Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrát reggelire, fehérje...

Szénhidrát reggelire, fehérje vacsorára - vagy? Mi a jobb?

Figyelt kérdés
2013. aug. 21. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
A fehérjét egyenlően kéne elosztani a napi étkezések között, a szénhidrátot estefelé csökkentve, utolsó étkezésnél akár teljesen elhagyva.
2013. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Fogyókúrában milyen szénhidrát reggelire? Minek?


Paprika, paradicsom, uborka, na ha ezt reggelized akkor nem kell attól tartani, hogy túl sok szénhidrátot reggelizel. És gondolom ilyesmit reggeliznél szénhidrátforrásként, ezekkel semmi gond.

2013. aug. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

b+ tápi ülj már le

igen reggelire kell a ch főként hogy legyen erőd a napi szükségletekhez ,vacsorára meg fehérjét egyél inkább tehát reggelire gyümölcs ebédre rizs vagy valami egyéb főtt étel vacsorára hús jól írtad 1500 kcal alatt ne egyél + 1 óra mozgás uzsonnára tízóraira mehet párolt zöldség.

hús + zöldség esetleg gy

2013. aug. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

táplálkozás ( na jó hosszú a neved...)

ch kell reggelire............................. hogy az-a.. :DDD

Na akkor leírom hogy mit és hogy:)

reggeli: szénhidrát. pl: 2 tojás 1 ek olíva olajon megsütve,paradicsom,paprika,abonett.

t: gyümölcs. pl: 1 banán 5 szem mandula.

E: vegyes pl: 100 g csirkemell,30g barna rizs,20 g zöldborsó.

U: túró pl.

V: fehérje kell.. pl: protein por,vagy ilyesmi :) a lényeg hogy este ne legyen sok ch. reggelire kell a legtöbb ch. mert ha reggel nincs ch akkor egész nap fáradt,levert leszel,csak aludnál.

20 kg-onként 1 L víz minimum. szóval ha vagy 60 kg pl akkor 3 L víz minimum kell.

szóval végülis igen. ch reggelire fehérje vacsorára :)

2013. aug. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Furát írtok, én nem abonettel ettem ma a tojást, hanem szalonnával. Némi salátával, ez szénhidrát.


Aki emellett azt ÁLLÍTJA, hogy több szénhidrátot 'kell' enni reggel, azt igazából le kéne vernem.


Nem azért, mert az erőszaknak olyan sok értelme van. Egyszerűen azért, mert ez bizonyítaná tagadhatatlanul, hogy rohadtul nem kell ahhoz rizst vagy kenyeret enni, hogy jó erőben indítsd a napot. Ezek töltelék kaják.. éhezőknek.


Na ma nem éhezőkről van szó, hanem elhízott, beteg emberekről. Előbb fogyjanak le, addig a gyors szénhidrátok fogyasztására ne buzdítsátok már őket, mert komolyan veszik és elkezdenek tényleg müzlit, zabot meg rizst enni. Amik rohadtul nem táplálók, a seggüket viszont jól feltöltik.. mint látszik.

2013. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én fél éve csinálom ezt a diétát (eddig bevállt)


reggelire 30g CH

tízórai 20g CH

ebéd 50g CH

uzsonna 20g CH

vacsora 30g CH


A doki nekem se javasolta reggelinél a szénhidrát-zabálást.

2013. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez azért erősen 150 g
2013. aug. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok "elhízott, beteg ember". Csak a tisztán látás kedvéért. :) Csupán szeretnék rendszert hozni az életembe és az étkezésembe. Szeretnék egészségesebben étkezni, jelenleg pedig kicsit diétázni, hogy jobban érezzem magam. Nem pedig azért mert kövér, vagy beteg lennék.


A válaszokat köszönöm szépen! :)

2013. aug. 21. 13:37
 9/10 anonim válasza:

"Ez azért erősen 150 g"

Ügyes vagy, tudsz számolni.

2013. aug. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Csak arra célzom, hogy fölöslegesen sok. Minek?


Másfelől (főleg kérdezőnek) egészséges ember, aki rendszeresen edz, nincs semmi zsír-súlyproblémája, annak végül is belefér valamennyi gyors ch. Igazából én zöldségféle ch-bevitelt pártolok, de most egy kis rizs nem fog gondot okozni. Elvben persze ami rizst megeszünk mondjuk reggelire, annyival kevesebb zöldséget eszünk, és ez nem jó, gyakorlatban.. a fene tudja. Ha csak szokás a szénhidrát (keményítő) evés, akkor jó időnként elhagyni, hogy ne váljunk egy rossz szokás rabjává. De amíg valaki egészségesen bírja, addig ilyen kisebb mennyiségek (mint amit a 150g-os válaszoló írt) beleférhetnek.


De legjobb ha ez a mennyiség zöldségekből jön össze. Az egész napos keményítőevés (kis rizs reggelire, kis izé ebédre) állandóan, egész nap ingadozó vércukorszintet okoz, relative nagy inzulin kiválasztást.. ami nem biztos hogy kell. Én ebben kicsit kisebb szabadságot adnék az emberek zömének, mert amíg maguknak kell eldönteni mennyi szénhidrátot esznek.. vagy maguk akarnak 'diétát' összeállítani korlátozással, addig mint látjuk elég sz.ar lesz az ezzel kapcsolatos helyzet.

Jó lenne egy időre komolyan átállni zöldség alapú szénhidrát bevitelre, és amikor az elhízottak is rendeződtek.. akkor lehetne visszavenni rizst, ezt-azt. Mondjuk akkorra meg sokak számára világos lenne, hogy nem is akarnak fölöslegesen gyors szénhidrátot enni.. :)


Szerintem ne egyél minden reggel, mert nem vagy függő, ne is legyél az. Edzés utánra időzítsd inkább.

2013. aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!