Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit írnátok fogalmazásba, ha...

Mit írnátok fogalmazásba, ha az lenne a kérdés, hogy "Milyen a tökéletes társadalom a 21. században? "

Figyelt kérdés
Nem valami jó a fantáziám... :(
2009. okt. 31. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ekkora hülyeségekhez nekem sincsen.mihez kell valami házihoz.Sztem nézz meg pár sci-fit
2009. okt. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amikor az amerikai elnök 3 órát előszobázik a magyar király bizánci kihelyezett udvarában, hogy vízummentességet kérjen honfitársainak a marsi magyar kolóniákra. Na, olyan.
2009. okt. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

19:00 én erre egyest adnék.


Szerintem olyan, hogy egy nyelvet beszél mindenki és minden idióta hagyomány elvan törölve.

2009. okt. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én meg erre adnék egyest. Hazaszeretetből meg emberségből.
2009. okt. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az emberség nem számít a tetteid számítanak, nem az hogy emlékezgetsz.
2009. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek tág értelemben vett hagyományaid, akkor úgy élsz mint az állat. Nincs semmi mérce, aminek elérésére törekednél.

Viszont konkrétan arra gondoltam, hogy micsoda kicsinyes, bosszúálló alak lehetsz te is, ha azért adnál egyest, mert valaki nem a te elcseszett ideológiádat szajkózza vissza. Nem tudom tanár vagy-e, mindenesetre a középiskolai tanárok nagy része ilyen, szóval nem lógnál ki a sorból. Egyetemen már találni korrekt oktatókat is, akik képesek a teljesítményt értékelni abban az esetben is, ha maguk nem értenek egyet vele.

2009. okt. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tanár, utálom őket pont azok a dolgok miatt amit leírtál. Azért érdemes elgondolkodni azon, hogy ha nem lennének vallások, hagyományok és mindenki egy nyelven beszélne milyen jó dolog lenne. Nem kellene a műveket, filmeket leszinkronizálni, nem kellene mindenféle hülyeséget megtanulni, mindenki szabadon alakíthatgatná a saját személyiségét és nem kellene az "ország" és a többi hülyeséggel foglalkoznia, hanem élhetne a saját világában ahogyan szeretne.
2009. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az amerikai telepesek annak idején egy nyelvet beszéltek az angolokkal, azonos kultúrkörből jöttek. Még a vallás is nagyjából stimmelt. Mégis fellázadtak, és külön nemzet lettek. Ennyit (se) számít az egy nyelv és hasonlók, ha komoly érdekellentétek vannak az emberek között. Testvérek képesek egymás ellen fordulni, gyerekek a szüleik ellen. Pont azért, mert máshogy alakult a személyiségük, gondolkodásmódjuk, mint azoké, akikkel ellentétben vannak. Ilyen a világ, és az egynyelvűség meg hasonlók semmit nem oldana meg.
2009. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnos tudom hogy ez nem lehetséges, azért írtam oda azt, hogy érdemes elgondolkodni rajta.
2009. okt. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az viszont kétségtelenül nagy előny, ha egy olyan nyelvcsaládhoz tartozol, amihez mindenki igazodik a világon. Ez jelenleg az angol. Na ezért lenne az a tökéletes társadalom a mi szemszögünkből, ha az amerikai elnök hajbókolna a magyar királynál, és nem úgy, ahogy most van. Nem lenne tökéletes társadalom, "csak" tökéletes magyar társadalom, kicsi, savanyú, de a miénk lenne. :P
2009. okt. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!