Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokszor...

Miért van az, hogy sokszor olyan a hangulatom, hogy nem érdekel semmi?

Figyelt kérdés

Legtöbbször már csak unatkozok, vagy nézek ki a fejemből, kezd annyira értelmetlenné válni számomra az élet. Úgyérzem, hogy nincs semminek sem lényege, minden teljesen felesleges. Nem tudjuk, hogy mi vár ránk halál után, minek küszködjek? Azért még a létfenntartás ösztöne valamilyen szinten él bennem, de olyan ember vagyok, hogy teljesen lesz*rom, hogy pl. most autóbalesetben vagy 70 év múlva végkimerülésben halok meg. Teljesen hidegen hagy, hogy mikor, hol, miért - úgyis meghalok egyszer. Vagy egyáltalán, hogy van-e értelme a dolgoknak? Van értelme annak, hogy pl. este filmet nézek? Jólérzem magam, oké, de úgysem számít semmit. Minden visszavezethető a születésre és levezethető a halálra. Vagy egy teljesen más téma, 3-4 éve nem csináltam semmi erőszakosat. Szerintem alap, hogy egy tizenéves/tinédzser verekedésbe keveredik egyszer-egyszer, még olyanoktól is láttam dühkitöréseket, akiktől azóta nem láttam mióta ismerem őket, 2-3 éve. Az oké, hogy rohadtul visszafogom magam, mert eleve nem szeretek verekedni, bajbakeveredni, de lassan már úgy érzem, hogy nem bírom tovább és valamin le kell vezetnem, néha már félek, hogy valakinek esetleg komolyabb sérülést okozok. A lelki állapotom meg kezd teljesen instabillá válni, olyan hamar változhat. Szeretek hülyülni, röhögni meg szórakozni, de egyik pillanatról a másikra teljesen depressziós leszek. Néha már annyira nemtudom, hogy mit akarok, hogy legszívesebben sírvafakadnék, de már ez sem megy. Hülye válaszokat lehetőleg mellőzzétek, nem vagyok emo és nincs semmilyen papírom arról, hogy skizofrén vagy elmebajos lennék.


Üdv,

4n0n1m


2008. júl. 6. 01:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ember! Én akkor voltam ilyen, mikor végigvettük a filozófia történetét az egyetemen. Néha még most is elkap. Úgy hívják, hogy nihilizmus. Nem ajánlom, hogy utánanézz... ;) Csak rontana rajtad.

Na akkor sorban: láttad-e a Mátrix című filmet? Csak az első részére gondolok, a mélyebb gondolatok abban vannak. Vagy láttad-e az Equilibrium című filmet?

Gondoltál-e már arra, hogy ha már a saját életed nem is érdekel, de másokon, akiket még érdekel, segíthetsz? Gondoltál-e már arra, hogy segíts másokon? Tőlem ezt egy nagyon depis korszakomban kérdezte egy kedves tanárom. És nagyon belelőtt!!! És mások életével a magamé is tisztább képben kerül elém.

Gondoltál-e már arra, hogy valamilyen "ezoterikus" dologba kezdj? Pl: reiki, vagy valami, amivel segíteni is tudsz?

Aztán: feszültséglevezetés... Gondoltál-e már a sportra? Vagy valami olyan dologra, amihez türelem kell, és akkor nem egyszerre adod ki a feszültséget, hanem fokozatosan, és még segít is rajtad/neked? Pl. a ping-pong labda pattogtatása az ütőn... először csak százszor, aztán ezerszer, stb... először csak a tenyeres oldalon, aztán a fonákon, aztán felváltva... ezt otthon is tudod. Vagy kezd el megtanulni valamilyen hangszeren, mondjuk gitáron, az nem nehéz, ha nincs botfüled. Vagy valamilyen ütőhangszeren, az inkább feszültséglevezetés és türelemfejlesztés egyben. Fogsz egy kínai evőpálcikát, és elkezdesz az óra kattogására kattogni a pálcikával.


Hát nagyjából ezek jutottak eszembe, mert ezek segítettek nekem is. De nem vagyunk egyformák...

Olvasd el: Popper Péter: A belső utak könyve

2008. júl. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Teljesen megértelek. Amúgy hány éves is vagy? Mert általában az ilyen kérdések tinédzser korban emésztik az embert. Nekem is volt ilyen korszakom amikor akár öngyilkos is lettem volna. Ám egyetértek az előttem szólóval. Ha ennyi időd van unatkozni akkor miért nem próbálsz valami újat? Próbáld mások szemével nézni az életet. Mit gondolhatnak ők? Mi zavarhatja őket? Beszélj másokkal! Én pl. karatézni jártam s mikor kijöttem a teremből éreztem, hogy teljesen nyugodt vagyok. Minden lepergett rólam. Nem volt időm gondolkozni, hogy mi rossz és mi nem. Rossz az életed? Tegyél ellene! Keress társaságot, az érdeklődésednek megfelelő közösséget és nem lesz időd azon gondolkodni, hogy mi van a halál után. Fordítsuk meg a kérdést! Van-e élet a halál előtt? Mert ez a fontosabb és ha siránkozással töltöd akkor biztos, hogy elmulasztasz minden jót és rossz lesz az egész. Fő az optimizmus!
2008. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is elég hasonló vagyok hozzád... (17vok)
2008. júl. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!