Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy eljem az eletem?

Hogy eljem az eletem?

Figyelt kérdés
tegyek eleget mindenkinek legyek mindenkihez jo, figyeljek oda masokra? Vagy csak figyeljek magamra es eljek ugy ahogy nekem pont jo lenne az mellet hogy megbantok embereket akik szeretnek? vagy eggyik vagy masik , kombinacio nemletezik ez fix
2008. jún. 14. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fura. Én ha jót teszek másoknak, jó vagyok hozzájuk, akkor általában ők is hozzám, és szerintem ez így jó. Nem tudom milyen céljaid lehetnek, ha annak eléréséhez másokat meg kell bántani. Persze a legfontosabb, hogy úgy élj, ahogy akarsz, hiszen a te életed. De ha mindenkit megbántasz, számíts rá, hogy senkid sem lesz. Szerintem mások céljait, érzéseit szem előtt tartva kell úgy dönteni, hogy az nekünk a legjobb legyen.
2008. jún. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Figyelj, ezt neked kell tudnod, hogy mi fér bele. Ha te tükörbe tudsz nézni minden nap, úgy hogy sárba tiporsz másokat, akkor neked nem jelent problémát. De szerintem minden normális embernek úgy kéne élni, hogy ne basszon át másokat. Eleve gáz, ha ezt meg kell kérdezned. Miért nem vagy benne biztos? Megfelelni azoknak felelj meg akiknek meg akarsz. Akik fontosak neked azokkal csak nem baszol ki. Akik meg leszarnak azokat te is szard le, de nem kell őket bántani. Akik ártanak neked, azoknak szerintem te is árthatsz. A mai világba el lehet felejteni a megdobtak kővel dobj vissza kenyérrel baromságokat. Persze nem arra gondolok, hogy valaki rálépett a lábadra és lelövöd. De nem kell lenyelni mindent a féreg emberektől. De tudni kell megbocsátani is néha, és nem árt mérlegelni a dolgokat, nehogy olyasvalakinek árts akár meggondolatlanságból aki nem is bántott. Mindig légy biztos a dolgaidban. Azért nyilván mérlegelni kell, hogy egy maffiaval nem érdemes ujjat húzni, vagy aki ellen úgyis gyengébb vagy. A szeretteid nem tudom, hogy hogy jöhet szóba, hogy megbántod. Féreg akarsz lenni? Vagy hogy merülhet fel benned ilyen kérdés?
2008. jún. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy nem lehet feltenni ilyen kérdést. Ugyanis pont ezzel a problémával küzdök. Akik ezt nem értik meg, nem élik olyan szinten az életüket mint te.

Nagyon nehéz megtalálni az egyensúlyt, de mégis erre kellene törekedned. Hiszen nem élhetünk csak mások kedve szerint, a mindennapos döntéseinket végül saját magunk hozzuk meg, és legfőképpen a saját életünkre vannak hatással, persze másokéra is, utánunk. Megértem, és nagyon helyes, hogy nem akarsz megbántani másokat, igenis felvetődik a kérdés, hogy akkor mégis hol a határ, meddig áldozzuk fel azt amit szeretnénk, a mások boldogsága és jókedve érdekében? Én láttam már mind a két szélsőséget. És egyik sem jó akkor, ha végül a lelkedben nincs béke és nyugalom. Sajnos, az a helyzet, hogy egyszerűen bármennyire akarjuk is, nem lehet mindig mindenkinek jót tenni, úgy ahogyan mindenkinek teljesül a vágya, ezt meg kell tanulni elfogadni. De ha szeretnek tényleg, feltétel nélkül, akkor mindenki megérti, hogy ha döntesz valamit, vagy úgy éled az életed ahogy te szeretnéd, mert ez tesz téged boldoggá, akkor el kellene fogadniuk, hiszen ha te nem érzed jól magad, akkor azok sem, akik szeretnek téged. Mindenkire oda kell figyelni, akire csak tudsz, meghallgatni a véleményüket, mit gondolnak, mit éreznek, azután te is elgondolkozol, te mit érzel, és hogyan éreznéd magad, ha így meg úgy lenne. És azután, felelős döntés hozol, a te saját életedről, amit mindenkivel meg kell próbálnod elfogadtatni, hiszen átgondoltad, meghallgattál mindenkit, figyelembe vetted őket. És aztán felvállalod a döntésed minden pozitív és negatív hozományával együtt. Ezért a kommunikácó a legeslegfontosabb. Néha az emberek csak azt igénylik, hogy meghallgassák őket, hogy érezzék, hogy törődnek velük, és nem igazán azt, hogy kövesd az ő utasításaikat, vagy megfelelj minden követelésnek. Próbáld ki ezt az utat. Én szurkolok. Bocsi ha túl hosszú lett!!

2008. jún. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!