Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan találjak az életemnek...

Hogyan találjak az életemnek értelmet, szeressem magamat?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, szegény családban élek, apám alkoholista szóval nincs arany életem. Pár éve már véget akartam vetni az életemnek, de féltem(az élettől is és a haláltól is)...most is így érzek. Tudom, h nem lennék rá képes, hisz még magamért se tudok sehol se kiállni. Úgy gondolom, h magamat büntetem azért, mert apám alkoholista(koplalok, szomjazok volt amikor csak minden második nap aludtam). Senkt se érdeklek és mindenki csak saját magával van elfoglalva körülöttem. Mindig próbálok segíteni, de aztán észreveszem magamat és inkább játszom a tétlent, mert elegem van. Nincsenek barátaim, mindig cikiznek a suliban(nehezen nyílok meg, gyáva vagyok, plusz matekból is buktam már egyszer). Nem akarok meghalni, mert félek, de így nem folytathatom az életemet: mindig segítek, cserébe hátba szúrnak vagy egyszerűen letojnak, nem tudok kiállni saját magamért se, mert egy nyomi kis p@cs vagyok, csak úgy rám jön a síráskényszer, hangulatingadozásaim vannak(ezt lehet a kamaszkorral magyarázni mondjuk), önsanyargatok és ok nélkül olyan hülyeségeket csinálok aminek semmi értelme nincs és csak még nagyobb zűrbe kerülök. pl: be kellett volna vinni pár könyvet a suliba és kivenni az újakat, de valamiért nem mertem és csak feküdtem az ágyamban, majd fogtam magam és kimentem a közeli parkba egy padra, h végre csendben, nyugodtan gondolkozhassak(mondjuk abban az elmeállapotban szerintem lett volna hülyébb ötletem is). Apámnak már szemébe mondtam, h mit gondolok az alkoholizmusról, de ő azzal jött, h támadok(?) meg, h ő nem alkoholista csak szerinte megérdemli, h igyon, ha nem munkaidőben van, meg a munkahelyi stressz...a probléma az, h őt nem nagyon hívják be dolgozni és csak sofőrködnie kell, amiben nem nagyon látok sok stresszes körülményt. Utálom és nem értem magamat. Legszívesebben befesteném a hajamat, behúznék ennek a piásnak, elhúznék otthonról, de annak sincs értelme, mert szeretem ezt a hajszínemet és ha leütöm és elmegyek, akk egyrészt nincs szállásom, még tanköteles vagyok és akár fel is jelenthetne(kicsi koromban bezzeg nekem nem volt rá jogom, h feljelentsem).

Kérlek segítsetek! Teljesen össze vagyok zavarodva és még egy barátom sincsen(olyan, akit nyugodtan felkereshetek és nem csak akkor vagyok barát, ha pénz kell vagy hasonló) akinek elmondhatnám a problémáimat. Nem tartozom sehova. pl suli: A fiúk általában sportolnak vagy tanulnak, a lányok is sportolnak vagy tanulnak, viszont nekem nehezen megy a tanulás és energiám sincs rá, mint ahogy sportolni sincs. Sajnos gimibe mentem, mert úgy gondoltam, h ha nem tudom, h mi legyek, akk az a legjobb megoldás...hát nem. Egyedül az angol tudásom jó, az énekhangom fejleszthető és valamennyire a rajztudásom, de nem átlag feletti a tehetségem. Egoistának érzem magam miközben az énektanárom mindig azt mondja, h szerény vagyok és félénk(ő az egyetlen tanár aki valamennyire ismer, viszont mint tanár, nem megbízható->magán énekre akartam menni hozzá, erre mindig közbe jött valami:nem ebédelt, csokit akar venni, felidegesítették a gyerekek vagy a legáltalánosabb...elfelejtette). Hülyének, hisztisnek, szánalmasnak és önsajnáltatónak érzem magam(ami ebből a regényből látszik is) és legkevésbé mondhatom magamat fiúnak/férfinak. Őszintén szólva azt se tudom, h heteroszexuális vagyok e vagy se...egyszerűen nem tudom:'(. Ha végig bírtátok olvasni ezt a rendezetlen, szánalmas szöveget, akk írnátok pár szót, h mit gondoltok, vagy mit kellene/nem kellene csinálnom?

Ui: A hajfestés nem tudom, h miért...



2013. aug. 30. 08:11
 1/8 anonim válasza:
Menj el agykontrollra. Ha van 30000 ft-od akkor menj el. Az egész életedet meg fogod tudni javitani. En is voltam es nagyon hasznos volt.
2013. aug. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommentet! Hát jó ötlet, csak az anyagiak nem állnak mellettem, viszont, ha valamikor megtudom oldani, akk elmegyek az agykontrollra. Mellékesen, ez mit foglal pontosan magába?
2013. aug. 30. 11:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az otthoni körülmények miatt vagy ilyen,apukádra gondolok.Próbálj most az iskolára gondolni,tanulj ,hogy legyen érettségid.Angolt írtad,hogy jól megy ,nyelv viszgára nem gondoltál?Suliba próbálj barátokat találni.

További szép napot ,kívánok neked.

2013. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Neked is szép napot(ami hátra vanxd) és köszönöm, h írtál!

A tanulással nem lenne gondom, kivéve a matekkal, mert egyszerűen nem marad meg a fejemben akármit csinálok. Az angolt illetően pedig nem csak hogy gondoltam rá, de amiért ismerem eléggé a magyarországi körülményeket, így gondoltam, h Angliába, Németországba vagy USA-ba megyek dolgozni, mert ott van munkalehetőség.(de ezek csak álmodozások ugyanúgy, mint, h egyszer híres énekes leszek-.-")

Ui: Az iskola elvégzésére egy emelt szintű angol és alap német nyelvvizsgát céloztam meg.

2013. aug. 30. 23:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és a barátszerzés valahogy nekem nem megy...
2013. aug. 30. 23:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Még bármit elérhetsz az életben ,mivel még nagyon fiatal vagy.Matekhoz meg kérj segítséget valakitől. Barátokat tényleg nehéz találni ezt én is nagyon jól tudom.Amúgy köszi ,hogy válaszoltál.
2013. aug. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom, h most tanulnom kell és fejleszteni a tehetségeimet, de otthon ahelyett, h segítenének, még hátráltatnak is. Persze próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, csak egyszerűen úgy érzem, h egy helyben totyogok és annyi dolgot tennem kellene/tehetnék és van bennem olyan potenciál amit nem tudok kiaknázni...meg persze a hormonok is inkább lányosabbá tesznek, mint hogy erősítenének.(Az is sokat segít, h humánus beállítottságú vagyok, és azok általában érzékenyebbek-pl Van Gogh fül históriája)

És ÉN köszönöm, h válaszoltál!

Ui: Itt van Kretschemer alkati tipográfiájából egy részlet, ami szinte szó szerint leírja, h milyen vagyok: "Az aszténiás testalkathoz* tartozó skizotím lelkialkatra a befelé fordulás, a valóságidegen eszme és álomvilág a jellemző. A többi embertől, a világtól akár sértődékenysége, akár túlérzékenysége miatt visszahúzódik, ezért gyakran különcnek tartják."(folyton álmodozom és sajnos néha kicsit későn jutok vissza a földre)

*aszténiás testalkat-természetesen sovány/vékony ember(én)

UUi: Különc vagyok vagy csak egy átlagos kamasz, aki össze van zavarodva?(regényxd)

2013. szept. 1. 08:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ez egy nehéz időszak az életedben, de túl leszel rajta. Anyukádról nem írtál, ő milyen? Az, hogy buktál matekból nem jelenti azt, hogy buta, nyilván ha nem szívná le az erődet a problémák többre is képes lennél. Amikor én hozzád hasonló szituációban voltam hasonlóan éreztem magam (bár nekem voltak barátaim, de úgy éreztem hogy nem igaziak), de most már megerősödtem, mert rendbe jöttek a dolgok valamennyire. Az, hogy jelen pillanatban gyenge vagy nem számít, hidd el később ha túl leszel rajta nagyon szívós kis emberke leszel.

Amit javaslok. hogy menj el nevelési tanácsadóba pszichológushoz, mert ezek a depresszió tünetei. 18 éves korodig ingyenes a pszichológus.

Nincs annyira átlagos életed, nehezebb mint másoknak, de többen vannak a te szituációdban.

Arra nem gondoltál, hogy dolgozz esetleg?

Ha barátkozni szeretnél írj nyugodtan priviben, mer én is átestem ezen a korszakon és szívesen segítenék.

19/L

2013. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!