Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom elfogadni magam....

Nem tudom elfogadni magam. Utálom amit a tükörbe látok. Semmi önbizalmam. Mit kéne tennem, hogy magabiztosabb legyek és több önbizalmam legyen?

Figyelt kérdés
Mindig másokhoz hasonlítgatom magam,hogy ő neki mennyivel jobb alakja van,neki meg mennyivel szebb arca. Sokszor azért nem tudom magam társasággal jól érezni,mert annyira rondának érzem magam,hogy azt szeretném senki ne nézzen rám.Ezért kerülöm a szemkontaktust..pedig tudom,hogy az nem jó dolog. Mindenkit szebbnek látok. Sok barátom (fiú is meg lány is)mondja,hogy szép vagyok meg a családom is,de úgy érzem csak azért mondják mert a barátaim. Szeretnék olyan lenni mint azok a lányok akik ha nem is olyan nagyon szépek akkor is elfogadják magukat és látják magukban a szépet,és ez nagyon meglátszik a kisugárzásukon is. De egyszerűen képtelen vagyok elfogadni magam.Akárki akármit mond nem érzem jól magam a bőrömbe. Nem vagyok túlsúlyos, hosszú hajam van,nincs különösebb bőrhibám,esetleg annyi h örökletesen kicsit karikásak a szemeim,nem vagyok valami magas... De mégis ha tükörbe nézek sírni tudnék,teljes egészében nem tetszik a látvány. Mit tegyek,hogy végre eltudjam fogadni magam,és legyen önbizalmam?

2013. aug. 28. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Vagy olvasgass ilyen témájú könyveket. Vagy ha ez sem segít, kérd szakember segítségét. Megéri. Néhány alkalom és észreveszed Magadon a változást. Sok sikert! :)
2013. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Te jártál ilyen gondokkal szakemberhez? Tényleg segített?

Úgy gondolom attól,hogy egy idegen mond nekem dolgokat nem fogom szebbnek látni magam vagy elfogadni így ahogy vagyok ://

2013. aug. 28. 13:40
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha eleve úgy állsz hozzá, h nem fog sikerülni, az éppen azt jelenti, h sem Magadhoz, sem máshoz nincs bizalmad.

Na, ezért kell a szakember - most már sürgősen!

2013. aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Lehet megpróbálom,mert így,ahogy most vannak a dolgok semmiképp sem jó.Köszönöm a válaszaid.
2013. aug. 28. 13:49
 5/16 anonim ***** válasza:
Sik sikert és írd meg, hogyan sikerült felépülnöd és beilleszkedned a "normálisak" világába. :)
2013. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Sok sikert, bocs!
2013. aug. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hát ha valaha is sikerülni fog akkor megírom. Beilleszkedve már be vagyok,mert ha másokkal vagyok próbálok úgy tenni,mintha minden rendben lenne és jól érezném magam a bőrömbe.De néha emiatt rosszabbul érzem magam utána,mert ez olyan mintha egy "álarc" lenne rajtam...
2013. aug. 28. 13:58
 8/16 anonim ***** válasza:
bocsi az offért de.. én is így érzek. biztos hogy nem te vagy az ikertesóm? :)
2013. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
haha kitudja :D :/
2013. aug. 28. 22:32
 10/16 anonim ***** válasza:

Olyan vagy amilyen és kész.

Ha kicsit rondabb vagy mint másokk akkor is lehetsz gazdag

Ha meg szép vagy akkor is lehetsz gazdag.

és ez mindennel igy van

2013. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!