogy a többi cigányt ráuszítja és Ö megvédi, de csak míg a "paraszt" megfizeti a "védelmi pénzt".

2013. márc. 15. 16:00
 5/23 anonim ***** válasza:
így már nem értem...én a saját tapasztalataimat irtam le, hogy nálunk milyenek a cigány iskolák meg, hogy nálunk hogyan gondolkodnak azok a cigányok akik kicsit jobban élnek, mint az átlag. Most, hogy jobban megvilágítottad a dolgot viszont lövésem sincs. Talán megkérdezhetnéd tőle:D
2013. márc. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Szerintem félti a többi cigánytól.

Ezt meg is érteném ha nem lenne olyan ahogy leìrtam.

Na de majd ha a gyerek felbotlik egy köbe, az isten irgalmazon annak az elsö osztályos rasszista gyereknek aki épp mellete áll.

2013. márc. 16. 09:02
 7/23 Gallits Gábor Csaba ***** válasza:

Sziasztok!


Ne haragudjatok meg rám,de legalább két dolgot szeretnék tisztázni,az egyik az,hogy nem minden cigány rühes vagy fejtűs vagy rablós és sokszor mégis tőlük féltik nagyon a gyermekeiket,miközben sokszor az ugyan onnan származóktól jobban kéne félteniük,csak nem akarják vagy nem veszik észre,a másik dolog pedig,hogy 1430-as a legelső menlevél,amit cigányoknak Magyarországon kiállítottak és sokáig a magyar nemzet is elfogadó volt velünk a cigányokkal és egyéb népekkel szemben is,mint például a svábok(de csak példaképpen hozom őket),aztán az idő és emberek múlásával a mai kép alakult ki,én ezért nem értem az ismerősödet,mert a legtöbb(oláh,beás,ma már magyarnak nevezett egyébként pedig kárpáti) cigány elfogadja nevelésétől nagyban függően a magyart mint népet.

2013. márc. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es egyszerüen nem értelek!
2013. márc. 17. 06:51
 9/23 anonim ***** válasza:

ki mondta egyébként, hogy minden cigány rühes, fejtetves? Voltál már szegregált városrészekben, településeken cigány iskolákban? Mert ott bizony ez nagy probléma!De etnikumtól függetlenül, mert a magyar gyerekkel ugyanúgy megesik. Ez nem rasszizmus, ezek tények!!!


A menlevéllel pedig mások is (pl.: én) tisztában vannak. Ugyanakkor azt is tudom- ha már itt tartunk hagy egészítsem ki az ismereteidet- hogy a cigányság több hullámban érkezett Magyarországra pl.: egyes oláh cigány csoportok csak a 2. világháború környékén lépték át az országhatárt, illetve a beások is csak az 1800-as évek végén jelentek meg. Innen következik, ami egyéként szintén tény, hogy a kárpáti/romungró, a beás és az oláhcigány nem egy kategória. Sőt élesen elkülönülő nyelvezetük, hagyományaik vannak, és még a településbeli tagozódáson is látszik, hogy hol élnek oláh- beás és kárpáti cigányok. Továbbá a cigányság nem egységes, és a hagyományörző csoportok a mai napig nem keverednek egymással. Nekem oláhcigány felmenőim vannak egyébként, gondoltam leírom, hogy lásd nem ok nélkül általánosítok :)

2013. márc. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Én meg kiegészítem azzal hogy most 2013 van és a cigányok szegregálodnak a magyaroktól egyre jobban, és a rasszizmus is félelmetesen nö az ö köreikben.

Félek! Ennek nem lesz jó vége! Ismerek sok értelmes cigányt nagyon jól el lehet velük beszélgetni sokszor értékesebbnek tartom öket mint néhány magyart, DE egytöl egyig ezeknek az ambereknek is kicsuszott a száján a "magyar gyülölettre" való utalás.

Ismerek rumunglokat, oláh cigányokat, és beás cigányokat is, sok fele megfordultam, tapasztalatból beszélek.

És aza hullám ami most vette kezdetét azt még sokan nem látják, de nagyon rossz lesz.

2013. márc. 17. 14:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!