Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit egyek reggelire, ebédre,...

Mit egyek reggelire, ebédre, vacsorára 1000ft-ból?

Figyelt kérdés

Lehetőleg úgy, hogy a vacsora 2 főre legyen meg.

Segítsetek, nagyon fontos! (Minden napra 1000ft-om van)


2013. szept. 4. 12:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
ennyiből sehogy nem jössz ki, pláne nem 2 főre. kizárt.
2013. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Csak a vacsorának kell meglenni 2 főre. Igen is, ki lehet jönni belőle, mert minden nap megoldom, csak már nincs ötletem.
2013. szept. 4. 13:02
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
akkor csak kiváncsiságból kérdem, hogy tudod megoldani a napi 3-szori étkezést 1000 Ft-ból? a vacsorát meg 2 főre? Ez nekem magas. Nálam a reggeli két db zsemle: 2*24 Ft= 48 Ft, és 4 szelet sonka, ami olyan 250 Ft körül van, azaz nekem csak a reggeli cca. 300 Ft. Akkor ebédelek 820 Ft-ért, és vacsorázom cca. 400-450 Ft-ból. És semmi luxust nem eszek, de így is egy napra elfogy 1500-1600 Ft. Ennél kevesebből szerintem csak éhezéssel lehet kaját kihozni, vagy pedig nagyon "érdekes" minőségű termékekkel.
2013. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
ebből én is simán kijövök, csak egyszer mondjuk be kell vásárolni pár alap élelmiszert. nézzük, reggeli mondjuk szendvics (kenyér+vaj+sonka). ebéd, attól függ merrefelé laksz, Pesten minden sarkon van egy pizzázó, egy szelet (nagy szelet) pizza kb. 200 Ft. Vacsorára szintén ehetsz szendvicset, mondjuk hogy más legyen veszel egy májkrémet (100 Ft max). Jó, egyszer meg kell venni a kenyeret meg a hozzávalókat, de az kijön 1x 1000 Ft-ból, és utána napokig eheted azt.
2013. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

"Vacsorára szintén ehetsz szendvicset, mondjuk hogy más legyen veszel egy májkrémet (100 Ft max). Jó, egyszer meg kell venni a kenyeret meg a hozzávalókat, de az kijön 1x 1000 Ft-ból, és utána napokig eheted azt."


Ez ám a marha kiegyensúlyozott és egészséges táplálkozás! "Bravó!"

2013. szept. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nézzük. Tészta van itthon, veszek hozzá sonkát, tejet, carbonare alapot, és kész a carbonare. És veszek hozzá üdítőt is. És nem használom el az összes tésztát, szóval marad még. Van 250ft-ért 6db-os croasant csomag. Innivalót (gyümlcs levet) veszek 150ft-ért. Szerinted?..
2013. szept. 4. 13:24
 7/20 A kérdező kommentje:
Figyelj. Én nem egészségesen szeretnék táplálkozni, hanem jól szeretnék lakni. Igen, 2 szendvicsből jól lakok.
2013. szept. 4. 13:24
 8/20 anonim ***** válasza:

Pompásan ki lehet jönni belőle.

Pl. egy nap:

Reggelire 1 pohár tej, kenyér vagy zsömle

Ebédre zöldségleves grízgaluskával.

Lecsó rizzsel, vagy tojással.

Vacsorára szintén tej+kenyér.


Előfordul, hogy kicsúszunk a költségvetésből.

Én csináltam azt is, hogy vettem kacsanyakat a csarnokban ( 1 kg. 200.-Ft), abból csináltam egy nagy fazék levest. A nyakról leszedtem a húst, kb. fél kilónyi hús lesz belőle.

Abból csináltam pöröltet jó sok hagymával, kicsit hosszabb szafttal.

Amikor megfőtt, jól összevagdaltam, beletöltöttem a palacsintába, jénaiba, kis tejfölt rá, s be a sütőbe.


A leveshez csináltam 1 db tojásból grízgaluskát.


A kg kacsanyakból így 2-3 napra van levesem grízgaluskával.


1 napra hortobágyi húsos palacsintám.


A következő napon a leves mellé zabpehely lepényt csinálok: megfőzöd a zabpelyhet, keversz hozzá ízlés szerint magyaros fűszereket (só, bors, paprika), egy picsi paradicsomot is vághat bele, vagy egy kis zöldpaprikát. Jól összekevered, teflonos palacsintasütőbe, vagy serpenyőbe öntöd, és natúr kisütöd mindkét oldalát.


Vagy: ha van otthon olaj, vagy zsír, akkor már csak néhány szem krumpli kell, amit lereszelsz, hozzáadsz 1 tojást, fűszerezed, mint a fasírozottat szokás, liszttel megszórod, amennyit felvesz, kis pogácsákat formálsz belőle, kisütöd, és kész a hamis fasírt.


A legszegényebb, de itthon a legnépszerűbb a gombósleves.

Hagymát dinsztelek, a két szem főtt krumplit beletöröm, 1 tojás, 1 evőkanál liszt, só, bors. Összegyúrom.

Csinálok egy sima rántott levest, és kis gombócokban beleszaggatom. Addig főzöm, míg föl nem jön a tetejére.


Vagy, amikor már nagyon üres a kassza: csak pörkölt szaftot csinálok, főzök puliszkát, és azzal eszem.


1 zacskó kukoricadara kb. 170-190 Ft, ami három főzésre elég (mindannyiszor két főre).


Jó étvágyat.

Este lehet tea, pirítóssal.

2013. szept. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

mi kanbulin anno úgy csináltuk, hogy vettünk egy ilyen nagy kenőmájast meg egy kg szeletelt kenyeret.. ez olyan 400-450 forint környékén van.. egy evésre négyen jóllakásig ettük magunkat és még maradt is... vagyis ha Te egyedül veszel egy ilyet, akkor a reggeli és a vacsi megvan, még ha utóbbi 2 főre is szól

ebédet meg 500 forintból csak tudsz keríteni valami kifőzdében... vagy áruházakban kapni ilyen mikrózható pörköltet, amit kilyuggasztasz, megmikrózol és utána meleg, főtt étel

szerintem így kijössz 1000HUFból, de elég monoton napokon keresztül... bár ha a májból vagy a kenyérből marad, akkor másnapra tudsz annyit spórolni, hogy vehetsz hozzá paradicsomot, ami már tökjó a májaskenyérhez:)


61%os, jó hogy válaszolsz a kérdésre... nem pampogást, hanem tanácsot kértek..

2013. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ma főztem éppen. 1 kg kacsanyakból lett 3 liter levesem. Most éppen ketten vagyunk itthon. Ez nekünk 3 napra elég.

A levesből kiszedett főtt húsból (kb. félkilónyi) éppen fő a pörkölt.

Közben sütöm a palacsintát. :)

2013. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!