Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek akkor, ha régóta...

Mit tehetek akkor, ha régóta visszatérő érzés, hogy nincs értelme az életemnek?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. Még tanulok, de nagyon félek mostanában, mert mindenhol csak azt hallani, hogy "ez a szak sem ér semmit...nézd meg xy is hónapok óta keres munkát, pedig az övé keresett szakma". Szóval ez az első probléma, amin mindig agyalok. Nem tehetek róla, nem tudok matematikát, fizikát tanulni, mert semmi érzékem hozzá. A második, hogy van egy kapcsolatom, amiből nem tudok kiszállni, mert szeretem a szerelmem, viszont alig látom, mert távkapcsolat, és hiába van barátom, sokszor úgy érzem, mintha nem is lenne. Hiába van nyár, alig találkozunk, mert ennek fejébe még dolgozik is. A harmadik, hogy régebben volt egy fix társaságom, fiatalabbakból álló kis "csapat". Ez tavaly nyár óta teljesen megszűnt, mivel mindenki szétszéledt, találtak máshol barátokat, alig vannak a városban. És jöjjön egy kis családi élet is: mostanában nagyon bánt, amit idáig is tudtam, de eddig nem mutatkozott meg ilyen élesen: apám jobban szereti a bátyámat, és feltűnően ki is mutatja. Akármit tehetek, ha a legjobb ember lennék a Világon, akkor sem kellenék neki úgy, mint a bátyám. Akit amúgy imádok, nagyon szeretek, de beárnyékolja a kapcsolatunkat akarva-akaratlanul (részemről), hogy apám gyerekkorunk óta teljesen máshogy viszonyult hozzá (és nem csak azért, mert ő fiú). Dióhéjban ennyi. Nem látok kiutat. Szerintem kezdek belemenni a depresszióba. Ahhoz képest, hogy itt a nyár, nem tudok kivel menni nyaralni, egész nap a családommal vagyok itthon. Szerintem ennyi idősen ez nem normális. De egyedül csak nem utazhatok el sehova. Összegezve: félek, hogy fogom a későbbi megélhetésemet biztosítani, nincsenek barátaim, a barátom nagyon messze lakik, alig látom, de ezért nem akarom elhagyni, mert szeretem, és még ez a családi dolog is. Úgy érzem, nem kellek senkinek, esetleg a barátomnak, de néha nála is úgy látom, csak én ragaszkodok már.
2013. júl. 24. 11:25
 1/2 poet1 ***** válasza:
Szia én szivesen beszélgetek és találkozok. Már sokaknak segítettem ilyen dolgokban meghát volt is sok hasonló tapasztalatom. Ne engedd, h ennyire sodorjanak a körülmények hanem te alakítsd ki az elveidet és te adj értelmet a napjaidnak mert a te életedért leginkább te vagy a felelős. F27
2013. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt, van ilyen érzésem, hogy nincs nagyon értelme az egésznek, sokat tenni nem tudtam ellene, megvárom míg az aktuális mélypont véget ér. Tudom hogy ez nem tanács, de szerintem idővel jobb lesz és nem csak azért mert lesz több barátod, meg munkád, hanem mert te önmagadban is sokat változol. Korábban voltak nagyon rossz időszakaim, most 23 évesen már nyugodtabb vagyok, pedig a bajaimon nem javítottam szinte semmit, csak valahogy most már jobban fogom fel a helyzetem. Végül is nem a vihar múlt el, hanem én vettem esernyőt.

Egyébként nem vagyok szegény, szerintem nem rosszak a munka kilátásaim se -mondjuk barátaim nincsenek szinte- csak valahogy mégse tudok örülni az életnek. Ha még tanulsz, akkor gondolom főiskolán vagy egyetemen vagy, ott nincsenek barátaid? Vagy az a bizonyos szétszéledt csapat ott volt?

2013. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!