Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » -Miért nem hűsíti a szél a...

-Miért nem hűsíti a szél a vándort a sivatagban? -Miért szárad a kiteregetett nedves ruha szélcsendben lassabban, mint szeles időban? -Miért nem olvad el a jég tartós hideg esetében sózás hatására sem?

Figyelt kérdés

Kémia Házifeladat..

2 órája keresgélem a neten a válaszokat és SEMMI..:S

Tudnátok segíteni?


1000 Köszönet


2009. szept. 30. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:

sztem:

a sivatagban homokvihar van

mert a meleg levegő gyorsabban szárít mint a hideg szél

a jég melegre olvad

2009. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezekre én is rájöttem-.-"


Én valami olyasmire gondoltam,mint pl:

Miért érezzük hidegebbnke a levegőt,ha fúj a szél?

HA kül. hőmérsékletű anyagok találkoznak, a melegebb hőt ad át a hidegebbnek.



am. a sivatagi szelet a sivatag tüzes leheletének is szokták hívni

2009. szept. 30. 19:25
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
sztem a szél lefújja a ruháról a "víz részecskéket".. így ugye hamarabb szárad.. a többire nemtudom
2009. szept. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fú, ezeket a kérdéseket anno mi is vettük, de csak a másodikban tudok segíteni, mert a többi válaszára nem emlékszem. XD Szóval a kiteregetett ruhánál az a lényeg, hogy a szél elfújja az anyag fölül a keletkező párát, így a következő páraadag hamarabb a helyére tud lépni, majd azt is elfújja és így tovább, szépen megszárad.
2009. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

- A nedves ruha azért szárad jobban szeles időben, mert a szél elfúja a ruha felületéről párát, teret engedve az újabb párának. Ez mindenre igaz, pl. ezért hűl jobban a leves ha fújuk (elfújuk a felette álló párát)

- A jég tartós hidegben azért nem olvad el a sótól, mert a só csak akkor csökkenti a fagyáspontot, ha feloldódik a vízben, tartós hidegben nem tud feloldódni a jégen.

- A sivatagosra nincs ötletem, én is kíváncsi vagyok. Mert egyébként miért is hűsít a szél? Mert izzadunk, és az első válasznak megfelelően gyorsítja a párolgást. A sivatagban vagy nem izzadunk, vagy ...???

2009. szept. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A sivatagban tényleg nem izzadunk, bár nem tudom mi erre a magyarázat. Kisebb koromban voltam Egyiptomban, nagyon nagy forróság volt, de még mindig él az emlékezetemben, hogy a csoportból senki sem izzadt soha...
2009. szept. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat!!

Mostegy darabig nem fogok tudni feljönni,mert megyek Olaszországba, de majd ha haza jöttem, megnézem miet írogattatok!


JA! Amúgy rájöttem a sivatagosra.:

A szél forró, és a vándor izzad.Ezért nem tud elpárologni a testéről a víz,mert gyakorlatilag "izzadság utánpótlást" kap, így nem hűl le a testhőmérséklete.


Ehhez azt kel tudni,hogy amikor mi kiszállunk a kádból/zuhanyzóból a testünkről elpárolog a víz,ehhez viszont energiát kell felhasználni a szervezetünknek, ennek a hirtelen nagy energiafelhasználásnak a következtében hűl le a testünk.

2009. okt. 1. 22:36
 8/8 Luckye válasza:
Lellenőriztétek és jó volt?
2017. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!