Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék önállóan megtanulni...

Szeretnék önállóan megtanulni latinul. Hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok. Angolul tudok kb. középszinten, spanyolul nagyon minimálisan. A latin nagyon nehéz? (Nem baj, ha az, akkor is szeretném.) Hogy kezdjek hozzá? Tanárra nincs pénzem, csakis egyedül. Orvos szeretnék lenni, szóval még előny is lenne a későbbiekben. =)
2009. szept. 16. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát elég nehéz a latin, főleg a nyelvtani rendszere miatt, mert szinte mindent ragozni kell, nincs kötött mondatrend (legalábbis nekem úgy tűnt XD). A legjobb az lenne szerintem ha vennél latin-magyar meg magyar- latin szótárakat meg egy jó nyelvtan könyvet és úgy kezdenél hozzá. De az biztos, hogy ha egyedül akarsz megtanulni, akkor nagyon kitartónak kell lenned (őszintén szólva sztem nem fog menni)

De hajrá

2009. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
orvosira járok és nulla latin kell. legalábbis én 1 félévet csináltam meg, de annyi köze volt az egyéb tárgyakban latinul tanult dolgokhoz, mint makónak jeruzsálemhez. a latin nyelv nem áll másból, mint ragozásból. minden szót 500féleképpen ragoz, csoportok, idők, estek szerint(többnyire ezeket egyszerre alkalmazza egy szón). szerintem rémes, sőt, borzalmas. de mivel tiszta szabályrendszere az egsz tanulható könyvből. biztos lehet kapni latin nyelvkönyvet, szótárt(azt láttam is).
2009. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!