Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16-éves vagyok! apámat szeretn...

16-éves vagyok! apámat szeretném fel keresni, , , le mondot az apasági jogáról meg anyámnak ő a halál okozoja! Sírba kergette! hogy bírnám fel keresni? komoly válaszokat kösz

Figyelt kérdés

2013. okt. 1. 05:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Lemondani apaságról nem lehet, csak ha anyukád újra férjhez ment, és a férje örökbefogadott!


Ebben az esetben az örökbe adási papírok segíthetnek.


Ha születésedkor be lett diktálva apukád neve, akkor a kórházat keresném meg a helyedben, ahol születtél, vagy a helyi anyakönyvi hivatalt.


Ha be sem lett diktálva semmi, akkor csak olyan infókra hagyatkozhatsz, amit anyukád mesélt róla.

2013. okt. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Gyámhivatalnál érdeklődj..menjetek be a jelenlegi gyámoddal és írjatok egy kérvényt, hogy a személyedet érintő iratokba szeretnél betekintést nyerni. Ebben elméletileg megtalálhatod apád utolsó ismert lakcímét, innen már el tudsz indulni.

(Ugyanezt csinálom most én is, csak kicsit előrébb tartok, mint te. Sok sikert! )

2013. okt. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!